Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Κόσμος
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 31-01-10, 02:52
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Καγχάζω.
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρωσία: δηλητηριάστηκαν από νερό, και στον κόσμο να μείνει, όπως πιθανόν έχει συμβεί και με άλλα βρώματα και πόματα.... που δεν έτυχαν καγχασμού οι παθόντες, αλλά απεναντίας, (συνήθως) συμπαθείας.
αυτό ήταν για μένα; Είναι δυνατόν να καγχάσω με το πάθημα κάποιου; Θα ήταν καφρίλα. Κάγχασα με το διόλου ευχάριστο καλωσόρισμα του ποστ μου.
Λοιπόν, στο εξής, σκέπτομαι σοβαρά να δημοσιεύω κάτω από κάθε μήνυμά μου ένα μίνι παράρτημα με πραγματολογικά και ερμηνευτικά σχόλια.

Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν πιστεύετε πως ο αγιασμός φταίει... Μήπως εμμέσως πλην σαφώς, εγκαλούμε τον Θεό (δλδ του ζητάμε να απολογηθεί) γιατί δεν έκανε το θαύμα του;;; αυτό είναι το βαθύτερο ερώτημα; η αναξιοπιστία;
Προσωπικά, αδυνατώ να καλέσω σε απολογία κάποιον που θεωρώ ανύπαρκτο.
Πότε θα αρχίσουμε να μιλάμε επί της ουσίας; Πότε θα σταματήσουμε να ανοίγουμε μονοπάτια που βγάζουν την κουβέντα απ' την πορεία της; Το δικό μου βαθύτερο ερώτημα, τώρα δα, Mystakid, είναι: πώς είναι δυνατό να πιστεύεις ότι υπενόησα, πως ο "καθαγιασμός" του ύδατος είναι υπεύθυνος για τη δηλητήριαση; Αν υπονοούσα κάτι τέτοιο, θα ήμουν ακριβώς αυτό που στηλιτεύω. Κι έχω φροντίσει να μην είμαι.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 31-01-10, 05:23
Το avatar του χρήστη mixanobios
mixanobios Ο χρήστης mixanobios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-23 17:06
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μπορεί να το έπαθαν απο καποια ιωση που μεταδοθηκε μεσα σε κλειστο χώρο (εκκλησια). Μετα μπορει να πήγαν και να εφαγαν κατι σε καποιο χώρο (μαγαζι). Δηλαδη πως ξερουν οτι ηταν ο αγιασμος? Τον εξέτασαν? Απλές ικασίες κανουν για να πουλάνε φυλλάδες.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 31-01-10, 12:44
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
για να μην λέω πολλά, παρότι απλώθηκαν θέματα προς συζήτηση... τελικά ο τίτλος του thread καλύπτει και θεϊστές και αθέους;
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 31-01-10, 13:34
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αυτό δεν καταλαβαίνεις, Mystakid. Δεν διεξάγεται κανας ποδοσφαιρικός αγώνας Χριστιανοί-Άθεοι (που θα μας νικούσατε, βέβαια, είστε περισσότεροι, άσε που ο διαιτητής είναι με το μέρος σας ). Δεν μετράμε τα γκολ που βάζει ο ένας στα δίχτυα του άλλου. Από την αρχή είδες το θέμα ως αντιπαράθεση, απ' την οποία έπρεπε, σώνει και καλά, κάποιος να βγει "από πάνω". Ο τίτλος του νήματος, εμένα προσωπικά, ουδόλως με απασχολεί, αν και η έκφραση "χρησιμοποίησαν για αγιασμό" μάλλον θα με ενοχλούσε αν ήμουν Χριστιανή. Αλλά η εμμονή με τους τύπους δεν ήταν ποτέ ένα από τα ελαττώματά μου.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 31-01-10, 13:53
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
να σου πω κάτι νέλλυ... δεν το βλέπω σαν ποδοσφαιρικό αγώνα κι αν το λες προσωπικά για μένα, απλά δεν με ξέρεις (οπότε δέχομαι την γνώμη σου που έπρεπε να την πεις και βρήκες ευκαιρία). Τα πράματα είναι ΚΑΙ λογικά. Το νερό δηλητηρίασε τους ανθρώπους και όχι ο αγιασμός. Και φασολάδα να κάνανε, με το ίδιο νερό ή να λουζόντουσαν, πάλι δηλητηρίαση θα παθαίνανε (εκτός αν θεωρηθεί πως με το βράσιμο θα σκοτωνόντουσαν τα κ...βακτηρίδια), οπότε να μια φιλάνθρωπη πρόταση. Πριν γίνετε αγιασμός, να βράζετε το νερό.

Και πάλι ρωτάω. Συμφωνείτε με τον τίτλο ή να ανοίξουμε αλλού θέμα με παραπομπή στην εδώ.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 31-01-10, 14:40
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
να σου πω κάτι νέλλυ... απλά δεν με ξέρεις (οπότε δέχομαι την γνώμη σου που έπρεπε να την πεις και βρήκες ευκαιρία).

όχι, δεν θα στο εξηγήσω περισσότερο. Δεν έχω το σθένος.

Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
Και πάλι ρωτάω. Συμφωνείτε με τον τίτλο ή να ανοίξουμε αλλού θέμα με παραπομπή στην εδώ.
ο διαχειριστής λέει ότι δικιά σας είναι η μπάλα, δικό σας και το παιγνίδι. Ως εκ τούτου, εγώ θα νίψω τας χείρας μου τώρα, διότι ούτε τα ψευτοδιλήμματα τύπου "Ιησούν ή Βαραββάν" υπήρξαν ποτέ στη λίστα με τα ελαττώματά μου.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 31-01-10, 14:58
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
Το ερώτημα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ψευτοδίλημμα. Είναι απλό και καλό θα ήταν, να απαντηθεί και απλά:

ο αγιασμός φταίει ή το νερό; στον δηλητηριασμό των ανθρώπων...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 31-01-10, 15:05
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
όχι, δεν θα στο εξηγήσω περισσότερο. Δεν έχω το σθένος....
στην περίπτωση που σε κουράζω, (με την περιορισμένη μου αντιληπτικότητα) συγγνώμη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:23.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.