Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Φωτο-Ρεπορτάζ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-09-10, 20:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Μπράβο και αίσχος

Δεν ξέρω ποιον να πρωτοσυγχαρώ ή να πρωτοβρίσω.

Τον Δήμαρχο μας (έρχονται και εκλογές Νικήτα ε ή τον Προστασία του Πολίτη;

1. Για την εξαφάνιση του παραεμπορίου και της κουρελούς στους δρόμους της Αθήνας. Σήμερα πραγματικά ένοιωσα μια ευχάριστη έκπληξη, εύγε!!!

2. Και αυτό είναι φωτογραφικό.
Για ευνόητους λόγους και για την ασφάλεια μου, δεν μπόρεσα να σηκώσω το κινητό όσο θα έπρεπε.
Γωνία Πανεπιστημίου και Τοσίτσα. Τουλάχιστον 200 ναρκομανείς, περίμεναν στην σειρά να αγοράσουν την δόση από τα τρία τέσσερα βαποράκια. Τσιλιαδόροι με μηχανές μεγάλου κυβισμού, επέβλεπαν τον χώρο, ένας με πρόσεξε που είχα την κάμερα την κινητού ακάλυπτη και με παρακολούθησε, εγώ παρ' όλα αυτά ξεκίνησα να μιλάω στο κινητό και έβγαλα αυτή την φωτογραφία.



Ένας νεαρός πιο κάτω, μπροστά σε εκατοντάδες περαστικούς, έμπηγε το δηλητήριο στο χέρι του...

Αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί.

Δεν με ενδιαφέρει αν δίπλα είναι το αρχαιολογικό μουσείο και περνάνε χιλιάδες τουρίστες κάθε μέρα.

Δεν με ενδιαφέρει αν οι περαστικοί έδειχναν αηδιασμένοι.

Εμένα με ενδιαφέρουν αυτές οι ψυχές, που οι έμποροι τους έχουν καταδικάσει σε ισόβιο εξαθλίωση.

Δεν μπορώ να πιστέψω, ότι η δίωξη ναρκωτικών δεν μπορεί να κάνει κάτι; Δεν μπορεί να παρακολουθήσει τα βαποράκια, να βάλει πομπό στις μηχανές τους και να ξεπαστρέψει τα κυκλώματα.

Ακόμα και τα κινητά τους μπορούν να παρακολουθήσουν, το θέμα είναι θέλουν;

Δεν είναι δυνατόν ταυτόχρονα ο ΟΚΑΝΑ, να μην μπορεί να ανταποκριθεί, στην ανοικτή χορήγηση μεθαδόνης, χωρίς φιλοξενία ναρκομανών στα κέντα επανένταξης.

Ξεδοντιάστε τους εμπόρους. Τριπλασιάστε τα κέντρα επανένταξης και μειώστε τον χρόνο εισαγωγής σε κέντρο, από 3 χρόνια σε μερικές μέρες.

Πόσο θα κοστίσουν βρε λεβέντες όλα αυτά; Γιατί λεφτά μιλάμε;

Αποφυλακίστε τα μυαλά αυτών των δυστυχισμένων ανθρώπων, ξεκινήστε ένα αδυσώπητο ανθρωποκυνηγητό στους εμπόρους, κύριε επί της προστασίας του πολίτη.
Εκτός και αν οι χρήστες ναρκωτικών, δεν θεωρούνται πια πολίτες.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-09-10, 21:26
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Πολύ επικίνδυνο αυτό που έκανες σύντροφε, αλλά μπράβο για το κουράγιο και την ετοιμότητά σου.

Προχθές Κυριακή, κατά τις 1:30 μετά τα μεσάνυχτα, ανέβαινα τη Σωκράτους με τ' αυτοκίνητο. Έκλεισα παράθυρα, κλείδωσα πόρτες και στα φανάρια, εφόσον δεν υπήρχαν άλλα οχήματα κι εγώ κι άλλοι οδηγοί, περνούσαμε με κόκκινο (με χίλια δεκατέσσερα τα μάτια), ώστε ν' απομακρυνθούμε το γρηγορότερο δυνατόν. Κοινώς, όπου φύγει-φύγει...

Αθήνα διαμαντόπετρα, στης γης το δαχτυλίδι... (δις)
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-09-10, 21:50
mhtsos2007
Guest
 

ολοι φταιμε για τη καταντια αυτων των συνανθρωπων μας...

οι γονεις για την αδυναμια-αδιαφορια
οι δασκαλοι για την ελλειψη παροχης παδειας
η κοινωνια για την χαοτικη της ανοργανωσια
οι πολιτικοι για την αβασταχτη ελαφροτητα της παρουσιας τους
η εκκλησια γιατι εχασε τον παρηγορητικο της ρολο

...............
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-09-10, 22:39
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mhtsos2007 Εμφάνιση μηνυμάτων
οι γονεις για την αδυναμια-αδιαφορια
δε φταινε αυτοι που αδυνατούν
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-09-10, 00:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από mhtsos2007 Εμφάνιση μηνυμάτων
ολοι φταιμε για τη καταντια αυτων των συνανθρωπων μας...
οι γονεις για την αδυναμια-αδιαφορια
Πριν πολλά χρόνια, είχα ανακατευτεί σαν εθελοντής, σε μονάδα επανένταξης, εξ αιτίας ενός φίλου, παλαιού μέλους της AcroBase, που τυχαία είδα στον δρόμο ... και κατάλαβα.

Οι περισσότεροι γονείς έχουν άγνοια, για το πως θα αντιμετωπίσουν μια σοβαρή κατάσταση και μάλιστα πως θα την προλάβουν στο ξεκίνημα της. Υπάρχει εύκολος τρόπος, να καταλάβεις αν το παιδί σου έχει μπλέξει, απλά θέλει ενημέρωση, που δυστυχώς δεν έχουν.

οι δασκαλοι για την ελλειψη παροχης παδειας
Δεν μπορούν να κάνουν και πολλά.

Την ίδια περίπου εποχή που είχα ασχοληθεί και είχα γνωρίσει παιδιά χρήστες, που έκαναν την προσπάθεια τους, ή είχαν ολοκληρώσει την επανένταξη, μου ήρθε μια ιδέα, επειδή ήταν πολύ δύσκολο να τους βρούμε δουλειά.

Έστειλα τότε γράμματα, σε υπουργούς συζύγους πολιτικών αρχηγών και βουλευτές και μάλιστα' σ αυτούς όλων των κομμάτων, που πίστεψα ότι θα μπορούσαν να ευαισθητοποιηθούν.

Η πρόταση μου ήταν, το Υπουργείο Παιδείας, να προσλάβει μερικά παιδιά, που έχουν πλήρως επανέλθει, για να κάνουν σεμινάριο στα σχολεία και να περιγράψουν την κόλαση που έζησαν. Πίστεψα ότι οι μαθητές, θα άκουγαν πιο σοβαρά νέους ανθρώπους, να τους λένε από πρώτο χέρι, όσα πέρασαν.

Ήμουν αφελής. Πήρα μόνο μία χλιαρή απάντηση, από τα 18 γράμματα που έστειλα.

οι πολιτικοι για την αβασταχτη ελαφροτητα της παρουσιας τους
η εκκλησια γιατι εχασε τον παρηγορητικο της ρολο
Ένοχοι αμφότεροι. Όταν το Υπουργείο Δικαιοσύνης, όλων των Κυβερνήσεων, δίνει πονετική άδεια εξόδου, σε εμπόρους ναρκωτικών, είναι απλά συνυπεύθυνοι. Θα φτάσω στο σημείο να πω, ότι διακινούν τα κόμματα ναρκοδολάρια.

Όσο για την εκκλησία, ας την αφήσουμε στον ύπνο της....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-09-10, 16:00
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας


θα επιμείνω σ' αυτό το θέαμα. Δύο σημερινές φωτογραφίες με διαφορά μιάμισης ώρας. Η επάνω είναι κατά τις 12 και κατι και η κάτω γύρω στις 13:30, ώρα διανομής.

Εγώ θα επιμείνω, ότι αυτό είναι απαράδεκτο, τώρα βέβαια θα μου πει κάποιος δεν είδαμε κάτι από τον Χρυσοχοΐδη, θα δούμε από τον Παπουτσή;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-09-10, 18:01
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εντός απαγορεύεται αυστηρώς το κάπνισμα. Εκτός επιτρέπονται τα ναρκωτικά.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην CORSAIR για αυτό το μήνυμα:
Xenios (09-09-10)
  #8  
Παλιά 15-09-10, 10:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Θα θυμάστε το φωτορεπορτάζ μου με την Τοσίτσα.

Η συνέχεια δείχνει τι σαπίλα υπάρχει στην δίωξη ναρκωτικών

Αντιγράφω από τα Νέα :

Συνελήφθησαν 55 άτομα για εμπορία ναρκωτικών στην Αθήνα

Συνολικά 55 άτομα εκ των οποίων τέσσερις γυναίκες, συνελήφθησαν το βράδυ της Κυριακής για εμπορία ναρκωτικών μετά από μεγάλη επιχείρηση που πραγματοποίησε η Ασφάλεια στον πεζόδρομο της οδού Τοσίτσα στα Εξάρχεια και σε οικίες.

Οι συλληφθέντες είναι σχεδόν όλοι αφρικανικής καταγωγής και θα οδηγηθούν σήμερα, Τρίτη, στον εισαγγελέα. Στην κατοχή τους βρέθηκαν πολλές συσκευασίες με ηρωίνη, κοκαΐνη, χασίς και άλλα ναρκωτικά, καθώς και κλοπιμαία, όπως ρολόγια, κινητά και γυαλιά ηλίου.

Στην επιχείρηση συμμετείχαν δεκάδες αστυνομικοί της υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Αθηνών, της Ασφάλειας Εξαρχείων, Αγ.Παντελεήμονα, Κολωνού και Καλλιθέας και τέσσερα κλιμάκια της ομάδας πρόληψης καταστολής της εγκληματικότητας.

Σχόλιο : Ώστε οι συλληφθέντες είναι σχεδόν όλοι αφρικανικής καταγωγής; Ώστε στην Τοσίτσα, αυτού μου μοίραζαν τα ναρκωτικά, ήταν όλοι αφρικανοί;
Αυτό το πιστεύει κανείς;

Αν υποθέσω ότι εμφανίστηκαν και Αφρικανοί, καρφώθηκαν από τους ντόπιους εμπόρους, όλους Ελληνάρες, που καθάρισαν την πιάτσα, από τους ανταγωνιστές.

Θέλει πολύ μυαλό για να το καταλάβει κάποιος αυτό;
Τις 10 φορές που πέρασα από την Τοσίτσα, δεν υπήρχε ίχνος αφρικανού, τα 5-6 βαποράκια, πάνω σε μηχανές και οι τσιλιαδόροι σε μηχανές υψηλού κυβισμού, έκαναν όλη την δουλειά.

Δεν αποκλείω να υπάρχουν και αφρικανοί έμποροι, απλά το μονο αφρικανοί , μου λέει ότι κάποιοι προστατεύουν τους εμπόρους και τους απαλλάσσουν από τον ανταγωνισμό.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-09-10, 15:57
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν υποθέσω ότι εμφανίστηκαν και Αφρικανοί, καρφώθηκαν από τους ντόπιους εμπόρους, όλους Ελληνάρες, που καθάρισαν την πιάτσα, από τους ανταγωνιστές.
Μας τιμάει ως έθνος ο λόγος σου, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι οι ελληνάρες ελέγχουν την αγορά της Τοσίτσα.

Και στο συγκεκριμένο θέμα, το τελευταίο που ενδιαφέρει είναι η εθνικότητα εκείνου που σκορπά το δηλητήριο και καταστρέφει ψυχές και σώματα.

Και σαφώς, στατιστικά να το δεις και μόνο, αποκλείεται να πουλούσαν μόνο Αφρικανοί.
Κάτι παίζει.

Τυχαίο; Δε νομίζω!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-09-10, 14:29
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Σήμερα το ρεπορτάζ μου συνεχίστηκε, αλλά επειδή δεν είμαι ήρωας, τα χρειάστηκα λίγο.

Τι είπανε; Καθάρισαν την Τοσίτσα από τα βαποράκια και τους εμπόρους;

H ιστορία έχει πριν και μετά.

Ένα δρόμο πριν την Τοσίτσα γωνία Στουρνάρη και Πατησίων, ένα ασθενοφόρο μετέφερε ένα νεαρό παιδί αναίσθητο και ακριβώς απέναντι, έξω από τον παλιό Παπασωτηρίου, μία περίπολος αστυνομικών, οδηγούσε έναν, αραβικής καταγωγής, Πακιστανό ή Αφγανό με χειροπέδες σε ένα περιπολικό.

Λέω μπράβο, αστυνομεύουν την περιοχή ... προχωρώ και στην Τοσίτσα μία από τα ίδια.

Για να δούμε φωτογραφίες πριν 45 λεπτά.







Προσέξτε, ένα δρόμο δίπλα, ένα περιπολικό και δύο πεζοπόροι αστυνόμοι, έκαναν την δουλειά τους, λίγα μέτρα παρακάτω, πουλάνε μαζικά ναρκωτικά.

Αυτή την φορά εκνευρίστηκα και έβγαλα όσο καλές γινόταν με το φτωχικό μου κινητό φωτογραφίες (Δεν έχουμε όλοι Ιphone 4 ). Ένας τύπος με τατουάζ στα χέρια και με μελανώματα, από συχνή χρήση ενδοφλεβίων ενέσεων, σαν να με ακολούθησε.

Μπήκε στο τρόλεϊ της Κυψέλης, αλλά την τελευταία στιγμή, για καλό και για κακό, δεν ανέβηκα εγώ

Επειδή η κοροϊδία δεν έχει όρια, επειδή τα ναρκωτικά δεν σκοτώνουν μόνο νέα παιδιά, αλλά κυρίως αιχμαλωτίζουν ψυχές σε ισόβια δεσμά, εγώ σήμερα θα πάω ένα βήμα μπροστά και θα ζητήσω, δωρεάν παροχή ναρκωτικών σε όλους τους ήδη χρήστες.

Αν κάποιοι θέλουν να τελειώνουμε με τα ναρκωτικά, είναι ο μόνος τρόπος, για να ξεδοντιάσουμε τους εμπόρους.

Φυσικά αυτό προϋποθέτει θέληση, αυτό προϋποθέτει θέληση, αυτό προϋποθέτει θέληση, αυτό προϋποθέτει θέληση....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:26.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.