Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιστορία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 17-11-06, 15:17
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι βέβαια αλλά με πειράζει που η γενιά σου έμεινε προκλητικά απαθής στην δικτατορία και ξαφνικά μετά την μεταπολίτευση γίναν όλοι σε μια βραδιά αντιστασιακοί και δημοκράτες. Με πειράζουν πολύ τα 7 χρόνια , τα θεωρώ ύψιστη ξεφτίλα.
Θα σε παρακαλέσω θερμά να διαβάσεις ένα από τα πρώτα μηνύματα που έγραψα σ' αυτό το θέμα, στο παραθέτω.

Γιατί;

Ένα γιατί με βασανίζει τα τελευταία 33 χρόνια, ένα γιατί με κάνει να θυμώνω πολύ, να νευριάζω, να νοιώθω άσχημα, να θέλω να βρίσω, να θέλω να φωνάξω.

Θα σας δώσω δύο σκηνές απόλυτα ρεαλιστικές, απόλυτα ορθές, οι δύο σκηνές έχουν μια διαφορά 120 λεπτών, δύο δηλαδή ωρών.

Σκηνή 1η

Τόπος : Αθήνα, δρόμοι Στουρνάρα, Πατησίων, Τοσίτσα.
Ημερομηνία και ώρα : 16 Νοεμβρίου 1973 18:00

Σκηνικό

Περισσότεροι από 200.000 Αθηναίων είχαν κατακλείσει τους δρόμους γύρω από το Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο. Στις δύο πύλες της Στουρνάρας και στην μία της Τοσίτσα, ο κόσμος άφηνε, κούτες με τσιγάρα, έτοιμα φαγητά (μερικά μαζί με τα τσουκάλια ή σε τάπερ), εμφιαλωμένα νερά, ψωμιά αλαντικά κονσέρβες τυριά. Μαζί τεράστιο υλικό γραφής μαρκαδόρους έντυπα χαρτιά πολυγράφου, μέχρι και γραφομηχανές έφερναν.

Πανηγύρι κανονικό που δυνάμωνε τις ψυχές 2000 νέων παιδιών που ξεκίνησαν με φοιτητικά αιτήματα και κατέληξαν να κουνάνε συθέμελα το σάπιο καθεστώς της εξάχρονης τότε Χούντας.

Άκουγες μηνύματα θάρρους και ελπίδας, αν σήμερα που είναι Παρασκευή έχει τόσο κόσμο τι θα γίνει αύριο που είναι Σάββατο; Θα πλημμυρίσει η Αθήνα.
Κάποιοι που ήξεραν καλύτερα τα πράγματα, τολμούσαν να ρωτάνε, θα υπάρχει αύριο;

Σκηνή 2η

Τόπος : Αθήνα, δρόμοι Στουρνάρα, Πατησίων, Τοσίτσα.
Ημερομηνία και ώρα : 16 Νοεμβρίου 1973 20:00

Σκηνικό

Στους δρόμους δεν υπήρχε ψυχή, οι φήμες είχαν οργιάσει, στην Κάνιγγος έπεσαν τουφεκιές και πιστολιές, υπάρχουν τραυματίες. Κάποιους τους φέρνουν μέσα στο Πολυτεχνείο, η ομάδα της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών που είχε στήσει πρόχειρο ιατρείο πιάνει δουλειά. Το ραδιόφωνο στέλνει την πρώτη κλήση, ζητάμε γιατρούς ζητάμε γιατρούς υπάρχουν τραυματίες από σφαίρες.
Ένα ρίγος διακατείχε πολλούς, μα που πήγε ο κόσμος; Γιατί έφυγε;

Δεν θα συνεχίσω την αφήγηση αλλά θα μείνω στο Γιατί;

Ένα χρόνο μετά, έγινε η πρώτη γιορτή του Πολυτεχνείου από την ελεύθερη και δημοκρατική Ελλάδα. Περίπου 1.000.000 άνθρωποι έλαβαν μέρος στην εκδήλωση μνήμης.
1.000.000 άνθρωποι, που αυτοπροσδιοριζόντουσταν πια εκ του ασφαλούς σαν μέλη του αντιδικτατορικού αγώνα, ένα χρόνο πριν είχαν λουφάξει κλεισμένοι στο σπίτια τους, αφήνοντας 2000 παιδιά, να αντιμετωπίσουν τις ερπύστριες των τεθωρακισμένων.

Δεν ξαναπήγα σε καμιά γιορτή του Πολυτεχνείου, νοιώθω την ίδια ναυτία, αηδία και αγανάκτηση, νοιώθω το ίδιο αίσθημα προδοσίας που έκαναν στα ίδια τα παιδιά τους.

Για να τελειώνουμε, κανείς από εκείνους τους 2.000, που δεν εξαγόρασαν με βουλευτική έδρα ή με υπουργικό θώκο ή με προβολή, την τότε προσφορά τους, δεν νοιώθει ήρωας, δεν νοιώθει ότι έκανε κάτι σπουδαίο, απλά έκανε αυτό που έπρεπε. Αυτό που δεν έκαναν όλοι οι άλλοι βολεμένοι Έλληνες.

Γι αυτό Μίλτο αφιερώνω στα παιδιά που δεν εξαργύρωσαν την προσφορά τους, όλο το νόημα και το μήνυμα του Νοεμβρίου 1973. Όπως και στα παιδιά που με το αίμα τους έβαψαν το δρόμο για την λευτεριά
Κατάλαβες τίποτα; Κατάλαβες όταν ακούω για αντιδικτατορική δράση βγάζω φουσκάλες σε όλο μου το σώμα; Καταλαβαίνεις γιατί δεν θέλω εγώ να λέω οτιδήποτε για τότε, για την οποιαδήποτε κίνηση των εκτός νόμου συντονιστικού των φοιτητών της ΑΣΟΕΕ και των μελών της εκτός νόμου ΕΦΕΕ, για την πρώτη αντιδικτατορική δράση το 1969 με την αποχή των φοιτητών σε απείρως δυσκολότερα και πιο σκληρά χρόνια την περίοδο 1968-1971.

Ντρέπομαι να λέω ότι ο λαός είχε συμπορευτεί με την Χούντα, όλος όχι, αλλά ένα μεγάλο μέρος του, πιστέψτε με. Είδα χρόνια μετά φανατικούς φιλοχουντικούς που έκαναν Ξενοδοχεία με λεφτά της χούντας, να το παίζουν προοδευτικοί και αριστεροί και ένοιωθα να πνίγομαι.

Νοιώθω απίστευτη αηδία γι αυτή την περίοδο, το μόνο που δεν θα δεχτώ είναι στην δικιά σου αηδία να μην συμπεριλάβεις τους τότε αληθινά αντιφρονούντες, ανεξάρτητα πολιτικής προέλευσης, αριστερούς κεντρώους δεξιούς.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 17-11-06, 16:42
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Νοιώθω απίστευτη αηδία γι αυτή την περίοδο, το μόνο που δεν θα δεχτώ είναι στην δικιά σου αηδία να μην συμπεριλάβεις τους τότε αληθινά αντιφρονούντες, ανεξάρτητα πολιτικής προέλευσης, αριστερούς κεντρώους δεξιούς.

Ελπίζω και εύχομαι να κατάλαβες οτι ότι έγραψα δεν είχε ίχνος προσωπικής αιχμής. Δεν σε κατηγόρησα προσωπικά και ούτε θα το έκανα ακόμα και αν δεν ήξερα την απέχθεια σου στο επταετές καθεστώς. Οπότε στην παράκλησή σου να διαβάζω προσεκτικά αυτά που γράφεις αντιπαραθέτω το να ερμηνεύεις σωστά αυτά που γράφω εγώ.

Αν νομίζεις οτι οφείλεις να μου αποδείξεις σήμερα τα δημοκρατικά σου φρονήματα μετά απο τόσα χρόνια γνωριμίας και φιλίας, τι να πώ.

Αναφέρθηκα ακριβώς σε ότι αναφέρθηκες και εσύ , σε αυτούς που συμπορεύτηκαν με τη χούντα , είτε σιωπηρά είτε φανερά και δυστυχώς ήταν πολλοί. Δεν προσωποποίησα την κουβέντα, Και είμαι απο αυτούς που πιστεύουν οτι δεν είναι απαραίτητο να είσαι αριστερός για να είσαι δημοκράτης. Απο τέτοιους χορτάσαμε.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 17-11-06, 18:09
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Παρενθεση απο ενα εξωτερικο παρατηρητη:

Παιδια, αν πρεπει να ξεκαθαριζουμε μετα απο τοσα χρονια γνωριμιας, συζητησεων και διαφωνιων οτι δεν 'υπαρχει προσωπικη επιθεση' σε κάθε διαφωνία μας, ζητω που καηκαμε.

Εγω δεν ηρθα πριν 5 μηνες στο φορουμ για να την πω στον Χαμοδρακα η τον Παλσαρ που τους ξερω >10 χρονια, και σιγουρα κανενας απο μας
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 17-11-06 στις 18:25
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 17-11-06, 18:22
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναρωτιέμαι πολλές φορές , όλοι αυτοί οι ρουφιάνοι, οι χαφιέδες , οι βασανιστές που άνθισαν στα χρόνια της χούντας.
Που βρίσκονται σήμερα;
Προφανώς περπατούν αναμεσά μας, είναι σαν και εμάς, μπορεί να είναι ο διπλανός μας.
Πώς να νιώθουν;
Συμφωνα με τον Μακη, ενας απο αυτους ηταν βουλευτης μεγαλου κομματος
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 17-11-06, 18:58
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελπίζω και εύχομαι να κατάλαβες οτι ότι έγραψα δεν είχε ίχνος προσωπικής αιχμής.
Δεν είπα πουθενά ότι εσύ Ανδρέα μου έκανες οποιαδήποτε αιχμή, είπα απλά ότι δεν διάβασες το μήνυμα μου, γιατί και εγώ τόνησα την αδιαφορία του κόσμου για την επταετία και για την μη αντίδραση.

Με ξέρεις και σε ξέρω πολύ καλά για να μην έχουμε αιχμές επίσης δεν ζητάω κανενός είδους επιβεβαίωση επιβράβευση ή ότιδήποτε άλλο γι αυτό που θα έπρεπε όλοι οι Έλληνες να το έχουν δεδομένο, την αγάπη για την δημοκρατία.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 17-11-08, 09:04
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Από τα πρώτα χρόνια της AcroBase, ήθελα να φτιάξω μια εικόνα με χαρακτήρες και χρώματα ansi για το Πολυτεχνείο.

Αν θυμάμαι καλά το πιο επιτυχημένο μου ήταν αυτό



Για την μνήμη των ανθρώπων που χάθηκαν επειδή ήθελαν να πάρουν μερικές ανάσες λεφτεριάς.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 17-11-08, 09:50
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Πολυ ωραιο, οπως παντα...

γιατι ομως δεν το ανεβαζεις σε πραγματικη αναλυση; Δε νομιζω να ανησυχεις για το μεγεθος και το χρονο κατεβασματος :Ρ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 17-11-08, 09:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο, οπως παντα...

γιατι ομως δεν το ανεβαζεις σε πραγματικη αναλυση; Δε νομιζω να ανησυχεις για το μεγεθος και το χρονο κατεβασματος :Ρ
Δεν θυμαμαι να το εχω σε πραγματικη ανάλυση να ψάξω.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 17-11-08, 11:16
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας


H εικόνα είναι φωτογραφημένη δυστυχώς, δεν βρήκα τρόπο να την μεταφέρω από ansi.

Eίναι από τις πλέον αγαπημένες μου ansi εικόνες που έχω φτιάξει
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 17-11-08 στις 11:26
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 18-11-08, 09:33
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σας Μεταφερω τα λογια ενος φιλου που περασαμε τις 4 Μερες που αλλαξαν την ιστορια στην Ελλαδα...Και Βγαλτε τα συμπερασματα σας...
--------------------------------------------------------------------------
Συνεχίζω και κρατώ βαθιά μέσα μου τις τέσσερις μέρες που έζησα μέσα στο Πολυτεχνείο και παραμένουν από τις ωραιότερες αναμνήσεις της ζωής μου.Ποτέ από τότε δεν πήγα σε καμία επέτειο και αφήνω όλους τους αντιστασιακούς που παρουσιάστηκαν να διηγούνται γι' αυτά που συνέβησαν εκεί μέσα και στους γύρω δρόμους, αποπροσανατολίζοντας με μπούρδες και παραμύθια την κοινή γνώμη και το χειρότερο, τις νεότερες γενιές.
Με αγάπη και σεβασμό θα θυμάμαι τον Μπάμπη τον μάγειρα, που έβαλε κάθετα το καινούριο του αυτοκίνητο στη Στουρνάρη για να εμποδίσει τις αύρες της αστυνομίας και του το έκαναν ντενεκέ, τον Λουκά τον ζωγράφο και ποιητή από την Δεξαμενή του Κολωνακίου που ενώ δεν είχε κυριολεκτικά να φάει, βρήκε λίγα λεφτά, αγόρασε φάρμακα και μέσα στον χαλασμό μας τα έφερε δύο η ώρα το πρωί, την τρίτη μέρα. Την Κατερίνα, το χιπάκι, από την Καβάλα (που είχε βρει καταφύγιο σε ένα μικρό δωμάτιο στ' Αναφιώτικα της Πλάκας) που γυρνούσε σαν τη σβούρα ανάμεσά μας για να μας διευκολύνει σε ό,τι της ζητούσαμε, τον Πέτρο τον εργάτη οικοδομών, που πλάκωσε τους αληταράδες που έσπασαν τη βιτρίνα της υπεραγοράς απέναντι από την είσοδο του Πολυτεχνείου για να κλέψουν, την πανέμορφη Βιβή την αρχαιολόγο που μας έκανε χρέη νοσοκόμας και χιλιάδες άλλους άγνωστους που παράτησαν την οικογένειά τους, την δουλειά τους και τα έβαλαν με τη χούντα στα ίσια.
Με αποτροπιασμό ακούω και βλέπω όλα αυτά τα χρόνια διάφορους, να εκθειάζουν την παρουσία τους στον ιερό χώρο του Πολυτεχνείου και να την έχουν ξεπουλήσει για έναν λογαριασμό τραπέζης, έναν βουλευτικό θώκο, γραβάτα, κουστούμι και εθνικό φρόνιμα παρέλασης.Όμως όπου κι αν βρίσκεστε όλοι εσείς οι ανώνυμοι, αλήτες σας φωνάζανε, θάβετε τον θυμό που σας προκαλούν και ήρεμοι παρακολουθείτε όλους αυτούς να εισπράττουν και να ξεπουλούν τις ιδέες σας, να καπηλεύονται με τον χειρότερο τρόπο τις προσπάθειές σας, προσπάθειες που κάνατε ώστε οι επόμενες γενιές να ζήσουν σε καθεστώς πραγματικής δημοκρατίας και ελευθερίας.
Jhoci Gertson
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 18-11-08, 09:45
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Και τελος σας μεταφερω τα λογια μιας μανας που εχασε τον γιο της κεινη την Νυχτα...Αφιερωμενο στον Στελιο που μαλωνη μαζι μου ενω λεμε τα ιδια πραγματα.....ΠΑΝΤΑ!
-----------------------------------------------------------------------------
Τριανταπέντε χρόνια μετά αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν σε είχα παρακούσει εκείνο το μοιραίο βράδυ και ερχόμουν να φωνάξω στο πλευρό σου. Τριανταπέντε χρόνια μετά με κυνηγούν οι τύψεις που σε άφησα μοναχό σου.
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 16-07-09, 16:27
Το avatar του χρήστη M theory
M theory Ο χρήστης M theory δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-02-10 18:13
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
ΤΟ τραγικο με το πολυτεχνειο ειναι αυτο που γινεται σημερα. Καθε φορα που εχουμε την επετειο βλεπουμε το κκε να προσπαθει να κομματοποιησει την τοτε εξεγερση ως εξεγερση της δικιας του νεολαιας. Τοτε το κκε ελεγε οτι για την εξεγερση των φοιτητων ευθυνονται αμερικανοι πρακτορες που θελουν το κακο της χωρας, ενω σημερα μας λεει οτι πρωτοστατουσε. Να δειτε που το ιδιο θα κανει και μετα απο 30 χρονια για τα δεκεμβριανα, οτι και καλα αυτοι ξεσηκωσαν τον κοσμο να βγει στους δρομους και τα σχετικα, ενω στην πραγματικοτητα εκανε λογο για προβοκατσια και πρακτορες και τα σχετικα.

Επιπλεον ενα ακομα τραγικο ειναι που προσπαθουν να υποβηβασουν την 17 Νοεμβρη ως κατι οχι και τοσο μεγαλης σημασιας.

Μα ειναι ποτε δυνατον να ακους τον Καρατσαφιρερ να μιλαει και να λεει οτι στην εξεγερση του 1973 δεν υπηρχε κανενας νεκρος απο την μια, και απο την αλλη να τον βλεπεις να καταθετει στεφανι ???
__________________
of wolf and man
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 17-07-09, 01:22
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από M theory Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα ειναι ποτε δυνατον να ακους τον Καρατσαφιρερ να μιλαει και να λεει οτι στην εξεγερση του 1973 δεν υπηρχε κανενας νεκρος απο την μια, και απο την αλλη να τον βλεπεις να καταθετει στεφανι ???
Φανταζομαι το πρωτο το ελεγε πριν ιδρυσει το ΛΑΟΣ

Κανενας δεν μπορει να ξερει τι πιστευει ο καθενας. Πολλα ειναι "πολιτικα ορθες" κινησεις.

Παντως ο καθενας εχει δικαιωμα να αλλαξει γνωμη για κατι
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 17-07-09, 14:09
Το avatar του χρήστη M theory
M theory Ο χρήστης M theory δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-02-10 18:13
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Φανταζομαι το πρωτο το ελεγε πριν ιδρυσει το ΛΑΟΣ

Κανενας δεν μπορει να ξερει τι πιστευει ο καθενας. Πολλα ειναι "πολιτικα ορθες" κινησεις.

Παντως ο καθενας εχει δικαιωμα να αλλαξει γνωμη για κατι

δεν νομιζω ομως να εχει αλλαξει γνωμη, οπως ειπες κανει πολιτικες κινησεις.
__________________
of wolf and man
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 17-07-09, 14:23
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Το ΚΚΕ ομως μπορει να αλλαξε γνωμη. Δεν εχει δικαιωμα για κατι τετοιο δεδομενου του πληθους προσωπων που περασαν απο τοτε;

ΥΓ. Δεν εχω γνωση για τα συγκεκριμενα γεγονοτα. Μιλαω βασει οσων λες
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:25.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.