Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Ταξίδια
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-06-07, 17:44
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 16:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Βαλίτσες έτοιμες!

Λοιπον...εχετε καταφερει μετα απο πολυ ψαξιμο να βρειτε τον ιδανικο τοπο διακοπων σας για φετος,στην καλυτερη δυνατη τιμη,και φτανει η μεγαλη ωρα της αναχωρησης.....

ΕΙΣΤΕ ΟΝΤΩΣ ΕΤΟΙΜΟΙ;;;;

ή μηπως εκει που θα φτασετε θα φατε δυο μερες να ψαχνετε μεσα σε ενα χαος;;;; Για να δουμε μερικες πρακτικες συμβουλες:

1)Καταρχην κανουμε μια λιστα με τα πραματα που θα παρουμε μαζι μας υπολογιζοντας τις μερες που θα λειψουμε και το μερος που θα παμε.

2)Δεν ξεχναμε τα εγγραφα μας (ταυτοτητες,διπλωμα οδηγησης,βιβλιαρια ασθενειας) γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα σου τυχει ( που αχρειαστα να ναι!)

3)Παιρνουμε μαζι μας αντηλιακα γιατι αν δειτε τις τιμες τους στα τουριστικα μερη θα παθετε εγκαυμα χειροτερο απο αυτο που θα παθαινατε αν δε φορουσατε καθολου.

4)Οσων αφορα στη βαλιτσα: Ειναι σιγουρο κυριες μου οτι για μια βδομαδα σε ενα νησι δε χρειαζεστε 12 ζευγαρια γοβες, 46 συνολακια ρουχα και ολο το Χοντο απο καλλυντικα (μην κοιτατε εμενα ...εγω θα λειψω 3 μηνες ) .Oi επιλογες μας πρεπει να ειναι μετρημενες για τη δικη μας ευκολια..οσο λιγοτερα παρουμε μαζι μας τοσο καλυτερα.

5)Δεν ξεχναμε το υγρο-αν φοραμε- των φακων επαφης μας-!!! (ΒΑΣΙΚΟ!! )

6)Τα ρουχα των παιδιων στις διακοπες δε χρειαζεται να ειναι φιγουρατζιδικα και με πολλα πολλα μπιχλιμπιδια...Μακο μπλουζακια,σορτσακια,καπελ ο και αντηλιακο ειναι τα μονα που χρειαζονται!!

7)χμ.....τι αλλο; Πειτε και εσεις οι υπολοιποι τιποτα!!
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-06-07, 19:46
Το avatar του χρήστη Oasis
Oasis Ο χρήστης Oasis δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-04-24 23:01
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από fifi Εμφάνιση μηνυμάτων
Πειτε και εσεις οι υπολοιποι τιποτα!!
- Φορτιστής κινητού
- Ατζέντα, organizer με διευθύνσεις φίλων για να τους στείλουμε καμία καρτούλα και όχι ξερά sms
- Βιβλία, cds
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-06-07, 23:35
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Μην γελάσετε αλλά στα απαραίτητα εφόδια του καλοκαιριού παίρνω μαζί μου και ένα ηλεκτρικό ανεμιστηράκι :-)

Επίσης μην ξεχνάτε τα αντικουνουπικά σας, autan ταμπλέτες μπουκαλάκια σπιράλ κλπ Δεν ξέρετε ποτέ τι επιδρομές μπορούν να σας συμβούν...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-06-07, 09:04
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
- mp3 player (χωρίς το φόβο μην μπει η άμμος σε κανένα μηχανικό μέρος και χωρίς να κουβαλάτε και έναν σάκο CD)

- βιβλία!!! Πολλά βιβλία!! Με τόσο ελεύθερο χρόνο, δεν έχει δικαιολογίες.

Συμβουλή: Εκεί που θα είστε, όπου είστε, κόψτε τηλεόραση, εφημερίδες και γενικά ΜΜΕ και αποφεύγεται επίκαιρες συζητήσεις με άλλους. Δείτε πόσο θα χαλαρώσετε αν απλά αποτραβηχτείτε από τον υπόλοιπο κόσμο για 1-2 βδομάδες!
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-06-07, 10:09
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πάρτε μαζί και ένα ψυγειάκι με παγοκυψέλες , όχι πολύ μεγάλο για να είναι πρακτικό, που να χωράει 2-3 αναψυκτικά, 2-3 σάντουιτς και κανά νερό.
Σε γλυτώνει από πολλά κερατιάτικα έξοδα από τις καντίνες που είναι κοντά σε παραλίες ή τουριστικά μέρη.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-06-07, 10:43
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
και μην ξεχασετε να παρετε και κανενα καλο λογο για τους μαγειρους που σας ταιζουν και λιωνουν εκει που θα πατε......
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-06-07, 10:54
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Rider Εμφάνιση μηνυμάτων
και μην ξεχασετε να παρετε και κανενα καλο λογο για τους μαγειρους που σας ταιζουν και λιωνουν εκει που θα πατε......
Αν πάμε σε κανένα ξενοδοχείο της προκοπής και το φαγητό είναι ιδιαίτερο να πούμε πολλά καλά λόγια.
Αν πάμε στα μαγαζιά που πουλάνε μουζάκας, λυπάμαι δεν θα μπορέσω :-)

Μια συμβουλή για όσους ταξιδεύουν, μην πάτε σε μαγαζιά με μουζάκας, προτιμάτε μικρά μαγαζάκια με ουζοποικιλίες και χταποδάκι και κυρίως μαγαζιά που προτιμούν οι ντόπιοι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-06-07, 13:08
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σας μισώ!
Tα δικά μου εφόδια για το καλοκαίρι ήταν μπογιές για τους τοίχους, αυτοκόλητα με αρκουδάκια, κρεβατάκι κλπ...
Δεν θα μου ζητήσει το σκασμένο να πάει διακοπές με τις φίλες της; Θα μου ζητήσει!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-06-07, 13:38
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 11:44
Φύλο: Άντρας
Όσοι έχουν μωρά, πρέπει απαραίτητα για τη διαδρομή να έχουν εξασφαλίσει πάνες, υγρά χαρτομάντιλα, μπιπμερό-γάλα, μπιπμερό-νερό, εφεδρικά ρουχαλάκια και πιπίλες, θερμός με ζεστό νερό και κάποια φρυγανιά-μπισκοτάκια για να μασουλάει το μπουμπούκι...

Ο Διαμάντης δεν χρειάζεται τίποτα απ' όλα αυτά. Του αρκούν μερικοί τόνοι καφές...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-06-07, 16:13
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα μου ζητήσει το σκασμένο να πάει διακοπές με τις φίλες της; Θα μου ζητήσει!
Ναι... καλά! Μέχρι τότε θα σου 'χει περάσει και δεν θα πεις κουβέντα για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο

Ενίσχυση και ανανέωση του φαρμακείου αυτοκινήτου. Εκτός από τα βασικά, ένα pulvo για κάθε χτύπημα, ταμπλέτες άνθρακα για μικροδηλητηριάσεις, αλοιφή ή σπρέυ με αντιβιωτική δράση για τσιμπήματα παντός είδους... Και προσοχή στις θαλάσσιες ανεμώνες! (καμία σχέση μ' εμένα ). Είναι μικρές αλλά θαυματουργές κι αφήνουν καλλιγραφική υπογραφή!!
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 20-06-07, 16:21
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
Και προσοχή στις θαλάσσιες ανεμώνες! (καμία σχέση μ' εμένα ).
Χρώματος;

Καλά, όταν πηγαίνεις διακοπές εσύ παίρνεις και το φαρμακείο της γειτονιάς σου μαζί; :P

Εγώ πάλι λέω να πάρω μπόλικο καφέ σε μορφή ενδοφλέβιας. Επείσης σκέφτομαι να τρίψω υπνοστεντόν στην κούνια. Με αυτή τη μανία που έχουν τα μωρά να γλύφουν τη κούνια τους θα μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-06-07, 16:30
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρώματος;

Καλά, όταν πηγαίνεις διακοπές εσύ παίρνεις και το φαρμακείο της γειτονιάς σου μαζί; :P

Εγώ πάλι λέω να πάρω μπόλικο καφέ σε μορφή ενδοφλέβιας. Επείσης σκέφτομαι να τρίψω υπνοστεντόν στην κούνια. Με αυτή τη μανία που έχουν τα μωρά να γλύφουν τη κούνια τους θα μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος.
Χρώματος ωχροκίτρινου. αν τη βρω σε φωτογραφία (κάπου την είχα!!) θα την ανεβάσω. είναι μικρή, δεν τραβάει την προσοχή, αλλά σκίζει δέρμα, ειδικά τα μικρά τρυφερά μπουτάκια - εκείνα που είναι για τσίμπημα!

Όχι καλέ! Αλλά αφού χωράνε στο φαρμακείο γιατί να τρέχω σαν την υστερική; ειδικά αυτό το pulvo, το κουβαλάμε όλο το χρόνο. μας έχει ξελασπώσει δεκάδες φορές.

και φυσικά στο μπάνιο, μπόλικο κρύο νερό (έως παγωμένο), καφές, αναδευτήρας με μπαταρίες και κύπελλο - θερμός τεραστίων διαστάσεων. Απ' το υπονοστεντόν έχουμε πλέον ξεφύγει, είναι σε μεγαλύτερη ηλικία (αφού να φανταστείς διαβάζουμε κιόλας!)
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-06-07, 16:31
mariaserifos Ο χρήστης mariaserifos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-03-19 03:44
Και για να μην ξεχνιομαστε ,οσοι πατε σε νησια και αγαπατε το περιβαλλον,κραταμε στην ακρη μια σακουλιτσα οπου θα βαλουμε μπαταριες χρησιμοποιημενες,αδεια αντιηλιακα,κουνουπικα,απορ ρυπαντικα και οτι αλλο ανακυκλωσιμο-με προτεραιοτητα στα πλαστικα- μπορουμε και τα πεταμε στον πρωτο καδο ανακυκλωσης που βρισκουμε γυρνωντας.Γιατι ακομα στα νησια τα καινε τα σκουπιδια και φανταζεστε τι διοξινη απελευθερωνεται.Οσο για τις μπαταριες στραγγιζουν ολα τα τοξικα μεσα στο υπεδαφος.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-06-07, 09:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Τελικά δεν πιστεύω να ξεχάσετε το πιο απαραίτητο για να θυμάστε τις διακοπές σας μια ζωή;

Φυσικά μιλάω για την φωτογραφική σας μηχανή, ψηφιακή ή αναλογική δεν μας νοιάζει, κρατείστε για πάντα τις όμορφες εικόνες.

Και φυσικά τις καλύτερες ελπίζουμε να τις μοιραστείτε μαζί μας :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-06-07, 09:56
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Συνεχίζετε να με πατάτε στον κάλο και θα στείλω βίντεο από εκδρομή με ιστιοπλοϊκό στη Σκιάθο να σας κάνω τα νεύρα σύρματα!
Χρμφφφ
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:10.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.