Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-07-09, 10:22
ILIAS Ο χρήστης ILIAS δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-07-09 17:17
Φύλο: Άντρας
Συνεχής έλεγχος, του πως είμαι και του πως νοιώθω

Ήμουν ένας άνθρωπος του άγχους, όπου δούλευα πολύ και γενικά δεν ήξερα τι θα πει ηρεμία και γαλήνη.
Τα πράγματα στις ζωή, σε κάποια φάση στα 33 μου (τώρα είμαι 36) δεν μου πήγανε καλά.
Πάνω στον γάμο μου, καταστράφηκε οικονομικά ο Πατέρας μου, ενώ εγώ δούλευα 12 και παραπάνω ώρες την ημέρα και φτάνοντας να εξουθενώνω τον εαυτό μου.

Τελικά πέσανε οι ασφάλειες μου.

Άρχισαν κρίσεις πανικού και για μήνες δεν ήξερα που βρίσκομαι.
Τότε γεννήθηκε και το παιδί μου, άλλη μεγάλη αλλαγή και να αναλογιστεί κάποιος, πως εγώ ήμουν ένας πλήρως ελεύθερος άνθρωπος και πολυγαμικός.
Εννοείτε πως άρχισα δουλειά.

Ψυχοθεραπεία με έναν ειδικό και πολύ διάβασμα βιβλίων ψυχολογικού Χριστιανικού αλλά και φιλοσοφικού περιεχομένου.
Ανακάλυψα ότι ο άνθρωπος έχει και ψυχή!!!

Πως η ευτυχία είναι να κάνει με την κατάχρηση της ψυχής και με το πόσα λεφτά βγάζουμε.
Οι κρίσεις πανικού σταμάτησαν, αφού βέβαια δουλεύω λογικά ωράρια. Κοιμάμαι 7-8 ώρες, αθλούμαι 4 φορές την εβδομάδα και τακτοποίησα θέματα.
Α ξέχασα να σας πω για τις φοβίες που δημιουργήθηκαν οι οποίες βέβαια υποχωρούνε με τις υπεροξυγονώσεις και το γενικότερο άγχος.
Θα έλεγα πως ποτέ στην ζωή μου δεν ήμουνα καλύτερα.
Απολαμβάνω την οικογένεια μου, το σπίτι που αγόρασα, αφού οι δουλειές μου πλέον πάνε πολύ καλά, αλλά … κάτι πάλι δεν πάει καλά.
Ελέγχω συνέχεια τον εαυτό μου, για το πώς νοιώθει.
Πως αναπνέει, αν κάνω ακόμα υπεροξυγόνωση.
Και εννοείτε πως κάποιες φοβίες υπάρχουν όπως του θανάτου, τις οποίες δουλεύω με επικουρική φιλοσοφία και ψυχανάλυση.

Η αυτοεκτίμηση μου, λόγω του γεγονότος (μάλλον κάτι σε νευρικό κλονισμό ήτανε – και δεν μου έδωσε ο γιατρός και κανένα φάρμακο).
Και στα μάτια των γύρω, μου έπεσε πολύ.
Νοιώθω πως έχω καλύψει τεράστιο δρόμο και νοιώθω περήφανος για αυτό αλλά … πάλι ζορίζ
ομαι κάποιες φορές και η διάθεση μου αλλάζει.
Μήπως πρέπει να τακτοποιήσω και άλλα θέματα;
Μήπως οι τεράστιες αλλαγές που έκανα αλλά και ήρθανε στη ζωή μου, μέσω του γάμου και του παιδιύ, παίρνουν παραπάνω από τρία χρόνια;
Θα ήθελα την γνώμη ειδικών και μη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 03-07-09 στις 10:53 Αιτία: Αλλαγή Greeklish σε Ελληνικά, παράκληση να γίνει μια προσπάθεια
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-07-09, 10:49
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ηλία,

ειδική δεν είμαι αλλά έχω κάποια εμπειρία από τέτοια θέματα.

Το πρώτο που θέλω να σου πω είναι ότι ουσιαστικά δεν χρειάζεσαι τη δική μας συμβουλή γιατί από μόνος σου βρήκες και τη δύναμη και τον τρόπο να ξεπεράσεις τα όσα σου συνέβησαν. Στη θέση σου θα ήμουν όχι κάπως περήφανη αλλά πολύ περήφανη για τον εαυτό μου.

Αυτό που καταλαβαίνω ότι σε αγχώνει είναι μήπως δεν έχεις τελειώσει με όλα αυτά, τις κρίσεις πανικού κλπ. Κάτι μέσα σου σού δημιουργεί μια ανασφάλεια μήπως επιστρέψουν. Γι' αυτό και οι αλλαγές στη διάθεση. Δεν ξέρω αν πέφτω μέσα, υποθέτω.

Δική μου απλή συμβουλή : βρες πράγματα που σε γεμίζουν. Βρες ανθρώπους που μπορείς να επικοινωνήσεις ουσιαστικά μαζί τους και κάνε το. Μπορεί να είναι η σύντροφός σου, μπορεί και κάποιος έξω από το σπίτι.

Δε χρειάζεται να πνίγεσαι από τις υποχρεώσεις. Όλα γίνονται. Και να είσαι εντάξει απέναντι στο σπίτι σου, και στη δουλειά σου και να μπορείς να προσφέρεις κάποιες μικρές πολυτέλειες στον ίδιο τον Ηλία.
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-07-09, 22:11
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 25-03-24 17:33
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ηλια ουτε εγω ειμαι ειδικη αλλα θα συμφωνησω με την Χρυσα παραπανω και θα προσθεσω πως η θετικη σκεψη βοηθαει πολυ....επισης μπορεις να δοκιμασεις για λιγο να ζεις λες κ ο χρονος ειναι ολος μα ολος δικος σου κ διαθετεις απλετο...
Με τη σειρα μου να πω ενα μεγαλο μπραβο που τα καταφερες μια χαρα κ κλεινοντας εχε πιστη κ ολα θα πανε καλα....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-07-09, 20:36
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από ILIAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Νοιώθω πως έχω καλύψει τεράστιο δρόμο και νοιώθω περήφανος για αυτό αλλά … πάλι ζορίζομαι κάποιες φορές και η διάθεση μου αλλάζει.
Μήπως πρέπει να τακτοποιήσω και άλλα θέματα;
Μήπως οι τεράστιες αλλαγές που έκανα αλλά και ήρθανε στη ζωή μου, μέσω του γάμου και του παιδιύ, παίρνουν παραπάνω από τρία χρόνια;
Θα ήθελα την γνώμη ειδικών και μη.
Με όσα αναφέρονται σίγουρα έχεις καλύψει τεράστιο δρόμο και είναι ευχάριστο που το αναγνωρίζεις στον εαυτό σου και αισθάνεσαι (δικαίως!) περήφανος... επίσης μήπως θα πρέπει να αναγνωρίσεις στον εαυτό σου και το "δικαίωμα" να αισθάνεται κάποιες φορές και "ζορισμένος"; (προσωπικά θεωρώ μικρό το χρονικό αυτό διάστημα γι' αυτές τις αλλαγές...)

Πέραν αυτού η δική μου άποψη είναι ότι όλοι μας ζοριζόμαστε ή αλλάζει η διάθεσή μας κάποιες φορές (είναι μέσα στη ζωή μας)...το σημαντικό σε αυτό είναι να μπορούμε να διαχειριστούμε αυτές τις δύσκολες στιγμές, οι οποίες ουσιαστικά μας "δυναμώνουν"...(κάτι που εσύ έχεις αποδείξει και καταφέρει ήδη με τον εαυτό σου...γιατί όχι και μελλοντικά;!)

Και για το τέλος μια ερώτηση, η οποία δεν θα ήθελα να απαντηθεί σ' εμένα ή δημόσια (αλλά νομίζω είναι μια απάντηση που καλό θα ήταν να δώσεις σ' εσένα....) γιατί, εφόσον έχεις ήδη συνεργασία με ειδικό, θέτεις αυτό τον προβληματισμό σου εδώ και επιθυμείς απάντηση από ειδικούς ή μή...;
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-07-09, 14:16
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Naias Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατί, εφόσον έχεις ήδη συνεργασία με ειδικό, θέτεις αυτό τον προβληματισμό σου εδώ και επιθυμείς απάντηση από ειδικούς ή μή...;
Μα γιατί βοηθάει πάντα να μοιράζεσαι το πρόβλημά σου με κάποιον.

Naias,

έχω δει πολλές φορές στο ιατρικό φόρουμ να "μαλώνουμε" κάποιους που έχουν σοβαρό πρόβλημα και δεν τρέχουν στο γιατρό παρά ρωτούν εδώ.

Ο Ηλίας κάνει αυτό που πρέπει να κάνει και πέφτοντας πάνω στο συγκεκριμένο φόρουμ θέλησε να το συζητήσει.
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-07-09, 15:22
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα γιατί βοηθάει πάντα να μοιράζεσαι το πρόβλημά σου με κάποιον.

Naias,

έχω δει πολλές φορές στο ιατρικό φόρουμ να "μαλώνουμε" κάποιους που έχουν σοβαρό πρόβλημα και δεν τρέχουν στο γιατρό παρά ρωτούν εδώ.

Ο Ηλίας κάνει αυτό που πρέπει να κάνει και πέφτοντας πάνω στο συγκεκριμένο φόρουμ θέλησε να το συζητήσει.
Θέλω να πιστεύω ότι ο ILIAS θα καταλάβει αυτό που θέλω να πω...η απάντηση απευθύνεται αποκλειστικά σ΄εκείνον...
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-07-09, 19:16
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Naias Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να πιστεύω ότι ο ILIAS θα καταλάβει αυτό που θέλω να πω...η απάντηση απευθύνεται αποκλειστικά σ΄εκείνον...
Χμ... και είναι και πολύ εύστοχη, μα την αλήθεια...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-07-09, 19:29
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ενώ οι δικές μου παρατηρήσεις είναι πάντα άστοχες, αυτό δεν εννοείς;

Βαρέθηκα, βρε Ανεμώνα, πραγματικά βαρέθηκα! Με γνωρίζεις, κορίτσι μου; Έχουμε να χωρίσουμε κάτι; Γιατί ό, τι πω είσαι μια σκέτη αντίρρηση; Καταντάει κουραστικό και πολύ άβολο. Έλεος .......
__________________
Vis Imaginativa

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chressida : 09-07-09 στις 19:34
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-07-09, 23:45
Vala
Guest
 

Αρχική Δημοσίευση από ILIAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ήμουν ένας άνθρωπος του άγχους, όπου δούλευα πολύ και γενικά δεν ήξερα τι θα πει ηρεμία και γαλήνη.
Τα πράγματα στις ζωή, σε κάποια φάση στα 33 μου (τώρα είμαι 36) δεν μου πήγανε καλά.
Πάνω στον γάμο μου, καταστράφηκε οικονομικά ο Πατέρας μου, ενώ εγώ δούλευα 12 και παραπάνω ώρες την ημέρα και φτάνοντας να εξουθενώνω τον εαυτό μου.

Τελικά πέσανε οι ασφάλειες μου.

Άρχισαν κρίσεις πανικού και για μήνες δεν ήξερα που βρίσκομαι.
Τότε γεννήθηκε και το παιδί μου, άλλη μεγάλη αλλαγή και να αναλογιστεί κάποιος, πως εγώ ήμουν ένας πλήρως ελεύθερος άνθρωπος και πολυγαμικός.
Εννοείτε πως άρχισα δουλειά.

Ψυχοθεραπεία με έναν ειδικό και πολύ διάβασμα βιβλίων ψυχολογικού Χριστιανικού αλλά και φιλοσοφικού περιεχομένου.
Ανακάλυψα ότι ο άνθρωπος έχει και ψυχή!!!

Πως η ευτυχία είναι να κάνει με την κατάχρηση της ψυχής και με το πόσα λεφτά βγάζουμε.
Οι κρίσεις πανικού σταμάτησαν, αφού βέβαια δουλεύω λογικά ωράρια. Κοιμάμαι 7-8 ώρες, αθλούμαι 4 φορές την εβδομάδα και τακτοποίησα θέματα.
Α ξέχασα να σας πω για τις φοβίες που δημιουργήθηκαν οι οποίες βέβαια υποχωρούνε με τις υπεροξυγονώσεις και το γενικότερο άγχος.
Θα έλεγα πως ποτέ στην ζωή μου δεν ήμουνα καλύτερα.
Απολαμβάνω την οικογένεια μου, το σπίτι που αγόρασα, αφού οι δουλειές μου πλέον πάνε πολύ καλά, αλλά … κάτι πάλι δεν πάει καλά.
Ελέγχω συνέχεια τον εαυτό μου, για το πώς νοιώθει.
Πως αναπνέει, αν κάνω ακόμα υπεροξυγόνωση.
Και εννοείτε πως κάποιες φοβίες υπάρχουν όπως του θανάτου, τις οποίες δουλεύω με επικουρική φιλοσοφία και ψυχανάλυση.

Η αυτοεκτίμηση μου, λόγω του γεγονότος (μάλλον κάτι σε νευρικό κλονισμό ήτανε – και δεν μου έδωσε ο γιατρός και κανένα φάρμακο).
Και στα μάτια των γύρω, μου έπεσε πολύ.
Νοιώθω πως έχω καλύψει τεράστιο δρόμο και νοιώθω περήφανος για αυτό αλλά … πάλι ζορίζ
ομαι κάποιες φορές και η διάθεση μου αλλάζει.
Μήπως πρέπει να τακτοποιήσω και άλλα θέματα;
Μήπως οι τεράστιες αλλαγές που έκανα αλλά και ήρθανε στη ζωή μου, μέσω του γάμου και του παιδιύ, παίρνουν παραπάνω από τρία χρόνια;
Θα ήθελα την γνώμη ειδικών και μη.
Ο καθενας ερχεται εδω στη Γη για να μαθει απο τα λαθη του , δεν υπαρχει προγραμμα και δεν υπαρχουν λανθασμενες κινησεις, υπαρχει η λογικη και το ενστινκτο.Παντα θα πρεπει να ακους ενα απο τα δυο.Τιποτα δεν ειναι λαθος, ολα πρεπει να γινουν με τον ενα η αλλο τροπο, ωστε να μαθαινεις τον εαυτο σου.
Πρεπει να μαθεις εσενα πρωτα απο ολα, τι θες εσυ και τι σε κανει οκ, και μετα μεσα απο αυτο να δινεις στους αλλους οτι μπορεις.Σε βλεπω μεσα σε ενα κλοιω οπου προσπαθεις να ζησεις και ακομα και ετσι σε νοιαζει πρωτα για τους αλλους διπλα σου....
Οτι και να δινεις και οτι και να κανεις, εσυ εισαι πρωτα να προσεχεις , μετα μπορεις να μοιραζεις και να μοιραζεσαι στους αλλους με την καλη εννοια.
Δεν ειναι το σωστο μερος να μιλαμε σε τοσο βαθος γι'αυτα, αλλα μπορω να σου πω τουλαχιστον οτι πρεπει να σταματησεις να ελεγχεις τοσο πολυ τον εαυτο σου ...αφησε το ελευθερο οπως και να ειναι...ειναι αδικο για σενα και τους δικους σου να θαβεσαι κατω απο υποχρεωσεις και ιδεες απλα για να κολλας σε ενα προτυπο...και τα ψεμματα και τα λουστρα δεν βοηθανε για πολυ καιρο δυστηχως
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-07-09, 00:37
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενώ οι δικές μου παρατηρήσεις είναι πάντα άστοχες, αυτό δεν εννοείς;

Βαρέθηκα, βρε Ανεμώνα, πραγματικά βαρέθηκα! Με γνωρίζεις, κορίτσι μου; Έχουμε να χωρίσουμε κάτι; Γιατί ό, τι πω είσαι μια σκέτη αντίρρηση; Καταντάει κουραστικό και πολύ άβολο. Έλεος .......
Αυτό τώρα από πού ήρθε????
Δεν κατάλαβα γιατί η προσθήκη μου στα λεγόμενα της Κωνσταντίνας σε έθιξε προσωπικά!
Έκανε μια πολύ εύστοχη κι εξειδικευμένη ερώτηση σε ένα πολύ ιδιαίτερο και πολύ συγκεκριμένο θέμα, στο οποίο τυχαίνει να "έπιασα" το "μήκος κύματος".
Από πού κι ως πού απευθύνθηκα σε σένα? Και πότε εγώ προσωπικά πρόλαβα να σε κουράσω?

Και μια και είσαι τόσο "εύθικτη", κι αν είσαι εσύ τόσο "εντάξει"... να σου θυμίσω ότι επ' ουδενί δεν είμαι "κορίτσι σου".
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην purple anemone για αυτό το μήνυμα:
ILIAS (10-07-09)
  #11  
Παλιά 10-07-09, 11:44
ILIAS Ο χρήστης ILIAS δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-07-09 17:17
Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστώ όλους.
Νομίζω πως πράγματι πρέπει να σταματήσω να ελέγχω τον εαυτό μου,το πως αναπνέω,αν νιώθω καλά,πως είμαι, γιατί ακόμα και αν νιώθω άβολα μιά χρονική στιγμή αυτή δεν κρατάει πάνω από μισή μία ώρα και σίγουρα εάν επικεντρώνεσαι εκεί το κάνεις ακόμα χειρότερο.Αν δεν το σκέφτεσαι αυτό υποχωρεί.
Μάλλον πρέπει να μάθω να κατευθύνω τον μυαλό μου εκεί που θέλω εγώ και όχι εκεί που με πάει αυτό.Καμια ιδέα για το πως γίνετε αυτό κανείς?
Όσον αφορά το θέμα του ειδικού μου με έχει βοηθήσει, αλλά μία δεύτερη γνώμη δεν κάνει κακό.Μερικές φορές από απλούς ανθρώπους παίρνεις τισ πιο απλές και πρακτικές απαντήσεις.
Πράγματι όπως είπατε πρέπει να σκεφτώ πως αυτά που πέρασα δεν είναι υποχρεωτικό να τα ξαναπεράσω.
Οταν έπαθα τον νεωρικό κλωνισμο είχα τεράστια φοβία για το πως θα κοιμηθώ.
Ελεγα αφου θα έχω κλειστό το στόμα δεν θα μπορώ να αναπνέω.
Τελικά έπεφτα στο κρεβάτι πίεζα τον εαυτό μου και σε 5-10 λεπτά κοιμόμουνα.
Η γυναίκα μου ,μου είπε χαρακτηριστικά μήπως μας δουλεύεις?
Ακόμα και σήμερα μετά από τρία χρόνια αυτή η φοβία υπάρχει έως ένα σημείο αλλά σε πιό μικρό βαθμό βέβαια.
Μήπως είναι κάτι σαν μετατραυματικό σόκ?
και θέλει και άλλο χρόνο για να φύγει?
Α κάτι σοβαρό το οποιό δεν ανέφερα είναι πως το χαρακτηριστικό μου ήτανε πως θύμωνα εύκολα στο παρελθόν.
Και το χειρότερο τον θυμό τον κουβαλούσα μαζί μου συνέχεια.
Νομίζω πως ένα μεγάλο μου βήμα είναι το ότι ξεπέρασα αυτόν τον καρκίνο εώς ένα καλό επίπεδο,αφού είμαι πιο καλός και πιο υπομονετικός(μείωση του εγωισμού μου).
θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας ,και σας ευχαριστώ .
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-07-09, 11:47
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Vala Εμφάνιση μηνυμάτων
...ειναι αδικο για σενα και τους δικους σου να θαβεσαι κατω απο υποχρεωσεις και ιδεες απλα για να κολλας σε ενα προτυπο...και τα ψεμματα και τα λουστρα δεν βοηθανε για πολυ καιρο δυστηχως
Με όλο το σεβασμό στην άποψή σου, θα έλεγα πως δεν είναι "ψέμματα" και "λούστρα".
Την εκτίμηση στους γύρω σου και την εσωτερική ανάγκη - και ικανότητα - να "δίνεις", είτε "το 'χεις" είτε όχι.
Δεν αλλάζει αυτό, κι ας είναι βασανιστικό.
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-07-09, 11:51
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ηλία,
θα γίνω πολύ αδιάκριτη αν ρωτήσω αν κάνεις και φαρμακευτική αγωγή; Μπορούμε να το συζητήσουμε και με π.μ. αν προτιμάς.
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-07-09, 12:17
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Η φαρμακευτική αγωγή δεν είναι πανάκεια.
Ούτε οι ειδικοί.
Όλα βοηθάνε, κατευθύνουν και καθοδηγούν, αλλά η μεγαλύτερη πάλη είναι αυτή που γίνεται έσωθεν. Χωρίς αυτή το παιχνίδι είναι σχεδόν χαμένο.
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 10-07-09, 20:12
ILIAS Ο χρήστης ILIAS δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-07-09 17:17
Φύλο: Άντρας
Οχι ο γιατρός μου είναι κατά.
οχι φάρμακα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:22.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.