Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Health & Beauty
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-01-12, 15:09
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Καθαρισμός προσώπου

Ανοίγω ένα θέμα για το οποίο έχω ψαχτεί και για το οποίο δεν έχω βρεί ακόμα μια απάντηση!

Προσπαθώ να βρώ έναν τρόπο καθαρισμού του προσωπου απο τη φυσική λιπαρότητα που δημιουργείται σε όλους τους ανθρώπους (σε άλλους λιγότερο σε άλλους περισσότερο) με κάποιον φυσικό τρόπο χωρίς προϊόντα ή διάφορες ουσίες απο φαρμακεία/σούπερ μάρκετ κτλ.

Μια απορία η οποία ποτέ δεν μου χει λυθεί, μια απορία που συνέχεια τη βρίσκω μπροστά μου, αλλά ποτέ δεν αιτιολογείται!

ΓΙΑΤΙ δεν κάνει να πλένουμε το πρόσωπό μας με κοινό σαπούνι;

Το διαβάζω συνέχεια αυτό, αλλά ποτέ δεν εξηγεί κανένας αυτό το καταραμένο "γιατί ΔΕΝ πρέπει". Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε να καταφύγουμε σε προϊόντα; Ένας φυσικός και υγιεινός τρόπος δεν υπάρχει;

Φυσικά ψάχτηκα και στο internet. Όταν λοιπόν googl-αρω με την άνωθεν πρόταση "καθαρισμός προσώπου", βγάζει κυρίως οδηγίες για τις γυναίκες (και ειλικρινά με αφήνει αδιάφορο για το πως βγάζουν οι γυναικες τις μάσκες και τις μπογιές τους).
Εμένα το μόνο που με ενδιαφέρει, είναι να είναι καθαρό το πρόσωπο μου καθημερινά απο τη λιπαρότητα, καθώς και φυσικά να το πλένω πριν το ξύρισμα.

Ώρες ώρες νιώθω πως η απορία μου είναι βεληνεκούς αυτών των μεγάλων και αρχαίων μυστηρίων (πχ νησί του πάσχα).

Μπορεί λοιπόν κάποιος να με διαφωτίσει, καθώς και να προτείνει έναν τρόπο καθαρισμού;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 24-01-12 στις 15:16
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:27.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.