Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Ανθρώπινες Σχέσεις και Συναισθήματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-11-06, 18:28
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Κάντε μια στιγμή σας μοναδική

Η ζωή μας κυλάει αρκετά ανιαρή, όμως αν υπάρχει διάθεση υπάρχει τρόπος να ανακαλύπτει τρόπους διαφυγής για κάποια διαλείμματα, που είναι ικανά να σε συντροφεύουν σε όλη σου την ζωή.

Πριν δεκατέσσερα χρόνια, τα παιδιά της AcroBase μου έκαναν μια τέτοια έκπληξη, τόσο μεγάλη, που ακόμα και σήμερα δεν έχω καταφέρει να την αφομοιώσω στο σύνολο της.

Ένας φίλος, πολύ καιρό πριν μου είχε φάει το κεφάλι για ένα πολύγραμμο πρόγραμμα για BBS, που ήταν δωρεάν και θα το έφερνε από την Αμερική ένας φίλος του. Έτσι είχαμε κανονίσει να πάμε την μέρα που εγώ συμπτωματικά (ή έτσι νόμιζα) είχα τα γενέθλια μου. Θα ερχόταν να με πάρει (ούτε αυτό με έβαλε σε υποψίες) για να πάμε σπίτι του να τον περιμένουμε.

Να μην τα πολυλογώ ανοίγοντας την πόρτα πολλά φλας άναψαν μαζί μια τεράστια τούρτα αναμμένη ήταν μπροστά μου και στρίβοντας το κεφάλι μου είδα στην μία πλευρά σχεδόν σε παράταξη καμιά 40ρια παιδιά της AcroBase, τα παιδιά μου να χαμογελάνε.

Ήταν τέτοια η δύναμη του σοκ που δεν μπορούσα να μιλήσω, ακόμα και όταν μου πρόσφεραν για δώρο, από το χαρτζιλίκι τους, το source του προγράμματος που είχα στην βάση και που τόσο πολύ θέλαμε για να κάνουμε τις αλλαγές και που είχα σκοπό να αγοράσω.

Ήταν τόσο η δύναμη εκείνης της δυνατής στιγμής, που ακόμα και τώρα κοιτώντας εκείνες τις φωτογραφίες δεν μπορώ να το πιστέψω.

Αύριο πρόκειται να κάνουμε μια τέτοια έκπληξη σε ένα πολύ δικό μου άνθρωπο, τον αδελφό μου και έχω την αγωνία να περιμένω πως θα το στήσουμε, πως θα κάνουμε 50 άτομα να σιωπήσουν την κατάλληλη στιγμή, ώστε η έκπληξη να είναι όντως μεγάλη.

Σας παρακινώ να κάνετε το ίδιο σε δικούς σας ανθρώπους, θα είναι το καλύτερο δώρο που έχουν ονειρευτεί.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-11-06, 20:16
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το να στήσεις ένα πάρτυ έκπληξη για κάποιον έχει πολύ πλάκα. Ακόμα πειράζουμε τον κολλητό μου φίλο για το περσινό του πάρτυ έκπληξη μιας και είχε πολλές αξιομνημόνευτες "ατάκες" μέσα.
Το κόλπο θα ήταν απλό. Η κοπέλα του (Γιάννα για τις ανάγκες του story) θα έφευγε κάποια στιγμή από το σπίτι του, θα ερχόνταν στο δικό μας που είχαμε ετοιμάσει όλα τα πράγματα, θα τον έπαιρνα τηλέφωνο για να βρεθούμε για καφέ και μόλις θα ξεκινούσε θα πηγαίνανε με την γυναίκα μου σπίτι του για να ετοιμάσουν το πάρτυ... Και εκεί αρχιζει η στιχομυθία!
Παίρνω τηλέφωνο την κοπέλα του...
"Ελα, είσαι εντάξει; Να ξεκινήσουμε να ετοιμάζουμε;"
"Άσε! Θέλει λέει να φάμε μαζί σήμερα! Έχω τρελαθεί να τον πείσω ότι έχω δουλειά και να βρεθούμε μετά!"
"Καλά! Κάνε γρήγορα!"
*Ντρριιιιιιν*
"Έλα! Αμάν! Τα κατάφερα! Ήθελε να πάμε και για ψώνια! Ίσα που προλαβαίνουμε! Ουφ! Τι κολιτσίδα σήμερα!"
Κανονίζονται όλα, οι γυναίκες παίρνουν θέση, η κοπελιά του έρχεται και παίρνει τα πράγματα και την γυναίκα μου, παρκάρουν λίγο πιό μακρυά για να μην τις δεί, και περιμένουν αναπάντητη από εμένα για να πάνε σπίτι του!
*Ντρριιιιιν*
"Έλα Μιχάλη; Θα πάμε για καφέ; (με ύφος ειμαι_ο_αντρας_ο_πολλα_βαρύ ) την ξεφορτώθηκα επιτέλους την Γιάννα και είμαστε ελεύθεροι"
*ντουπ*
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-11-06, 00:10
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Χρονια πριν, μια κοπελα της παρεας μου, σε συζητηση (επιπεδου λευκωματος) για 'κρυφες επιθυμιες' μας ειχε πει οτι παντα ηθελε να αποκτησει ενα τεραστιο αρκουδο, αλλα δεν ειχε την ευκαιρια η δεν μπορουσε να τον αγορασει. Αυτο της ειχε μεινει αποθημενο ακομα και τωρα

Κανα-δυο χρονια αργοτερα, λεγαμε με την παρεα να της κανουμε ενα παρτυ εκπληξη. Εκει που λεγαμε τι δωρο να παρουμε, ερχεται στο μυαλο καποιου αυτη η συζητηση, την οποια δε τη θυμοταν κανενας (και σιγουρα ουτε η ιδια). Ριχνεται λοιπον σαν ιδεα...

Στη μπυραρια που εγινε το παρτυ, μπαινει αυτη και χωρις να το ξερει... βλεπει μπροστα της φατσα καρτα να την κοιταζει ενας τεραστιος λουτρινος αρκουδος, δηλαδη αυτο που ηθελε παντα, και προσπαθουσε να θυμηθει απο ποιον... θεο το ζητησε για να της ερθει ουρανοκατεβατος.

Σημειωτεον οτι η κοπελα ειναι μικροσωμη και ο αρκουδος ηταν μεγαλυτερος απο αυτην

ηθικο διδαγμα: προσεξτε τι λετε στις συζητησεις γιατι καποιοι μπορει να το θυμουνται για χρονια
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 11-11-06 στις 00:27
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-11-06, 04:16
Το avatar του χρήστη Liria
Liria Ο χρήστης Liria δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-17 23:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσοχή στις εκπλήξεις

Πριν απο λίγο καιρό ένα τέτοιο πάρτυ έκπληξη, δημιούργησε πολύ πόνο σε δύο γνωστούς μου. Οι φίλοι που το εμπνεύστηκαν δεν είχαν υπολογίσει καθόλου το ενδεχόμενο να υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που ... έμεινε στη μέση. Το άτομο που υποτίθεται οτι θα γιόρταζε, είχε τάξει στο ταίρι του να περάσουν οι δυό τους την συγκεκριμμένη βραδιά,πράγμα πολύ σημαντικό γιατί η σχέση τους βρισκόταν σε μεγάλη καμπή. Όταν όμως κατάλαβε οτι κάτι του "μαγείρευαν" οι δικοί του, δεν θέλησε να τους χαλάσει την έκπληξη, καμώθηκε πως δεν ξέρει τίποτα κι ακολούθησε το πρόγραμμα που του είχαν ετοιμάσει, πουλώντας κανονικά το έτερον ήμισυ. Απ' ό,τι ξέρω οι μόνοι που ευχαριστήθηκαν ήσαν οι καλεσμένοι, ανυποψίαστοι για την πίκρα που είχε εισπράξει το ταίρι αυτού του ανθρώπου.Προσοχή λοιπόν στις εκπλήξεις, εκτός κι αν μας ενδιαφέρει να προσφέρουμε τη χαρά μονόπλευρα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-11-06, 10:12
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από liria Εμφάνιση μηνυμάτων
Το άτομο που υποτίθεται οτι θα γιόρταζε, είχε τάξει στο ταίρι του να περάσουν οι δυό τους την συγκεκριμμένη βραδιά.....
.... Προσοχή λοιπόν στις εκπλήξεις, εκτός κι αν μας ενδιαφέρει να προσφέρουμε τη χαρά μονόπλευρα.
Ασφαλώς θα πρέπει κανείς να παίρνει όλες τις παραμέτρους γιατί όπως σωστά λες, δεν κάνει κανείς την έκπληξη για να περάσει καλά ο ίδιος, αλλά αυτός που πρέπει να του κάνουμε την έκπληξη, θέλουμε να του κάνουμε μια στιγμή της ζωής του μοναδική, ιδιαίτερη. Αφου το θέλουμε αυτό λοιπόν θα πρέπει να λάβουμε υπ όψιν ότι στο πάρτυ πρέπει να είναι όλοι οι άνθρωποι που αγαπάει ιδιαίτερα και πρώτο και καλύτερο φυσικά η σχέση του, όποια και αν είναι αυτή.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:54.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.