Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Ανθρώπινες Σχέσεις και Συναισθήματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 15-11-07, 10:12
Xoirovoskos Ο χρήστης Xoirovoskos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-11-07 11:03
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Πειτε ότι θελετε.....το κουνημα θέλει ....... Κλάπ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 15-11-07 στις 10:47
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-11-07, 15:32
Το avatar του χρήστη Endelva
Endelva Ο χρήστης Endelva δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-10 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Τη φύση, τη φύση.
Πάψτε να με κυνηγάτε γύρω-γύρω στο forum κι εσύ κι ο Fireseaker, θα λαχανιάσετε.

Όντως, όσες κουνάνε τον κώλο τους κάτι θέλουν. Δεν σημαίνει πως αυτό είναι το πήδημα, όμως, ιδίως αν είναι 13ών ετών. Θέλουν να είναι cool οι καημένες, πώς να σ' το πω να το καταλάβεις; Ξέχασες τη λίγο-πολύ μίζερη εφηβεία σου και πόσο προσποιητός ήσουν; ΟΚ, δεν κουνούσες τον κώλο σου. Ούτε κι εγώ. Σίγουρα όμως κάναμε κάτι άλλο βλακώδες, έλα τώρα, όλοι οι έφηβοι κάνουν κάτι, όλοι θέλουν προσοχή και είτε κάνουν κρα γι αυτήν, είτε κλείνονται στον εαυτό τους και κρύβονται αλλά συνεχίζουν να το θέλουν, είτε γίνονται μέλη μιας υποομάδας που κάνει κι αυτή κρα για προσοχή με άλλον τρόπο, λιγότερο συνηθισμένο.

Αλλά και οι μεγαλύτερες κοπέλες για να χαϊδεύουν τις ανασφάλειές τους τον κουνάνε, περισσότερο για να αρέσουν, δηλαδή, και λιγότερο για το πήδημα. Ίσα-ίσα, αν αρέσουν και δεν κάθονται αισθάνονται ισχυρότερες. Η κατάσταση δεν είναι τόσο χαοτική όσο είναι στην εφηβεία, αλλά και πάλι, οι ανασφάλειες είναι παντού. Αν δεν τα πάει κανείς καλά με τον εαυτό του, όλο και κάτι τέτοιο κάνει. Κουνάει τον κώλο, αγοράζει πανάκριβα αμάξια ή πανάκριβες τσάντες, υπάρχουν διάφορες τέτοιες "διέξοδοι" για όλα τα φύλα.
__________________
[Sola fide.]
Her hair spread out in fiery points glowed into words, then would be savagely still. – T. S. Eliot, The Waste Land.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-11-07, 17:19
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Endelva Εμφάνιση μηνυμάτων
Τη φύση, τη φύση.
Πάψτε να με κυνηγάτε γύρω-γύρω στο forum κι εσύ κι ο Fireseaker, θα λαχανιάσετε.

Όντως, όσες κουνάνε τον κώλο τους κάτι θέλουν. Δεν σημαίνει πως αυτό είναι το πήδημα, όμως, ιδίως αν είναι 13ών ετών. Θέλουν να είναι cool οι καημένες, πώς να σ' το πω να το καταλάβεις; Ξέχασες τη λίγο-πολύ μίζερη εφηβεία σου και πόσο προσποιητός ήσουν; ΟΚ, δεν κουνούσες τον κώλο σου. Ούτε κι εγώ. Σίγουρα όμως κάναμε κάτι άλλο βλακώδες, έλα τώρα, όλοι οι έφηβοι κάνουν κάτι, όλοι θέλουν προσοχή και είτε κάνουν κρα γι αυτήν, είτε κλείνονται στον εαυτό τους και κρύβονται αλλά συνεχίζουν να το θέλουν, είτε γίνονται μέλη μιας υποομάδας που κάνει κι αυτή κρα για προσοχή με άλλον τρόπο, λιγότερο συνηθισμένο.

Αλλά και οι μεγαλύτερες κοπέλες για να χαϊδεύουν τις ανασφάλειές τους τον κουνάνε, περισσότερο για να αρέσουν, δηλαδή, και λιγότερο για το πήδημα. Ίσα-ίσα, αν αρέσουν και δεν κάθονται αισθάνονται ισχυρότερες. Η κατάσταση δεν είναι τόσο χαοτική όσο είναι στην εφηβεία, αλλά και πάλι, οι ανασφάλειες είναι παντού. Αν δεν τα πάει κανείς καλά με τον εαυτό του, όλο και κάτι τέτοιο κάνει. Κουνάει τον κώλο, αγοράζει πανάκριβα αμάξια ή πανάκριβες τσάντες, υπάρχουν διάφορες τέτοιες "διέξοδοι" για όλα τα φύλα.
Τουλάχιστον εγω δε σε κυνηγησα ούτε σε κυνηγάω και απορώ που με ανέφερες στην απάντηση σου στο ξεκάρφωτο..

Θα συμφωνήσω με τα όσα λες όμως τα διαβάζουνε και μικρά παιδια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fireseaker : 15-11-07 στις 17:22
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-11-07, 17:59
Το avatar του χρήστη Endelva
Endelva Ο χρήστης Endelva δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-10 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Μάλλον έχεις δίκιο, μου επιτέθηκες μια και μόνο φορά. Συγγνώμη που νόμιζα ότι το έκανες περισσότερες, δεν θα το ξανακάνω. Είχα μπερδευτεί γιατί οι ειρωνίες εκτοξεύονταν από δυο κατευθύνσεις.

Τα παιδιά δεν έχουν τέτοια προβλήματα. Αν η λέξη "πήδημα" δεν είναι αποδεκτή στο forum όμως, μπορώ να τη διορθώσω και να βάλω μια άλλη που σημαίνει το ίδιο. [Στέλιο, αν υπάρχει πρόβλημα μπορείς να την αλλάξεις κι εσύ, δεν θα αρχίσω να φωνάζω πως με λογοκρίνατε. ]
__________________
[Sola fide.]
Her hair spread out in fiery points glowed into words, then would be savagely still. – T. S. Eliot, The Waste Land.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-11-07, 18:14
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Endelva Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον έχεις δίκιο, μου επιτέθηκες μια και μόνο φορά. Συγγνώμη που νόμιζα ότι το έκανες περισσότερες, δεν θα το ξανακάνω. Είχα μπερδευτεί γιατί οι ειρωνίες εκτοξεύονταν από δυο κατευθύνσεις.
Ξερω ξέρω.. ο γιαλος ειναι στραβος..
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 15-11-07, 18:31
Το avatar του χρήστη Endelva
Endelva Ο χρήστης Endelva δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-10 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ηρέμησε άνθρωπέ μου, πάψε να προσπαθείς να συνεχίσει αυτός ο "καυγάς". Τι κόλλημα είναι αυτό; Να πω πως μου έριχνες καμμιά τριανταετία και είχες προβλήματα με τη "νεολαία" [πράγμα που σε αυτό το forum δε συμβαίνει, οι μεγαλύτεροι εδώ φέρονται μια χαρά στους μικρότερους συνήθως], να το καταλάβω. Εσύ μου ρίχνεις τέσσερα χρόνια, έλεος. Το περί στραβού γιαλού και της υποτιθέμενης ξεροκεφαλιάς μου δεν κολλάει καν σ' αυτό που σου απάντησα, κυριολεκτικά μιλούσα, δεν με "κυνήγησες", μια φορά με ειρωνεύτηκες μόνο. Και μια τώρα δύο. Σταμάτα.
__________________
[Sola fide.]
Her hair spread out in fiery points glowed into words, then would be savagely still. – T. S. Eliot, The Waste Land.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-11-07, 18:45
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Endelva Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηρέμησε άνθρωπέ μου, πάψε να προσπαθείς να συνεχίσει αυτός ο "καυγάς".
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.Παλι σε κυνηγάνε?Ποιος καβγας?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fireseaker : 16-11-07 στις 09:07
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-11-07, 18:50
Το avatar του χρήστη Endelva
Endelva Ο χρήστης Endelva δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-10 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν. Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα, επούλησα το γάϊδαρό και 'γόρασα ομπρέλλα. Πάω στην κουλτουριάρικη συναυλία του κουλτουριάρη φίλου μου και της κουλτουριάρας κολλητής μου. Θα έχει κι άλλο κουλτουριάρικο κόσμο εκεί. Μετά θα κάνουμε όλοι μαζί σατανικά σχέδια για την κατάκτηση του κόσμου με όπλα τη σύγχρονη αλλά και την παλαιότερη ποίηση, το historically informed performance, την τέταρτη αυξημένη [εξ ου και τα σχέδια είναι σατανικά], και τις βρωμερές κάλτσες του Αρθούρου Ρεμπώ. Βουπ!
__________________
[Sola fide.]
Her hair spread out in fiery points glowed into words, then would be savagely still. – T. S. Eliot, The Waste Land.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Endelva : 15-11-07 στις 18:56
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-11-07, 19:02
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
I beg your pardon?
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-11-07, 19:32
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιος καβγας?
Αυτή συνήθως είναι η απάντηση της γυναίκας μου στην ερώτηση "Αγάπη μου, είναι πάλι μία από τις δύσκολες μέρες του μήνα ε;"
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-11-07, 19:37
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτή συνήθως είναι η απάντηση της γυναίκας μου στην ερώτηση "Αγάπη μου, είναι πάλι μία από τις δύσκολες μέρες του μήνα ε;"
Τέλειο!! Τέλειο! Θεϊκό!! Μεγάλε, έχεις γράψει!! Τί λέω... Έχεις χαράξει!!!
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:04.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.