Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Πολιτιστικά > Λογοτεχνία > Τα διηγήματά μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #106  
Παλιά 16-07-08, 21:53
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 23:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
που επλεκαν σοβρακα για
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 16-07-08, 23:16
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
νυχτεριδες με φαρδυα δαντελωτα μπατζακια
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 16-07-08, 23:27
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 23:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
που αναζητουσαν δροσια για να
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 16-07-08, 23:29
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
πέσω να κοιμηθώ.

Και πέρασαν αυτοί καλά και εμείς χειρότερα με όσα διαβάσαμε

Τέλος !
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 17-07-08, 00:24
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
ε! αφου το σταματησες γραψε και το ρεζουμε τωρα...οριστε μας...

__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #111  
Παλιά 17-07-08, 02:17
nathair Ο χρήστης nathair δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-01-24 20:05
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ναι, τιμωρία!
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 18-07-08, 01:17
nathair Ο χρήστης nathair δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-01-24 20:05
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η τρελλή ακροβασιανή παρέα, αποφάσισε να κάνει ένα ακόμα πάρτυ. Βερεσέ τα ποτά, κλεμμένες οι πίτσες, και το σπίτι παραχωρημένο από τον γνωστό και μή εξαιρετέο κάτοικο Ψυχικού, άνευ ψυγείου, καθότι δεν κάπνιζε!

Το πατάρι ήταν εξαιρετικά αδειανό, χωρίς τα συλλεκτικά κόμικ...αλλά σύντομα γέμισε με παλαβούς, "φτιαγμενους" απο την μουχλα, "Είπες κάτι ή μου φάνηκε;" ακροβασιανούς, που με τη βοήθεια δεκάδων μπουκαλιων βοτκας και αλλων υποπτων υγρων κομματιων κλεμμενης πιτσας και διατρητικού χιούμορ, τρύπησαν σαν πεινασμενα καθεστωτικα σκουληκια τον νοτιο τοίχο, κάνοντας "ντού" στις ροζ προσφορες τις Siemens για ροζ ηλεκτρονικο εξοπλισμο για να παρακολουθήσουν αισχρους μεγαλοεπιχειρηματιες σε ερωτικες περιπτυξεις με κινέζικα βάζα. Το πάρτυ όμως συμπεριλαμβανε μερικα αδιστακτα ΛΟΥΝΕΛΙΑ που μασουλήσανε όλα τα καλώδια κανοντας striptease με τις γουνιτσες με φερμουαρ...

"Είπες κάτι ή μου φάνηκε;" αναφωνησε η τρελογκα και χυμηξε να πιασει το κινεζικο βαζο αλλα δυστυχως δεν ειδε τον στυλο της δεη - αλλα ουτε και ο στυλος την ειδε γιατι εψαχνε το παπουτσι του (το δεξί) και κοίταζε χαμηλά μπας και βρει τιποτα να δαγκωσει. Αυτό το "τίποτα" ήταν η ουρα ενος μεγαλου κουνελιου βγαλμένο από περιοδικό ποικίλης ύλης, όπως π.χ. το Playboy, δυστυχως ομως ο ανορθογραφος λεξικογραφος (καθώς δεν υπήρχε και ψυγείο και ολοι καπνιζανε παρ'ολα αυτα πουρα αβανας απο το Αγρινιο) εψαχνε μετα μανιας τον παγοπωλη μεγα σπιουνος που το επαιζε μαναβης, αλλα ηταν μπακαλης, με ρεγγες κόκκινες και παρδαλές, αντίθετα με την κουνελα που ετρωγε καροτα και κατέβαζε σφηνάκια καροτόζουμο αλκοολούχο, σκεφτομενος "που παει αυτος ο κοσμος"....

"Προφανώς στο πάρτυ πάει!" Αναφώνησε, ξαφνιασμενος απ το ηχηρο χαστουκι με το νυχτεριδοαριστερο κροσε στο μάγουλο του διπλανού του και τα συνεπακόλουθα αστεράκια που ακολουθουν την τριζατη σφαλιαρα που πετυχαινει την νυχτεριδα κατακουτελα και την στέλνει στον τοίχο και κτυπάει διερχόμενο παπί που ξεψειριζε διερχομενο συσοπα που ερχότανε στο πάρτυ καθυστερημένος επειδη προσπαθουσε να μαθει εσπεραντο στον γκίλδορα που μιλούσε ελ(α)φικα που ετρωγε πολυ καρπουζι,για να εκτοξεύει κουκούτσια στον γείτονα πού καθόταν ξένιαστος ενώ ταυτόχρονα οι διεγερτικές ουσίες εκαναν ευτυχισμενη την γειτονισσα, που της είχε τελειώσει το βιάγκρα.

Εβαλε πανα ακρατειας και ξεκινησε να πάει πίσω στο πατάρι, οπου γνωστα-αγνωστα ρεμπελα ποντικια είχαν μασουλήσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ, αλλα σφυριζανε κλεφτικα μιας και πιστευαν πως κανείς δεν είδε οτι στο κατω οροφο γινοτανε επιδρομη από μεθυσμένους ακροβασιανούς που ντυμενοι τσολιαδες και αμαλιες γαργαλούσαν συνεχώς τον παπίτο ο οποίος με νάζι τινάζονταν χτυπωντας την φουντα στο τσαρουχι, πρίν την ανάψει και καψει την γουνα των αναιδων και παρουν φωτια τα πατζακια τους, για να ψησουν καστανα και καλαμποκια, συνοδευτικά της γλυκόξινης πάπιας Σαπάν', η ακομα και της κοινης χηνας που πρίν μαγειρευτεί τσιμπολογούσε διαφορους σπορους και μπριζολες και τα δάχτυλα χρήστη που απελπισμενα μασουλουσε σπορια στο υποστεγο.

Μια ανάσα βρε παιδιά, ψιθύρισε, κρύβοντας τα δάκτυλα στη τσέπη της οικοδεσποινας βουτωντας το πορτοφολι της που ηταν αδειο λογω ακριβειας αλλά απο δέρμα βροντόσαυρου και διακοσμητικό κλειδάκι από οστό αρχαιοπτέρυγος, μαζι με ενσωματωμενο χρυσο πτυελοδοχειο για τα κόκκινα κέρματα. "Τι ειναι τουτο;" αναφωνησε και πετωντας το με αηδια στο πατωμα αρπαξε μια παλια ομπρελλα και αρχισε να κυνηγα τον πινοκιο που εξυνε τη μυτη του που ειχε μεγαλωσει και ενοχλουσε τους χαρταετους την καθαρα δευτερα, τις φωλιες των πουλιων και τους διαβάτες κάτω απο τις κολώνες που εκλωθαν τα αυγα τους σε αδραχτι με διπλο νημα, που επλεκαν σοβρακα για νυχτεριδες με φαρδυα δαντελωτα μπατζακια που αναζητουσαν δροσια για να πέσουν να κοιμηθούν.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 18-07-08, 01:49
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 17:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Σκετο μπορδελλο το καναμε....αλλα εχει γελιο
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 19-07-08, 14:12
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 23:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Βρε!! Αυτο ειναι αριστουργημα!!
Ετσι και το διαβασουν,συγραφεις,φιλοσο φοι,κ.λ.π. θα σκισουν τα διπλωματα τους,και θα αλλαξουν επαγγελμα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:40.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.