Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Χαλαρή κουβεντούλα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-06-09, 09:30
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σχόλια για το πώς έφυγε ο David Carradine

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ τον πήγαινα πολύ .... είχε ένα μοναδικό στυλ ...
Ας αναπαυθεί τώρα.....
Σε ερωτικό παιχνίδι που πήρε άσκημη τροπή ενδέχεται να οφείλεται ο θάνατος του Αμερικανού ηθοποιού Ντέιβιντ Καραντάιν, που βρέθηκε απαγχονισμένος στο δωμάτιο του ξενοδοχείου του στην Μπανγκόκ, δήλωσε σήμερα υψηλόβαθμο στέλεχος της αστυνομίας της Ταϊλάνδης.

«Ένα σχοινί ήταν τυλιγμένο γύρω από το λαιμό του, ένα άλλο γύρω από τα γεννητικά του όργανα, ενώ και τα δύο μαζί ήταν δεμένα στην ντουλάπα», δήλωσε στον Τύπο ο στρατηγός Γουραπόνγκ Σιουπρίτσα της αστυνομίας της Μπανγκόκ.

«Υπό τις παρούσες συνθήκες, δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι αυτοκτόνησε, αλλά μπορεί να πέθανε από πράξη αυτοϊκανοποίησης», δήλωσε ο στρατηγός, ο οποίος ανέφερε επίσης ότι σύμφωνα με τα όσα κατέθεσε η ομάδα παραγωγής της ταινίας που γύριζε ο Καραντάιν, ο ηθοποιός «έπινε μπύρες από το πρωί μέχρι το βράδυ την προηγουμένη του θανάτου του».

Ο Ντέιβιντ Καραντάιν βρέθηκε απαγχονισμένος, γυμνός, την Πέμπτη το πρωί και η αστυνομία αρχικά είχε κάνει λόγο για αυτοκτονία. Ο 72χρονος ηθοποιός, ιδιαίτερα γνωστός από την τηλεοπτική σειρά «Κουνγκ Φου» και τις ταινίες «Kill Bill» του Κουέντιν Ταραντίνο, βρισκόταν στην Ταϊλάνδη για τα γυρίσματα της ταινίας Strech του Σαρλ ντε Μο, τα οποία ολοκληρώθηκαν πριν από τρεις ημέρες.

Η αστυνομία αναμένει τα αποτελέσματα της νεκροψίας μέσα στις επόμενες 24 ώρες, ενώ οι ιατροδικαστές «χτένισαν» το δωμάτιό του για στοιχεία και αναλύουν ιδιαίτερα ένα ποτό που βρέθηκε στο δωμάτιό του, στο υπερπολυτελές ξενοδοχείο Νάι Λερτ Παρκ, στο κέντρο της Μπανγκόκ.

Οι αστυνομικοί έχουν έρθει επίσης σε επαφή με την πρεσβεία των ΗΠΑ προκειμένου να διαπιστώσουν εάν θα μπορούσαν να υποβάλλουν ερωτήσεις και στη σύζυγο του Καραντάιν.

Η Πορντίπ Ροτζανασουνάν, ιατροδικαστής που εργάζεται για το υπουργείο Δικαιοσύνης της Ταϊλάνδης, δήλωσε ότι ο θάνατος του ηθοποιού προφανώς οφείλεται σε «ατύχημα αυτο-ερωτισμού».

«Δεν πρόκειται για αυτοκτονία ή φόνο, αλλά πέθανε (...) ύστερα από πράξη αυτοϊκανοποίησης», δήλωσε στο γαλλικό πρακτορείο ειδήσεων η κ. Πορντίπ.

Σύμφωνα με τον αξιωματικό της αστυνομίας Πιρόμ Τζανθαπιρόμ, το σώμα του Καραντάιν δεν έφερε κανένα ίχνος τραυματισμού, ενώ οι κάμερες ασφαλείας δεν κατέγραψαν κανέναν να μπαίνει ή να βγαίνει στο δωμάτιό του, το οποίο ήταν κλειδωμένο από μέσα.

Η εταιρεία παραγωγής ΜΚ2, η οποία και ανακοίνωσε τον θάνατο του ηθοποιού, δήλωσε ότι «ενδέχεται να οφείλεται σε ατύχημα».

www.kathimerini.gr με πληροφορίες από AΠΕ-ΜΠΕ

Σχόλιο : Όντως είχε στυλ!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-06-09, 18:15
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σχόλια για το πώς έφυγε ο David Carradine

Εγώ πιτσιρικάς θυμάμαι τα δόντια μου έδενα στη πόρτα της ντουλάπας αλλά δεν ικανοποιόμουν και τόσο... Οπότε τα περισσότερα τα άφηνα να πέφτουν μόνα τους...
Για να δέσεις τα... φρύδια σου στη πόρτα της ντουλάπας δεν το είχα ξανακούσει... Ούτε ότι πέφτουν μετά από κάποια ηλικία...

Πάντως νομίζω ότι θα προτιμήσω να τα αφήσω να πέσουν μόνα τους και αυτά...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-06-09, 22:59
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Μα το προκαλείς το σχόλιο...

Όχι δε θα το πω!!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-06-09, 23:04
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τουλάχιστον να πρόλαβε να αυτοικανοποιηθεί ;; ή πήγε τζάμπα!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-06-09, 23:37
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Έτερον εκάτερον... τα προσωπικά του καθενός δεν αφορούν την κοινή θέα.
Θλίβομαι αλήθεια που μετά το θάνατο κάθε ευρέως γνωστού ατόμου σφίζει τόσο πολύ η... ενημέρωση.
Ο Καραντάιν - και ο κάθε Καραντάιν - με αφορά κυρίως σαν καλλιτέχνης, και μέχρι εκεί.
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-06-09, 21:03
disgusted
Guest
 

Για αλλη μια φορα μερικοι εδω μεσα δειχνουν τι ειναι....δεν περιμενα να δω τετοια σχολια σχετικα με ενα θανατο, και λιγοτερα σχετικα μ΄αυτο το θανατο...
Νομιζω οτι τα σχολια σας λενε πολλα για το ποιοι εισαστε τελικα, και εξηγουν και πολλα αλλα σχολια και διαφορα ....
Λυπαμαι που ειστε ετσι μιζεροι και υποκριτες....ασχετα απο τι "πουλατε" σαν εικονα....
Κριμας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-06-09, 21:14
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εντάξει εντάξει , ανακαλώ..
Συγγνώμη.
Έφυγε ένας σπουδαίος καλλιτέχνης..
Ας αποτελέσει πρότυπο για τους νεότερους ηθοποιούς μόνο η καλλιτεχνική του παρουσία.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-06-09, 21:35
disgusted
Guest
 

Ξερω οτι αυτη η απαντηση δεν θα φανει, αλλα δεν εχει σημασια, παει για σενα Amigos....και μονο...καλυτερα να μην απαντουσες ετσι που το εκανες....αλλα για αλλη μια φορα οντως εδειξες ποιος εισαι...λεω να βρεις κανα ψυχολογο για να βγαλεις εξω τα προβληματα σου αντι να απαντας εδω με τετοιο τροπο, ασχετα απο τα θεματα....το οτι εισαι συσοπα δεν λεει τιποτα δυστυχως....ιδιαιτερα οταν βγαζεις την πικρια σου και διαφορα αλλα θεματα που σε τρωνε μεσα απο την ακρο...αντε και καλυτερες μερες σου ευχομαι
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-06-09, 21:41
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από disgusted Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπαμαι που ειστε ετσι μιζεροι και υποκριτες....ασχετα απο τι "πουλατε" σαν εικονα....
Κριμας....
Nice!
κι εσύ που μας βρίζεις ανώνυμα τι ακριβώς "πουλάς";...

Τουλάχιστον εμείς έχουμε τα κότσια να αναγνωρίζουμε τα λάθη μας.
Κι ακόμα περισσότερο, ξέρουμε να ζητάμε και συγγνώμη.

Εσύ no name... μαγκιά; Πώς;

Α! και... αυτό το "για άλλη μια φορά" μήπως είναι θεματάκι για τους αδμινς του συστήματος; Ο/Η κύριος/α το έχει ξανακάνει δηλαδή αυτό;
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-06-09, 22:15
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από disgusted Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερω οτι αυτη η απαντηση δεν θα φανει, αλλα δεν εχει σημασια, παει για σενα Amigos....και μονο...καλυτερα να μην απαντουσες ετσι που το εκανες....αλλα για αλλη μια φορα οντως εδειξες ποιος εισαι...λεω να βρεις κανα ψυχολογο για να βγαλεις εξω τα προβληματα σου αντι να απαντας εδω με τετοιο τροπο, ασχετα απο τα θεματα....το οτι εισαι συσοπα δεν λεει τιποτα δυστυχως....ιδιαιτερα οταν βγαζεις την πικρια σου και διαφορα αλλα θεματα που σε τρωνε μεσα απο την ακρο...αντε και καλυτερες μερες σου ευχομαι
όπως βλέπεις κάθε άποψη είναι σεβαστή εδώ..
ανεξάρτητα αν προέρχεται από απωθημένα είτε όχι..
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 09-06-09, 22:21
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από disgusted Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερω οτι αυτη η απαντηση δεν θα φανει, αλλα δεν εχει σημασια,
Τελικά κακώς, από βιασύνη κάποιου admin, ενέκρινε και δεύτερη απάντηση.
To θράσος και η αναίδεια σου, να κρίνεις εκ του ασφαλούς είναι χαρακτηριστικό.

Εκφράσαμε την λύπη μας, για την απώλεια του άξιου ηθοποιού. Δεν δημοσιεύσαμε εμείς τον τρόπο θανάτου, αλλά τα διεθνή πρακτορεία ειδήσεων και αναδημοσιεύτηκαν και σχολιάστηκαν, απ' όλα τα επώνυμα ΜΜΕ, όλου του κόσμου.

Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
όπως βλέπεις κάθε άποψη είναι σεβαστή εδώ..
ανεξάρτητα αν προέρχεται από απωθημένα είτε όχι..
Έχουμε δηλώσει κατηγορηματικά, ότι δεν κάνουμε διάλογο με ανώνυμους. Επιτρέπουμε μία παρέμβαση και καμιά άλλη. Αυτό επιθυμώ να εφαρμοστεί.
Δεν θα επιβραβεύουμε την θρασυδειλία.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-06-09, 22:25
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Οι συνθήκες που έφυγε ο Καραντάιν έχουν κάνει το γύρω του κόσμου, μέσω των εγκυρότερων εφημερίδων. Αν δε με είχε προλάβει ο amigos θα ήμουν εγώ που θα είχα αναρτήσει τις λεπτομέρειες του θανάτου του. Τα υπόλοιπα χιουμοριστικά ή και μακάβρια σχόλια είναι κάτι που συνηθίζεται μέσα σε μια παρέα. Ποιος, δηλαδή, άκουσε αυτή την είδηση και δεν τη σχολίασε;;;

Δεν καταλαβαίνω, πραγματικά, τα περί ψυχολόγων και απωθημένων....
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-06-09, 22:26
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλαβαίνω, πραγματικά, τα περί ψυχολόγων και απωθημένων....
Χε χε ..μην ανησυχείς..όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-06-09, 22:27
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουμε δηλώσει κατηγορηματικά, ότι δεν κάνουμε διάλογο με ανώνυμους. Επιτρέπουμε μία παρέμβαση και καμιά άλλη. Αυτό επιθυμώ να εφαρμοστεί.
Δεν θα επιβραβεύουμε την θρασυδειλία.
Προφανώς ο αδμίν επέτρεψε τη δεύτερη απάντηση για να μη θεωρηθεί ότι λογοκρίνει.
Θα παρακαλούσα όμως να λάβει υπ' όψη του ότι η ανάρμοστη συμπεριφορά του επισκέπτη προσβάλλει το σύνολο της βάσης κι αυτό δε θα έπρεπε να επιτρέπεται.
Τουλάχιστον όχι ανωνύμως.
Αν ο κύριος ή η κυρία θεωρεί τον εαυτό του/της καλύτερο από εμάς, ας εμφανιστεί επωνύμως να εκθέσει τις απόψεις του/της όπως όλοι μας.
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-06-09, 22:29
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι συνθήκες που έφυγε ο Καραντάιν έχουν κάνει το γύρω του κόσμου, μέσω των εγκυρότερων εφημερίδων. Αν δε με είχε προλάβει ο amigos θα ήμουν εγώ που θα είχα αναρτήσει τις λεπτομέρειες του θανάτου του. Τα υπόλοιπα χιουμοριστικά ή και μακάβρια σχόλια είναι κάτι που συνηθίζεται μέσα σε μια παρέα. Ποιος, δηλαδή, άκουσε αυτή την είδηση και δεν τη σχολίασε;;;

Δεν καταλαβαίνω, πραγματικά, τα περί ψυχολόγων και απωθημένων....
Οκ, κι εγώ παραπονέθηκα για τα "δικά" μας σχόλια, γιατί θεωρώ πως ΔΕΝ έχουμε το επίπεδο των εφημερίδων
Αλλά μέχρι εκεί.
Τώρα τα περί ψυχολόγων... ξέρω κι εγώ; Να ρωτούσαμε το Φρόυντ λες;
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:18.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.