Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Χαλαρή κουβεντούλα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Δημοσκόπηση: Έχετε επιχειρήσει να κόψετε το κάπνισμα;
Επιλογές Δημοσκόπησης
Έχετε επιχειρήσει να κόψετε το κάπνισμα;

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 05-06-09, 11:16
Το avatar του χρήστη μαρια ψαθα
μαρια ψαθα Ο χρήστης μαρια ψαθα δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 06-03-12 09:59
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
πραγματικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στη νομοθεσία της χώρας μας.αν και καπνίστρια θεωρώ ότι θα είναι μια μεγάλη αλλαγή προς το καλύτερο για όλους.ωστόσο,όπως έχει γίνει κατα καιρούς και με άλλους νόμους π.χ απαγόρευση πώλησης αλκοολούχων ποτων σε ανηλίκους,έτσι και με αυτόν θα γίνει ένας χαμός στην αρχή,ίσως πέσουν και κάποια πρόστιμα και μετά θα επιστρέψουμε πάλι στις παλιές,κακές συνήθειες.
__________________
Άν το σκεφτείς πολύ θα τρελαθείς . . . αν το ζήσεις θα πιάσεις ουρανό ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-06-09, 12:10
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 15:05
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από μαρια ψαθα Εμφάνιση μηνυμάτων
πραγματικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στη νομοθεσία της χώρας μας.αν και καπνίστρια θεωρώ ότι θα είναι μια μεγάλη αλλαγή προς το καλύτερο για όλους.ωστόσο,όπως έχει γίνει κατα καιρούς και με άλλους νόμους π.χ απαγόρευση πώλησης αλκοολούχων ποτων σε ανηλίκους,έτσι και με αυτόν θα γίνει ένας χαμός στην αρχή,ίσως πέσουν και κάποια πρόστιμα και μετά θα επιστρέψουμε πάλι στις παλιές,κακές συνήθειες.
Μαρία, δεν είναι θέμα νομοθεσίας, αλλά εφαρμογής των νόμων κι από μας που έχουμε την υποχρέωση να τους τηρούμε κι αυτών που έχουν την υποχρέωση να την ελέγξουν (την εφαρμογή).
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 05-06-09, 13:09
Το avatar του χρήστη μαρια ψαθα
μαρια ψαθα Ο χρήστης μαρια ψαθα δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 06-03-12 09:59
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
μα αυτά είναι αλληλένδετα(το έγραψα σωστά?).ο ένας πρέπει να τηρεί και ο άλλος να επιτηρει.στην ελλάδα όμως δεν δουλεύει καμία από τις δύο αυτές πλευρες.αυτό εννοώ.γιατί σαν λαός αν δεν έχουμε και το φόβο της συνέπειας δεν λέιτουργούμε!!!
__________________
Άν το σκεφτείς πολύ θα τρελαθείς . . . αν το ζήσεις θα πιάσεις ουρανό ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-06-09, 13:25
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από μαρια ψαθα Εμφάνιση μηνυμάτων
στον ύπνο,στην γυμναστική,στη γεύση
κοιμαμαι χαλια, γυμναστικη δεν μπορω να κανω γιατι λαχανιαζω, γευση και οσφρηση δεν εχω, και δεν καπνιζω

Αλλους τους επλασε αλλους του ξεχασε :Ρ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-06-09, 13:42
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Οκ, οι νόμοι γίνονται για να τους τηρούμε, ποιος είπε το αντίθετο;
Και φυσικά θα τους τηρήσω, απλά δε θα πατάω το πόδι μου όπου μου απαγορεύουν αυτό που θέλω και δικαιούμαι να κάνω καλώς ή κακώς.
Από τη στιγμή που το προϊόν διακινείται ελεύθερα στο εμπόριο, έχω το δικαίωμα - εν γνώση των συνεπειών του - να το καταναλώσω, έτσι δεν είναι;
Γιατί αν είχαν τα... κότσια, θα το απαγόρευαν. αλλά πού να χάσουν τέτοια εισοδήματα. Ή μήπως σας προέκυψε ότι ενδιαφέρονται για τη δημόσια υγεία;
Πάλι εισπρακτικό μέσον θα καταντήσει.

Αναφορικά με τα δικαιώματα των μη καπνιστών, τα σέβομαι αλλά έχω κι εγώ τα δικά μου ως καπνιστής. Αν λοιπόν εγώ - ο κάθε εγώ - αρνηθώ να πάω στο τάδε ή στο δείνα μαγαζί γιατί θεωρώ δικαίωμά μου με τον καφέ μου ή με το ποτό μου να κάνω το τσιγάρο μου, τότε θα γίνει μεγάλο γλέντι. Και μην έχουμε αμφιβολίες ότι θα γίνει. Και μη σταθούμε σε μένα ή σε "σένα" αλλά για πες στον κύριο που ανοίγει μπουκάλια τα ουίσκυ κάθε βράδυ στην πίστα, να ΜΗΝ καπνίσει! Θα γελάσει κάθε πικραμμένος.

Και... Στελάκο μου καλέ, πάλι θα μου πεις ότι σου πάω κόντρα αλλά βολές του τύπου "βάλτε το καλά στο μυαλό σας" είναι κάθε άλλο παρά δημοκρατικές. Στο κάτω κάτω της γραφής συζήτηση δεν κάνουμε;
Αλλά ξέχασα... οι πρώην καπνιστές είναι ΠΑΝΤΑ οι χειρότεροι αντικαπνιστές όταν το κόψουν
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 05-06-09, 13:53
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 15:05
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
............Από τη στιγμή που το προϊόν διακινείται ελεύθερα στο εμπόριο, έχω το δικαίωμα - εν γνώση των συνεπειών του - να το καταναλώσω, έτσι δεν είναι;
Γιατί αν είχαν τα... κότσια, θα το απαγόρευαν. αλλά πού να χάσουν τέτοια εισοδήματα. Ή μήπως σας προέκυψε ότι ενδιαφέρονται για τη δημόσια υγεία;
Θα μπορούσα απλά να πατήσω το κουμπάκι «ευχαριστώ»...

Θέλω όμως να προσέξουμε την επισήμανση της μωβ ανεμώνας ( ), για να καταλάβουμε το μέγεθος της υποκρισίας. Ντόπιας και διεθνούς, μιας και το μέτρο μας έρχεται απ' όξω και είμαστε υποχρεωμένοι (και καλά) να ...συμμορφωθούμε.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 05-06-09, 13:56
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
Και... Στελάκο μου καλέ, πάλι θα μου πεις ότι σου πάω κόντρα αλλά βολές του τύπου "βάλτε το καλά στο μυαλό σας" είναι κάθε άλλο παρά δημοκρατικές. Στο κάτω κάτω της γραφής συζήτηση δεν κάνουμε;
Η καταπάτηση του νόμου είναι αντιδημοκρατική, το να σου πω ότι ο νόμος θα ισχύσει, σου αρέσει ή όχι, δεν αντιδημοκρατικό.

Συζήτηση να κάνουμε όση θέλεις και να σου κάνω τράκα ένα τσιγαράκι, γιατί το σηκώνει η κουβέντα , αλλά θα πρέπει να έχουμε την κατανόηση ότι πέρασε και σε άλλα κράτη δύσκολα σαν την Ελλάδα, την Ισπανία την Ιταλία κλπ. Στην Ελλάδα ευτυχώς βολεύει ο καιρός και θα υπάρχουν οι υπαίθριοι στεγασμένοι χώροι, που εκεί θα μπορείτε να καπνίζετε.
Έβλεπα στο Μόντρεαλ σε πολυτελή καφετέρια συμπατριώτη μας, να βγαίνει ο φουκαράς έξω στον δρόμο για να καπνίζει.... Επίσης έχει πλάκα στο break τους, που είναι μαζεμένοι όλοι στις εισόδους των ουρανοξυστών ή των κτιρίων και κάνουν το τσιγαράκι τους.
Το έμαθαν και προσαρμόστηκαν και πιστεύω ότι αυτό το μέτρο θα πιάσει, παρά τα φακελάκια και την κομπίνα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 05-06-09, 14:16
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Στέλιο μου, ο νόμος είναι νόμος και δεν έχω καμία απολύτως αντίρρηση επ' αυτού.
Όμως είναι γελοίο και υποκριτικό.
Είναι σα να μου πουλάς εφημερίδα και να μου απαγορεύεις να τη διαβάσω παρά μόνον αν πάω σπίτι μου.
Και καλά, οκ, εγώ θα υπακούσω και θα προσαρμοστώ. Στην τελική είμαι μια μονάδα που βγαίνει μια δυο φορές το μήνα - κι αν - και πίνω ένα ποτό για να ξεσκάσω, άρα χ...κε η φοράδα στ' αλώνι κι άμα δε βγω!
Για έλα όμως και πες στο μάγκα του Βοτανικού που σκάει τα χιλιάρικα στα μπουζούκια και τα μπαρ τα βραδάκια, κύριε απαυτούλη μου ΔΕ θα καπνίσετε γιατί ο νόμος... Ξέρεις τι θα σου απαντήσει, και σε ποια μπαλάκια του τέννις θα στείλει το νόμο! Μη γελιόμαστε! Και σε τελευταία ανάλυση θα 'χει και δίκιο.
Αν όλοι αυτοί δε φοβόντουσαν τα εισοδηματάκια τους, τα καρτέλ, το πολιτικό και οικονομικό κόστος, ας απαγόρευαν την κυκλοφορία των τσιγάρων! Εκεί σε θέλω μάστορα...
Όσο για το εξωτερικό, δε μου περιγράφεις κάτι άγνωστο. Κι εμείς στο γραφείο δεν καπνίζαμε και είχαμε ένα όμορφο και καθαρό περιβάλλον. Μια δυο φορές τη μέρα, βγαίναμε στη σκάλα υπηρεσίας και κάναμε το τσιγαράκι μας. Πολλές φορές σε μεγάλη πίεση με χάλασε να είμαι ειλικρινής. Αλλά σε γενικές γραμμές δε με πείραξε που έκανα "οικονομία" υγείας, χρημάτων, τσιγάρου... όπως θες πες το.
Όμως άλλο η εργασία, άλλο η διασκέδαση. Και δη εν Ελλάδι. Μη μου συγκρίνεις τώρα τους ξενέρωτους με τους Έλληνες. Έχω δει χρόνια πριν και τους Εγγλέζουν αντίστοιχα - εκεί η απαγόρευση είναι μια παλιά υπόθεση. Αλλά ξέρεις τι? Ας λύσουν πρώτα το πρόβλημα του αλκοολισμού τους - αφού ο κόσμος ΔΕΝ έχει άλλη διέξοδο - και μετά ας μας δώσουν παραδείγματα δημόσιας υγείας!
Αυτά!
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 05-06-09, 14:25
Το avatar του χρήστη μαρια ψαθα
μαρια ψαθα Ο χρήστης μαρια ψαθα δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 06-03-12 09:59
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
Για έλα όμως και πες στο μάγκα του Βοτανικού που σκάει τα χιλιάρικα στα μπουζούκια και τα μπαρ τα βραδάκια, κύριε απαυτούλη μου ΔΕ θα καπνίσετε γιατί ο νόμος... Ξέρεις τι θα σου απαντήσει, και σε ποια μπαλάκια του τέννις θα στείλει το νόμο! Μη γελιόμαστε! Και σε τελευταία ανάλυση θα 'χει και δίκιο.
Αν όλοι αυτοί δε φοβόντουσαν τα εισοδηματάκια τους, τα καρτέλ, το πολιτικό και οικονομικό κόστος, ας απαγόρευαν την κυκλοφορία των τσιγάρων! Εκεί σε θέλω μάστορα...

...καταλήγουμε στην υποκρισία??μάλλον.μήπως και εδώ τελικά θα υπερισχύσει το πορτοφόλι???αυτή τη στιγμή που μιλάμε εκατοντάδες κόσμου πεθαίνουν από αλκοόλ,τσιγάρο,ναρκωτικά..π ου είναι ο νόμος και που είναι τα μεγάλα κεφάλια.αν όντως κάποιος ενδιαφερόταν για την δημόσια υγεία θα ξεκινούσε κόβοντας το κακό από τη ρίζα.οπότε όσο οι νόμοι δεν υπάρχουν για τους "μεγάλους" αρνούμαι και εγώ να τους εφαρμόσω.
__________________
Άν το σκεφτείς πολύ θα τρελαθείς . . . αν το ζήσεις θα πιάσεις ουρανό ! ! !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 05-06-09 στις 14:34
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 05-06-09, 14:53
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καπνίζω πολύ, πιο πολύ δε γίνεται και μάλιστα για γυναίκα. Αλλά, ειλικρινά, δε μ' αρέσει αυτό που τελικά χαρακτηρίζει τη χώρα μου να είναι ο "μάγκας του Βοτανικού" και η νοοτροπία του.

Πήγα στο Λονδίνο και υπέφερα. Αλλά θαύμασα κιόλας ....... τις καθαρές παμπ, τα καθαρά καφέ, όλα. Και, τελικά, περνώντας οι μέρες της διαμονής μου εκεί, συνειδητοποίησα ότι και καφέ μπορώ να πιω χωρίς τσιγάρο και ένα γεύμα να ευχαριστηθώ. Όλα είναι θέμα συνήθειας.

Δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί το θέμα στην Ελλάδα, αλλά δεν το βλέπω πια και τόσο ρατσιστικό ή υποκριτικό. Προσωπικά, θα με γλιτώσει κι απ' τις τύψεις ότι όταν πηγαίνω για καφέ με τα παιδιά μου, τα αναγκάζω να αναπνεύσουν τον καπνό μου.
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 05-06-09, 15:12
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
Όμως είναι γελοίο και υποκριτικό.
Είναι σα να μου πουλάς εφημερίδα και να μου απαγορεύεις να τη διαβάσω παρά μόνον αν πάω σπίτι μου.
Άννα πουλάνε και μπουκάλια ελεύθερα, αλλά αν μου το ρίξεις στο κεφάλι, θα σε πάω φυλακή Θα πρέπει να απαγορέψουν τις πωλήσεις φιαλών;

Όταν οδηγάς ταξί και μου ανάβεις τσιγάρο, χωρίς καν να με ρωτήσεις, δεν είναι δικαίωμα σου, είναι δικαίωμα μου να στο απαγορέψω.

Όταν είμαστε σε ένα μικροσκοπικό μπαρ και τα πίνουμε, το τσιγάρο σου με ενοχλεί, γιατί έχω πρόβλημα υγείας και αυτό αφορά εμένα και κανέναν άλλον.

Το δικαίωμα του ενός τελειώνουν, εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα του άλλου. Αυτός είναι πάγιος νόμος και οι ικασίες σου, ότι αφου κάνει κακό το τσιγάρο μην το πουλάνε, είναι κατώτερα των προσδοκιών μου, για τα επιχειρήματα που περίμενα από σένα

Όσο για τους μάγκες που θα κάνουν τα στραβά μάτια, μερικές χιλιάδες ευρώπουλα θα φάει ο επιχειρηματίας την πρώτη φορά που θα τον πιάσουν, 20-30.000 την δεύτερη και κλείσιμο την τρίτη....
Θα το σκεφτεί καλά ο μάγκας για το τι θα κάνει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 05-06-09, 15:18
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 15:05
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το δικαίωμα του ενός τελειώνουν, εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα του άλλου.
Κάπου έχασα το δικαίωμά μου να καπνίζω. Είναι κάτω απ' το τραπέζι; κάτω απ' τον καναπέ; μήπως το βρήκε κανείς;


(μπα που να σου καεί... ξέρεις τι... )
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 05-06-09, 15:26
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάπου έχασα το δικαίωμά μου να καπνίζω. Είναι κάτω απ' το τραπέζι; κάτω απ' τον καναπέ; μήπως το βρήκε κανείς;
Ήμουν καπνιστής και αν δεν είχα πρόβλημα υγείας θα ήμουν ακόμα. Ξέρω τον στερητικό πόνο. Ήξερα τι τραβούσα στα υπερατλαντικά ταξίδια.... Δεν είμαι εκτός κλίματος.

Θεωρώ υπερβολή να ισχυριζόμαστε ότι δεν κάνει κακό το τσιγάρο. Όλα όσα έχουν ειπωθεί είναι σωστά. Επίσης σωστά είναι όσα έχουν ειπωθεί για το παθητικό κάπνισμα.

Είναι καλό στην Ελλάδα που τα πιο πολλά μαγαζιά, έχουν ημιυπαίθριους χώρους, κάτι που δεν συμβαίνει αλλού. Εχουμε 9 μηνες τον χρόνο καλό καιρό, θα δείτε θα υπάρχει εύκολη προσαρμογή.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 05-06-09, 15:42
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά, θα με γλιτώσει κι απ' τις τύψεις ότι όταν πηγαίνω για καφέ με τα παιδιά μου, τα αναγκάζω να αναπνεύσουν τον καπνό μου.
δηλαδη;; με την δηλωση αυτη υπονοεις οτι δεν καπνιζεις σπιτι σου;;

__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 05-06-09, 15:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Έχω τύψεις που είμαι κακός μαζί σας, γι αυτό θέλω να σας δώσω ένα καλό λόγο να το κόψετε.

Πριν μερικά χρόνια κάπνιζα 3 25ρια πακέτα την ημέρα.
Με σημερινά λεφτά πήγαινε περίπου 12 ευρω την ημέρα, την βδομάδα 84 ευρώ και τον μήνα 360 ευρώ.
Έκοψα το τσιγάρο λοιπόν, με την υπόσχεση να παίρνω δωράκια στον εαυτό μου. Ακόμα και αν δεν είναι 360 ευρω τον μήνα και είναι 150 ή 200, ορίστε το δώρο σας δύο τριών μηνών και θα δείτε ότι αυτό είναι δέλεαρ από μόνο του.

Να πούμε τα πράγματα με το όνομα τους; Απολάμβανα ένα καφέ μαζί με το πρώτο τσιγάρο της ημέρας.
Απολάμβανα ένα τσιγάρο μετά από το φαγητό και το γλυκό.
Απολάμβανα ένα τσιγάρο μετα από .... ή ένα τσιγάρο της βραδινής ξεκούρασης.... Άντε να πούμε και το τσιγάρο της παρέας. Δεν ένοιωσα ποτέ και δεν απόλαυσα κανένα άλλο τσιγάρο... Τα άλλα ήταν τα τσιγάρα του εθισμού, αυτά που ονόμαζα τσιγάρα της βλακείας. Αν μπορούσα να κρατηθώ, αυτά τα τσιγάρα μου λείπουν και σήμερα και που και που κάνω καμιά τράκα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:57.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.