Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 25-11-06, 19:41
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από liria Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα.
Αν κατάλαβα από ό,τι διάβασα, υπάρχουν συναντήσεις (ή πρόθεση για συναντήσεις) των μελών; Δηλαδή γνωρίζεστε μεταξύ σας;
Όχι μόνο συναντήσεις για καφέ, αλλά και τσιμπούσια ξεγυρισμένα και εκδρομές και απ' όλα.:-)

Αυτά βέβαια ίσχυαν στην παλιά βάση, αλλα θα γίνουν και εδώ. Το σίγουρο είναι οτι στις 10/2/2007 στα γενεθλια της AcroBase που γίνεται 19 ετών, θα κάνουμε συνάντηση όλοι μαζί ή κάπου έξω ή στο σπίτι μου.

Φυσικά θα κανουμε μια συναντησούλα πριν τις γιορτές για καφεδάκι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-11-06, 10:22
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι μόνο συναντήσεις για καφέ, αλλά και τσιμπούσια ξεγυρισμένα και εκδρομές και απ' όλα.:-)
Αλήθεια, μετά το foodfight μας στα γουρουνόπουλα στο Χαλάνδρι, το έκλεισε το υγειονομικό; Επείσης, "εδώ δεν σπάμε ποτήρια και πιάτα" αν το μαγαζί δεν είναι αμοιγώς σκυλάδικο...
Αυτά τα "απ' όλα" είναι που έχουν σημαδέψει τις εξόδους μας και έχουμε να θυμόμαστε.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-11-06, 10:44
Το avatar του χρήστη Liria
Liria Ο χρήστης Liria δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-17 23:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσέγγιση-προσέλκυση μελών και φίλων της βάσης.

Ξαναδιάβασα όλα τα γραφόμενα εδώ, με προσοχή, ένε-ένα. Εγώ είμαι τριών ημερών στο χώρο σας και δεν ξέρω αν μπορώ να εκφράσω αυτό που θέλω όπως το θέλω. Θα το επιχειρήσω όμως, από την πλευρά ακριβώς του καινούριου / της γυναίκας / του πολυάσχολου / του λίγο άσχετου:
Το να υπάρχει βήμα για απόψεις πάνω σε σοβαρά / διαχρονικά / πλατιά θέματα και το να είναι καλή η ανταλλαγή απόψεων πάνω σ' αυτά και να σχολιάζονται, δεν αναιρεί εκείνη την έμφυτη ανάγκη που έχουμε όλοι μας κάποιες στιγμές, να κοιτάξουμε και μέσα μας. Να βγάλουμε τα μέσα-έξω μας, να βρούμε ευήκοα ώττα -όχι σε βαριές και ψυχοπλακωτικές αναλύσεις- αλλά βρε παιδί μου να ξέρουμε σε μια στιγμή οτι μπορούμε να παρουσιάσουμε το "μέσα μας παιδί" στο κοινό.
Μ' άλλα λόγια, δεν θα με χάλαγε να διαβάσω κάπου "σήμερα η διάθεσή μου είναι στο πάτωμα" ή "έχω αγωνία για το τάδε, στη δουλειά". Στο συναίσθημα στοχεύει η επικοινωνία. Γιατί να μπει κάποιος εδώ κι όχι αλλού;
__________________
Λέω να βγω για Τζόκερ!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-11-06, 12:27
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από liria Εμφάνιση μηνυμάτων
Μ' άλλα λόγια, δεν θα με χάλαγε να διαβάσω κάπου "σήμερα η διάθεσή μου είναι στο πάτωμα" ή "έχω αγωνία για το τάδε, στη δουλειά". Στο συναίσθημα στοχεύει η επικοινωνία. Γιατί να μπει κάποιος εδώ κι όχι αλλού;
Νομίζω ότι το νήμα "Αληθινά Συναισθήματα" αυτό το σκοπό εξυπηρετεί. Δεν το έχω δει σε άλλα forums. Τουλάχιστον όχι σε βαθμό που κάποιος μπορεί να μιλήσει για βαθιά προσωπικά ζητήματα.

Άλλωστε (διορθώστε με αν κάνω λάθος), στα Αληθινά Συναισθήματα δε μπορούν να γράφουν και Επισκέπτες;
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-11-06, 12:33
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το νήμα Heartcad είναι αυτό που αναφέρεις Kiwi.
Στο "Αληθινά συναισθήματα" μπορείς να συζητήσεις για διάφορα πράγματα, επώνυμα όμως.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 27-11-06, 12:38
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Άλλωστε (διορθώστε με αν κάνω λάθος), στα Αληθινά Συναισθήματα δε μπορούν να γράφουν και Επισκέπτες;
Όπως γράφει και ο Μιχάλης στο Heatcad όπως και στην παλια βάση κρατήσαμε το δικαίωμα των φίλων να γράφουν ανώνυμα, έτσι κάθε επισκέπτης μπορεί να αφήσει μήνυμα, απλά περνάει από moderating για αποφυγή δυσάρεστων εκπλήξεων
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 27-11-06, 12:44
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Το νήμα Heartcad είναι αυτό που αναφέρεις Kiwi.
Στο "Αληθινά συναισθήματα" μπορείς να συζητήσεις για διάφορα πράγματα, επώνυμα όμως.
Ορίστε... Ααααυτά είναι. Δύο clubs για το συγκεκριμένο ζήτημα. Νομίζω καλύπτονται όλοι, ντροπαλοί και μή
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 27-11-06, 12:48
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Ορίστε... Ααααυτά είναι. Δύο clubs για το συγκεκριμένο ζήτημα. Νομίζω καλύπτονται όλοι, ντροπαλοί και μή
Σε ένα από αυτά ένα γλυκούλικο παληκαράκι 15 ετών, άφησε ένα μήνυμα που με συγκίνησε όσο κανένα άλλο στην ιστορία της AcroBase :-) Ονόμαστε δεν λέμε ε; :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 27-11-06, 13:18
Το avatar του χρήστη Liria
Liria Ο χρήστης Liria δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-17 23:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσωπικά συναισθήματα ...

Να, ορίστε: Εμένα τώρα, με κινητοποιεί αυτή η συζήτηση που άνοιξε και με κεντρίζει να συγκρατήσω ποιός ακριβώς διατυπώνει τί. Έτσι, σχηματίζω σιγά σιγά μια εικόνα για τον καθένα, πίσω από την ανωνυμία βέβαια που υπάρχει (εσεις ίσως γνωρίζεστε). Επίσης, με "μπάζει" στο σκεπτικό του "κάποιος ασχολείται" και με φέρνει συχνότερα μπροστά στον υπολογιστή. ΄Καλό κίνητρο για έναν καινούριο. Άλλωστε, όταν μου μίλησαν για το εύρηκα, τη βάση θέλω να πω, το πρώτο που πρόσεξα ήταν το σχόλιο "παρεϊστικη ατμόσφαιρα".
__________________
Λέω να βγω για Τζόκερ!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 01-12-06, 15:13
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
φιλε στελιο ολα σωστα που λες και με την σειρα μου θα προσπαθησω να σε βοηθησω να κανεις την Acrobase αυτο που επιθυμεις αλλα σου διαφευγει κατι?

η νοοτροπια του ελληνα σε αυτα που λετε και λεω "φορουμς"

ο ελληνας γραφετε σε ενα φορουμ με σκοπο και μονο το πως θα κατεβασει τις αγαπημενες του σειρες της τηλεορασης/τραγουδια/παιχνιδια/προγραμματα δες τα αντιστοιχα φορουμς Torrents , Direct Download.

σε γενικα φορουμς γραφεται στην πλειοψηφια για να βρει την λυση στο προβλημα που αντιμετωπιζει και μετα μην τον ειδατε ή για να κατηγορησει καποια "λανθασμενη" αγορα που εκανε.

εγω προσωπικα αυτα εχω διαπιστωσει στα τοσα χρονια που ειμαι μελος και σε ελληνικα και σε ξενα φορουμς.

στα ΞΕΝΑ συμμετεχουν οι χρηστες ενω στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ οχι τοσο και ας εχουν καμποσες ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΗΣΤΕΣ.

θες κοντρα με την εξουσια του εκαστοτε φορουμ θες αλλες αιτιες.

μακαρι να ειμαι λαθος βεβαια αυτο θα αποδειχτει με πραξεις που μεχρι τωρα η πορεια μου δεν τις εχει δειξει διοτι ειμαι κοντα στα 35 και αυτο το πραγμα δεν το εχω δει ακομα και φυσικα στην νοοτροπια αυτη βαζω και τον εαυτο μου.

Υ.Σ ισως και να φταει οτι λιγο ειναι "γεματο" απο πολλα καλουδια η Acrobase και τα αντιστοιχα φορουμς πραγμα που ισως κουραζει εγω ως δημιουργος φορουμ μεχρι τωρα προτιμησα την μεθοδο του απλου και ευχρηστου.

ο χρονος παντως για μενα θα δειξει.
__________________
Life its...so simple

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zerocool : 01-12-06 στις 15:15
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 01-12-06, 15:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Zerocool Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Σ ισως και να φταει οτι λιγο ειναι "γεματο" απο πολλα καλουδια η Acrobase και τα αντιστοιχα φορουμς πραγμα που ισως κουραζει εγω ως δημιουργος φορουμ μεχρι τωρα προτιμησα την μεθοδο του απλου και ευχρηστου.
Εγώ πάλι που είμαι 59 ετών έχω υπολογιστή από το 1979 και modem από το 1982, έχω διαφορετικά πράγματα Ηλία.

Έχω ευτυχήσει να έχω δημιουργήσει ένα ηλεκτρονικό χώρο μακριά από τις μόδες της εποχής. Όταν στις BBS έμπαιναν μόνο για να κάνουν download εγω βάρεσα μπουνιά στην κόψη του ξυραφιού και πρωτοδημιούργησα στην Ελλάδα τις ειδικές περιοχές μηνυμάτων για πρώτη φορά στην Ελλάδα. Με κοιτάζανε σαν UFO αλλά μετά ξεκίνησαν να με αντιγράφουν.

Επειδή είχα BBS μέχρι πριν λίγους μήνες δεν σημαίνει ότι δεν έμπαινα σε forums και δεν αγανακτούσα από το επίπεδο επικοινωνίας που είχαν.

Αυτό θα ήθελα να αλλάξω σαν acrobase.gr και θα το αλλάξω νάσαι σίγουρος, χωρίς να κάνω τίποτα απ' όσα θέλει η μόδα σήμερα. Σου δίνω την απόλυτη βεβαιότητα μου ότι πάλι θα μας αντιγράψουν. Αυτό που λείπει απ' όλα τα forum, είναι η διάθεση για επικοινωνία. Αυτός που θα ξεχωρίσει δεν πρέπει να είναι του συρμού και της μόδας, αλλά να κτυπάει πάλι την μπουνιά στην κόψη του ξυραφιού.

Λυπάμαι αλλά δεν θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου, θα σου δώσω όμως μία, τα intro είναι πολύ κουραστικά, η πρώτη εικόνα είναι η βιτρίνα των παροχών που προσφέρεις.
Επίσης προσπάθησε να δώσεις ένα δικό σου χρώμα στο forum σου που να μην θυμίζει και να μην μοιάζει με κανένα άλλο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 01-12-06, 16:17
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
αγαπητε στελιο σεβομαι τις αποψεις σου μιας και εισαι και μεγαλυτερος στην ηλικια απο μενα οπως επισης ξερω οτι εισαι ενας απο τους παλιοτερους στον χωρο απο την εποχη των BBS και αργοτερα του INTERNET οπως και πολλοι απο μας τις δεκαετιας 80-90 αλλα αυτο δεν σημαινει ομως το οτι επειδη δεν το εκανες εσυ και αλλοι και κανατε τα δικα σας (και ο εαυτος μου) δεν το κανουν οι αλλοι ειτε αυτο λεγεται BBS ειτε λεγεται INTERNET ειναι η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΜΑΣ.

σε ξερω απο την εποχη της BBS αλλα και του WEB και πιστεψε με οτι δεν σε θεωρω UFO απλα εισαι η εξαιρεση του κανονα που ζει αυτη την εποχη του γρηγορου ιντερνετ.

σε αυτο που λες ως "μοδα" που αναφερεις ευχομαι να το αλλαξεις αλλα επειδη το βλεπω απο αρκετα παλια το φαινομενο εχω παψει να το πιστευω οτι μπορει να γινει.

οσο για το θεμα των "αντιγραφων" αν πας καθε σκεψη σου ως παντεντα κατι θα προστατευσεις αλλιως αυτο ειναι αναμενομενο μιας και το εχεις στο διαδικτυο δημοσια διοτι ειναι τετοια η νομοθεσια μας που το κανουν αρκετα καποιοι ανθρωποι.

διοτι στελίο η acrobase.gr ξεκινησε τωρα υπαρχουν αλλες ιστοσελιδες στην ελλαδα χρονια και δεν το καταφεραν αυτο που λες εσυ με αρκετες χιλιαδες εως εκατομμυρια χρηστες ευχομαι βεβαια να κανω λαθος σε αυτο και εσυ να εισαι η εξαιρεση του κανονα.

διοτι ναι ειναι ωραιο να εχεις ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΧΡΗΣΤΕΣ και HITS αλλα να ειναι και ΕΝΕΡΓΟΙ ομως διοτι εδω σε σας μου αρεσει οτι η πλειοψηφια ειναι ΕΝΕΡΓΑ ΜΕΛΗ σε αντιθεση με αλλα.

οσο αυτο που αναφερεις φιλε μου για την σελιδα μου εγω απλα θελησα να πρωτοτυπισω και αντι για να σε βαζει αυτοματα στο forum να μπαινεις σε μια εισαγωγικη εικονα και μετα να μπαινεις στο forum απλα οσο αφορα το χρωμα ειναι σωστο και εχω κρατησει το αρχικο χρωμα μεχρι να βρω το καταλληλο για μενα (μεχρι τωρα δεν το εχω βρει) οπως και δεν θελησα να το κανω NEWS PORTAL η κανενα ειδους PORTAL το θελω ετσι απλο FORUM που ειναι.

οσο για το αν μοιαζει με αλλα φιλε μου δεν υπαρχει περιπτωση τετοια διοτι θα πρεπει να εχουν και τα ιδια ατομα.

αλλωστε τα προγραμματα για φορουμς ιδια ειναι σε ολους το θεμα ειναι οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ του καθενος.

εδω σε σας εχω βρει την ζεστασια που εχω βρει σε ελαχιστα ακομα φορουμς που ειμαι ενεργος χρηστης.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:27.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.