Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #406  
Παλιά 08-09-15, 00:01
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
irini 5 σε βοηθαει πολυ να μιλας με ανθρωπους με το ιδιο προβλημα.σου εχω στειλει το τηλ μου.εγω διαβαζα κ μου ειπαν οτι το προσδοκιμο ζωης φτανει 15-20χρονια κ εχω φρικαρει.ακομα δεν εχω παει να παρω τις απαντησεις μου γιατι φοβαμαι.ξερω οτι ο καρυοτυπος ειναι σημαντικος για να δεις την εξελιξη της νοσου
Απάντηση με παράθεση
  #407  
Παλιά 08-09-15, 11:45
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
irini5: κατερίνα καλημέρα. Δεν έχω πάρει το τηλεφωνό σου στα προσωπικά μηνυματά μου και δεν ξέρω να σου στείλω το δικό μου χωρίς να βγει σε όλο το φορουμ. Αν μπορείς στείλε μου το mail σου για να μπορέσουμε να αλλάξουμε τηλ.Αν κατάλαβα έχεις κάνει παρακέντηση και περιμένεις τα αποτελέσματα. Πρέπει να πας να πάρεις τα αποτελέσματα για να σου φύγει το άγχος. Είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι πολύ καλά . Αν είχες κάτι κακό μέσα σε ένα χρονο θα υπήρχε ραγδαια επιδείνωση.θα περιμένω εντός της εβδομάδας να μου πείς τα αποτελέσματα των εξετάσεών σου , για να περάσεις ένα ευχάριστο Σαββατοκύριακό.Μπορώ να σε καταλάβω. Τα πρώτα 3 χρόνια όταν έμαθα για την ασθενειά μου φρίκαρα πραγματικά.Μέχρι που συνειδητοποίησα ότι δεν είναι τόσο τραγικό .ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ !!! ΟΧΙ δεν ισχυει αυτό με τα 20 χρόνια. το 90% ζεί μιά φυσιολογική ζωή μέχρι τα γεράματα. Στείλε μου με έναν τρόπο να μπορέσουμε να επικοινωνίσουμε.Στο νοσοκομείο που πηγαίνω έχω γνωρίσει άλλες 2 περιπτώσεις σαν εμάς .10 χρόνια μία κοπέλα νέα και 15 άλλη μία ,και εγώ 14 χρόνια και ένας θεός ξέρει από πότε το έχω. μπορεί και από παιδί. Μην ανησυχείς τόσο και μην διαβάζεις από το ιντερνετ. Τι αγωγή πέρνεις ! και πόσο χρονών είσαι !
Απάντηση με παράθεση
  #408  
Παλιά 08-09-15, 12:12
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από George_Ch Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας Παιδιά !!!

Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι από τις Σέρρες..

Κατανοώ το γεγονός ότι εδώ "μέσα" δεν γίνονται διαγνώσεις και σαφώς μιλάμε από προσωπικές μας εμπειρίες..

Γι' αυτόν το λόγο θα ήθελα να κάνω μια και μόνο ερώτηση προς το παρόν, σχετικά με τις "ενδεχόμενες" παρενέργειες που προκαλεί η λήψη του Xagrid.

Όποιος/α πραγματικά το επιθυμεί ας γράψει κάτι με σεβασμό - θα του/ης ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία σας
irini5: Γιώργο καλήμέρα.Αν και κάπως καθηστεριμένα ,( για να μην πω πολύ - τώρα έγεινα μέλος) σου απαντώ ότι πέρνω 8 χρόνια το xagrid μαζί με σαλοσπίρ .Όταν έπερνα 4 χάπια την ημέρα 2 πρωι - 2 βράδυ , το βραδινό μου έκανε αίσθημα παλμών ( άκουγα την καρδιά μου λές και έτρεχα 100αρη και μόλις είχα τερματίσει. τώρα πάιρνω 2 το πρωί και 1 χάπι το βράδυ και δεν αισθάνομαι τιποτα από τότε που ξεκίνησα γυμναστική μαζί με τζόκινγκ καμία άλλη παρενέργεια δεν έχω.
Απάντηση με παράθεση
  #409  
Παλιά 08-09-15, 23:15
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Περνω μονο σαλοσπιρ εχω 500.000 αιμοπεταλια.νομιζω οτι καταφερα να σου στειλω το τηλ μου κ το email
Απάντηση με παράθεση
  #410  
Παλιά 08-09-15, 23:17
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Κ ειμαι 35 χρονων
Απάντηση με παράθεση
  #411  
Παλιά 09-09-15, 08:58
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Περνω μονο σαλοσπιρ εχω 500.000 αιμοπεταλια.νομιζω οτι καταφερα να σου στειλω το τηλ μου κ το email
irini5 :Α....είσαι μιά χαρά. και εγώ για 7 χρόνια έπερνα μόνο σαλοσπίρ με αιμοπετάλια όσο και τα δικά σου.Κάποια στιγμή έφτασα στο 1,000,000 οπότε και πήρα αγωγή και επέστρεψα σταθερά στα 300,000. Η περιπτωσή σου μου θυμήζει την δική μου. έλαβα το mail σου και το τηλ. Θα σε πάρω με την πρώτη ευκαιρία.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην irini5 για αυτό το μήνυμα:
Κατερινα (10-09-15)
  #412  
Παλιά 10-09-15, 09:51
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από irini5 Εμφάνιση μηνυμάτων
irini5 :Α....είσαι μιά χαρά. και εγώ για 7 χρόνια έπερνα μόνο σαλοσπίρ με αιμοπετάλια όσο και τα δικά σου.Κάποια στιγμή έφτασα στο 1,000,000 οπότε και πήρα αγωγή και επέστρεψα σταθερά στα 300,000. Η περιπτωσή σου μου θυμήζει την δική μου. έλαβα το mail σου και το τηλ. Θα σε πάρω με την πρώτη ευκαιρία.
Θα περιμενω!!!
Απάντηση με παράθεση
  #413  
Παλιά 06-10-15, 10:00
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
irini5 μειναμε μονες μας εδω...
Απάντηση με παράθεση
  #414  
Παλιά 08-10-15, 09:40
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
νομιζω ότι το συγκεκριμενο φορουμ ατόνησε ....δεν πειράζει ...μακάρι να έχουν λειθεί όλα τα θέματα που τους απασχολούν και να είναι υγιείς και ευτυχισμένοι. εκτός και αν μιλάνε με προσωπικά μηνύματα όπως και εμείς . Ευχές για μια όμορφη , παραγωγική , δημιουργική, γεμάτη και χαρούμενη μέρα .....
Απάντηση με παράθεση
  #415  
Παλιά 18-10-15, 01:32
George_Ch Ο χρήστης George_Ch δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-15 01:32
Καλημερες!!!!
Ευχομαι να ειναι καλα ολος ο καλος κοσμος εδω μεσα!!!

Υ.γ.
Ειρηνη ευχομαι ολα να σου πηγαινουν καλα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #416  
Παλιά 19-10-15, 20:09
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Γεια σου Γιωργο τι κανεις?αν θυμαμαι εχει ο μπαμπας σου ιθ πως παει?τι θεραπεια ακολουθει?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κατερινα : 19-10-15 στις 20:13
Απάντηση με παράθεση
  #417  
Παλιά 20-10-15, 14:10
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από George_Ch Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερες!!!!
Ευχομαι να ειναι καλα ολος ο καλος κοσμος εδω μεσα!!!

Υ.γ.
Ειρηνη ευχομαι ολα να σου πηγαινουν καλα!!!!
irini5: George_ch καλημέρα. Όλα είναι μία χαρά.κάποιες φορές σκέφτομαι ότι η καθημερινότητα μας τελικά είναι ποιό ανηφορική από την ασθένεια που πρέπει να αντιμετωπίσουμε.Αλλωστε '' ΤΟ ΠΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ ΄΄......μη νομίζεται ότι το λέω εγώ αυτό ....!!!! ο Wilhelm Humboldt ( πρώσος φιλόσοφος ) το έχει πεί. Εγώ απλά και καθημερινά λέω ότι : ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΣΕ ΣΠΡΩΧΝΟΥΝ , ΑΣΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΝΑ ΣΕ ΤΡΑΒΟΥΝ....!!!!! Να έχεται μία όμορφη και ουσιώδεις μέρα.....
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην irini5 για αυτό το μήνυμα:
Κατερινα (20-10-15)
  #418  
Παλιά 20-10-15, 14:34
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από irini5 Εμφάνιση μηνυμάτων
irini5: George_ch καλημέρα. Όλα είναι μία χαρά.κάποιες φορές σκέφτομαι ότι η καθημερινότητα μας τελικά είναι ποιό ανηφορική από την ασθένεια που πρέπει να αντιμετωπίσουμε.Αλλωστε '' ΤΟ ΠΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ ΄΄......μη νομίζεται ότι το λέω εγώ αυτό ....!!!! ο Wilhelm Humboldt ( πρώσος φιλόσοφος ) το έχει πεί. Εγώ απλά και καθημερινά λέω ότι : ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΣΕ ΣΠΡΩΧΝΟΥΝ , ΑΣΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΝΑ ΣΕ ΤΡΑΒΟΥΝ....!!!!! Να έχεται μία όμορφη και ουσιώδεις μέρα.....
Ειρηνη μου κ εσυ και ο φιλοσοφος μια χαρα τα λετε!!
Απάντηση με παράθεση
  #419  
Παλιά 20-10-15, 14:49
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειρηνη μου κ εσυ και ο φιλοσοφος μια χαρα τα λετε!!
Δεν τα λέμε μόνο αλλά τα κάνουμε κιόλας.....!!!!!! από τότε που ασπάζομαι τις δικές μου φλοσοφίες είμαι μιά χαρά..... όχι κατερίνα μου θα βάλω ΄΄ τον κόπανο να κλαίει ΄΄όπως έλεγε η γιαγιά μου πρίν χρόνια πολλά.... φιλιά πολλά .
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην irini5 για αυτό το μήνυμα:
Κατερινα (20-10-15)
  #420  
Παλιά 20-10-15, 15:52
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από George_Ch Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερες!!!!
Ευχομαι να ειναι καλα ολος ο καλος κοσμος εδω μεσα!!!

Υ.γ.
Ειρηνη ευχομαι ολα να σου πηγαινουν καλα!!!!
irini5:Ceorge_ch:είδα μία παλιά σου ανάρτηση που ρωτάς για την αναγρελίδη ή την υδροξιουρία. Ο γιατρός μου είναι υπέρμαχος της αναγρελίδη σε νεαρά άτομα. Επιπτώσεις από αναγρελίδη δεν υπάρχουν μου λέει. Δεν το προτείνει όμως σε μεγαλύτερες ηλικίες γιατί μπορεί να πειράξει την καρδιά , γιαυτό και μετά από μιά ηλικία δίνει υδροξιουρία. Ακόμα και σε μένα μου ζητάει κάθε δύο χρόνια υπέρηχο καρδιάς για παρακολούθηση. Νεαρές ηλικίες που παρακολουθεί στο Ρίο Πάτρας με αναγρελίδη ,εκτός από εμένα και άλλη μία κοπέλα ,παρουσιάζουν αίσθημα παλμών , γιαυτό το αποφέυγουν για αργότερα. Τώρα όσο αφορά την υδροξιουρία σε μεγάλες δόσεις ( άνω των 4 ) χαπιών ημερησίως μακροπρόθεσμα μπορεί να δημιουργήσει καρκινογένεση. Όλα αυτά είναι λόγια του γιατρού μου που με παρακολουθεί και του έχω εμπιστοσύνη. ( Συγνώμη δεν έχω διαβάσει το φορουμ , ενδιαφέρεσαι εσύ ,ή μέλος της οικογενείας σου .)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:42.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.