Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 12-12-06, 15:45
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
οποιος ειδε σημερα τηλεοραση θα ειδε τον δικηγορο του φερομενου ως "βιαστη" που τα αρνηθηκε ολα λεγοντας οτι δεν βιασε κανενα αγορακι και οτι τον πιεσαν οι αστυνομικοι.

αυτα για οσους εχουν αμφιβολιες αν θα καταδικαστει αληθεια αν ηταν το δικο τους παιδι τα ιδια θα ελεγαν αραγε γιατι ολοι μιλαμε εξω απο τον χορο αν αυτο συμβει στην δικη μας οικογενεια τι κανουμε.?

παντως αν παει φυλακη θα ειναι κακο για εκεινον διοτι εκει υπαρχουν απαραβατοι νομοι οι οποιοι εφαρμοζονται σε τετοιους ψυχολογικα αρρωστους ανθρωπους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zerocool : 12-12-06 στις 15:50
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-12-06, 16:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Δεν θα έπρεπε να σας κάνει περισσότερο εντύπωση ότι από τα 40 πιθανά θύματα του, μόνο οι 2 (μια απόπειρα και ένας βιασμό) είχαν το θάρρος να τον καταγγείλουν και να τον αναγνωρίσουν; Που είναι τα άλλα θύματα, πόσο κλειστά κρατάνε τα στόματα στο έλεος του κοινωνικού σούσουρου;

Αυτό θα έπρεπε να μας απασχολεί και όχι το αν και εφ όσον η δικαιοσύνη θα κάνει την δουλειά της.

Ο νόμος της σιωπής είναι καταλυτικός.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-12-06, 16:09
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
συμφωνω απολυτα με αυτο που λες στελιο απλα επικρατει ο νομος της σιωπης διοτι τετοιες δικες θα επρεπε να ειναι κεκλεισμενων των θυρων για να μην διασυρονται τα θυματα αυτο φοβουνται τα θυματα το διασυρμο των οικογενειων τους.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-12-06, 17:43
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το ότι θα ξαναζήσουν τον εφιάλτη τους για δεύτερη φορά στο δικαστήριο επειδή ο κάθε καραγκιόζης δικηγοράκος θα κάνει ερωτήσεις του στυλ "Και τι ακριβώς σας έκανε;" "πως νοιώσατε" "μήπως το προκαλέσατε;" κάνουν τα θύματα να σιωπουν. Αντί να τους προστατεύσουν, τους κατακρεουργούν ακόμη περισσότερο.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-12-06, 18:45
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
ακριβως οπως τα λες φιλε diamond
οποτε σιωπουν τα θυματα και ο δραστης συνεχιζει την δραση του ελευθερος αφου δεν υπαρχουν ενοχοποιητικα στοιχεια ικανα να τον καταδικασουν και αυτο προβλεπω οτι θα συμβει με τον συγκεκριμενο.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 13-12-06, 09:13
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιος που δεν έχει σώας τα φρένας είναι πολύ πιο επικίνδυνος κατά την γνώμη μου.
Α! Δηλαδή η παροχή ψυχολογικής περίθαλψης είναι εκτός σχεδίου, έτσι; Δηλαδή οι ψυχικά ασθενείς που παρουσιάζουν επιθετική συμπεριφορά απλά ξεγράφονται από την κοινωνία και αφήνονται να σαπίσουν στο μπουντρούμι τους;
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 13-12-06, 09:19
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό θα έπρεπε να μας απασχολεί και όχι το αν και εφ όσον η δικαιοσύνη θα κάνει την δουλειά της.

Ο νόμος της σιωπής είναι καταλυτικός.
Συμφωνώ. Είναι παρόμοιο με το περιστατικό στην Αμάρανθο. Η φοβία για τον λεγόμενο "κοινωνικό διασυρμό" είναι συνυπεύθυνη για τη μη απόδοση δικαοσύνης και αυτό θα πρέπει να μας προβληματίζει σαν κοινωνία. Αλήθεια πόσοι βιαστές έχουν αθωωθεί επειδή ο/η κατηγορούμενος απλά δεν παρουσιάστηκε στη δίκη;

Και ακόμα και αν μία οικογένεια με τέτοιες οπισθοδρομικές αντιλήψεις δε θέλει να εμφανιστεί στο δικαστήριο, μπορεί πάντα να κάνει αναγνώριση του δράστη και καταγγελία στην Αστυνομία χωρίς να φάει τα φώτα της δημοσιότητας στη μούρη της.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-12-06, 10:50
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Α! Δηλαδή η παροχή ψυχολογικής περίθαλψης είναι εκτός σχεδίου, έτσι; Δηλαδή οι ψυχικά ασθενείς που παρουσιάζουν επιθετική συμπεριφορά απλά ξεγράφονται από την κοινωνία και αφήνονται να σαπίσουν στο μπουντρούμι τους;
Ανέφερα κάτι τέτοιο στο μήνυμά μου και δεν το κατάλαβα;
Αυτό που είπα είναι ότι θεωρώ (εγώ, γνώμη μου είναι τέλος πάντων) τους ψυχικά ασθενείς πιό επικίνδυνους από αυτούς που έκαναν έναν φόνο κατά λάθος και δεν βλέπω τον λόγο να βγαίνουν πιό γρήγορα από τη φυλακή από αυτούς που λένε απλά "ναι, αμάρτησα/έκανα βλακεία/λάθος και τον σκότωσα".
Επείσης ανέφερα την περίπτωση όπου "άνδρας βιάζει την γυναίκα του" σε αντιδιαστολή με το "ψυχασθενής βιάζει 40 ανήλικα". Με τον πρώτο θα ένοιωθα πιό ασφαλής όταν θα έβγαινε στην κοινωνία. Με τον δεύτερο καθόλου.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-12-06, 16:12
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανέφερα κάτι τέτοιο στο μήνυμά μου και δεν το κατάλαβα;
Αυτό που είπα είναι ότι θεωρώ (εγώ, γνώμη μου είναι τέλος πάντων) τους ψυχικά ασθενείς πιό επικίνδυνους από αυτούς που έκαναν έναν φόνο κατά λάθος και δεν βλέπω τον λόγο να βγαίνουν πιό γρήγορα από τη φυλακή από αυτούς που λένε απλά "ναι, αμάρτησα/έκανα βλακεία/λάθος και τον σκότωσα".
Επείσης ανέφερα την περίπτωση όπου "άνδρας βιάζει την γυναίκα του" σε αντιδιαστολή με το "ψυχασθενής βιάζει 40 ανήλικα". Με τον πρώτο θα ένοιωθα πιό ασφαλής όταν θα έβγαινε στην κοινωνία. Με τον δεύτερο καθόλου.
ακριβως οπως τα λες και εγω συμφωνω με αυτο και οι δυο διεπραξαν αδικημα απλα του δευτερου ειναι πιο σοβαρο και επισφαλη οτι θα το ξανακανει σε αντιθεση με του πρωτου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:51.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.