Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-05-07, 20:30
Το avatar του χρήστη nromel
nromel Ο χρήστης nromel δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-11-11 22:06
Φύλο: Άντρας
Ημέρα Αμαλίας

Σε τέσσερις ημέρες από σήμερα,την Παρασκευή 1η Ιουνίου,είναι η ''Ημέρα Αμαλίας'' για όλα τα blogs και όλους τους bloggers της χώρας,είναι η ημέρα της Αμαλίας Καλυβινού,που πάλεψε επί 22 χρόνια με τον καρκίνο,από τον οποίο μόλις πριν πέντε χρόνια έμαθε ότι πάσχει,αφού μέχρι εκείνη την στιγμή δεκάδες γιατροί έλεγαν ότι πρόκειται απλώς για ιδιοπάθεια,ένας χρόνιος πόνος που δεν μπορεί να εξηγηθεί.
Η Αμαλία Καλυβινού έφυγε την Παρασκευή τα ξημερώματα ,ύστερα από νοσηλεία μερικών ημερών.Ένας καλοήθης όγκος στο πόδι της- ένα νευρίνωμα- δεν διαγνώσθηκε και δεν αντιμετωπίσθηκε ποτέ,με αποτέλεσμα να εξελιχθεί σε καρκίνο που οδήγησε σε ακρωτηριασμό του ποδιού της.Για 17 ολόκληρα χρόνια κανείς δεν μπορούσε να κάνει την διάγνωση που θα την γλίτωνε από πόνο,δεκάδες εισαγωγές σε νοσοκομεία,δεκάδες επεμβάσεις και τελικά θα της έσωζε την ζωή.Το τελευταίο διάστημα η Αμαλία έδινε μάχη με τον καρκίνο του πνεύμονα-47 όγκους είχαν εντοπίσει οι γιατροί στους πνεύμονές της.
Όταν διαγνώσθηκε ο καρκίνος, η Αμαλία ''λυτρώθηκε'' από την αγωνία αλλά δεν γλύτωσε από την γραφειοκρατία.Αφού προχώρησε στις σχετικές χημειοθεραπείες η κατάστασή της επιδεινωνόνταν συνεχώς .Κάπου στα τέλη του 2006,οι γιατροί της στο Ερρίκος Ντυνάν βρήκαν ένα φάρμακο που κυκλοφορούσε μόνο στο εξωτερικό και που ενδεχομένως θα της έδινε κάποιες ελπίδες.Μετά από δύο και πλέον μήνες γραφειοκρατίας με ΕΟΦ και ΙΚΑ πήρε την πολυπόθητη έγκριση για τις τρείς πρώτες δόσεις του φαρμάκου και η κατάστασή της άρχισε να αντιστρέφεται .Οι εξετάσεις έδειχναν για πρώτη φορά μείωση του μεγέθους των όγκων.'Επρεπε όμως να πάρει πάλι έγκριση από τον ΕΟΦ και ΙΚΑ.....
Πρί από ενάμιση χρόνο η Αμαλία έφτιαξε ένα blog όπου κατέγραψε και μοιράσθηκε όλη την περιπέτειά της:www. fakellaki.blogs pot.com Το τελευταίο μήνυμά της ήταν αρχές Μαίου. Στην μνήμη της Αμαλίας την Παρασκευή 1η Ιουνίου 2007 ,όλοι οι bloggers θα αφιερώσουν τις σελίδες τους στην ''Ημέρα της Αμαλίας'',με σύνθημα ''να γίνουν εξαίρεση οι αλμπάνηδες ρε παιδιά ,όχι ο κανόνας''.....
Πηγή Εφημερίδα ΤΑ ΝΕΑ/29 Μαι 2007.http://fakellaki.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-05-07, 20:47
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nromel Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην μνήμη της Αμαλίας την Παρασκευή 1η Ιουνίου 2007 ,όλοι οι bloggers θα αφιερώσουν τις σελίδες τους στην ''Ημέρα της Αμαλίας'',με σύνθημα ''να γίνουν εξαίρεση οι αλμπάνηδες ρε παιδιά ,όχι ο κανόνας''.....
Μαζί και εμείς! Είναι μια ακόμα καθημερινή ιστορία, από δεκάδες χιλιάδες ανωνύμους, που δεν έτυχαν να έχουν χοντρό φακκελάκι ή κάποιον πολιτικό γνωστό.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-05-07, 22:07
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μια ακόμα καθημερινή ιστορία, από δεκάδες χιλιάδες ανωνύμους, που δεν έτυχαν να έχουν χοντρό φακκελάκι ή κάποιον πολιτικό γνωστό.
...ακριβώς. Kαι οσον αφορα αυτο το σημειο, δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να ειναι 'επετειος' η 'γιορτη' των bloggers ειδικα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 29-05-07 στις 22:11
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-05-07, 22:21
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
...ακριβώς. Kαι οσον αφορα αυτο το σημειο, δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να ειναι 'επετειος' η 'γιορτη' των bloggers ειδικα
Ίσως να καταλάβεις, αν περάσεις από το δικό σου παράλληλο, στο δικό μας σύμπαν...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-05-07, 00:48
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Είν' απ' αυτές τις στιγμές... που τα λόγια περισσεύουν κι η σιωπή μιλά από μόνη της.
Καλό ταξίδι στην Αμαλία.
Και κάθε μέρα, κάθε στιγμή, στη συνείδησή μας να παλεύει μια Αμαλία να μας κάνει καλύτερους...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-05-07, 10:54
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Ο τύπος γράφει

Υστατο χαίρε στη γενναία Αμαλία του Διαδικτύου

Συγκλονισμένοι όσοι γνώρισαν τον αγώνα κατά του καρκίνου μέσω της ιστοσελίδας της

Από n. ago: «Καλό ταξίδι Αμαλία». Από ανώνυμη: «Στο καλό γλυκιά μου». Από kopeli: «Θα σε θυμόμαστε για πάντα». Από sofi-k: «Καλή ξεκούραση Αμαλία...». Από mondo: «Σήμερα έχω μόνο δάκρυα». Από dormammu: «Δεν υπάρχουν λόγια...» Από γιατρό: «Θα προσπαθήσω να θυμάμαι την ιστορία σου πάντα...».

Το όνομα Αμαλία «αντηχεί» τις τελευταίες ημέρες στους διαδρόμους του ελληνικού Διαδικτύου. Κανείς δεν μπορεί, δεν θέλει να πιστέψει ότι δύο μόλις εβδομάδες μετά το τελευταίο της post στο προσωπικό της ιστολόγιο, όπου περιέγραφε λεπτομερώς (και με ονόματα) τη σκληρή μάχη που έδινε όχι μόνο με τον καρκίνο, αλλά -κυρίως- με τo κακό πρόσωπο του ΕΣΥ στη χώρα μας (εύγλωττος ο τίτλος του: fakellaki.blogspot.com), η Αμαλία Καλυβίνου, στα 30 της χρόνια, θα έφευγε από τη ζωή. Το μήνυμα που «ανέβασε» την προηγούμενη Παρασκευή στο blog η κοινωνική λειτουργός του νοσοκομείου όπου η Αμαλία νοσηλευόταν πάγωσε τη διαδικτυακή κοινότητα: «Η Αμαλία έφυγε από κοντά μας σήμερα τα ξημερώματα...»

Ακολούθησε καταιγισμός μηνυμάτων -πάνω από 900 ξεχωριστοί χρήστες μπήκαν στο blog τής Αμαλίας για να γράψουν δυο λόγια παρηγοριάς στους τραγικούς γονείς και την αδελφή τής αδικοχαμένης κοπέλας. Αλλά και για να προειδοποιήσουν: «ο αγώνας της θα συνεχιστεί». Ηδη, η πρωτοφανής κινητοποίηση που προκάλεσε ο θάνατος της φοιτήτριας της Φιλοσοφικής οδήγησε τους Ελληνες bloggers στην ανακήρυξη της 1ης Ιουνίου ως ημέρας αφιερωμένης στην Αμαλία. «Το στερνό αντίο δεν θα είναι σιωπηλό και τυπικό. Θα είναι βροντερό και ουσιαστικό», γράφει ένας από αυτούς.

Το ιστολόγιο της Αμαλίας δεν ήταν μια κραυγή αγωνίας για την ασθένειά της. Ηταν ένα δριμύ κατηγορώ προς το σύστημα περίθαλψης της Ελλάδας και τους γιατρούς που δεν στέκονται δίπλα, αλλά απέναντι από τον ασθενή, με τη σκέψη τους στην τσέπη και όχι στον πόνο του. «Ο στόχος της Αμαλίας ήταν να πει την ιστορία της, ώστε μέσα απ’ αυτήν να αφυπνίσει όσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους και συνειδήσεις. Κυρίως ήθελε να δείξει ότι υπάρχουν τρόποι αντίστασης στην αυθαιρεσία και την εξουσία των ασυνείδητων και ανάλγητων γιατρών», έγραψε η μητέρα και η αδελφή της Αμαλίας στο blog που δημιούργησε η κοπέλα πριν από δύο χρόνια και έμελλε να γίνει ένα από τα πιο δημοφιλή της ελληνικής μπλογκόσφαιρας.

Μόλις πριν από δύο μήνες, σε μια διακοπή της χημειοθεραπείας, έγραφε η Αμαλία: «Εχω πονέσει αφόρητα,... έχω σκεφτεί αμέτρητες φορές να αυτοκτονήσω,... έχω χάσει απολαύσεις αμέτρητες,... έχω διακόψει τις σπουδές μου πάνω από τρεις φορές, έχω χάσει εκδρομές,... έχω αντιμετωπίσει παράλογη γραφειοκρατία, έχω υπάρξει θύμα οικονομικής εκμετάλλευσης από γιατρούς,... έχω νοσηλευθεί σε βρώμικα νοσοκομεία με αδιάφορους γιατρούς, έχω νοσηλευθεί σε καθαρά νοσοκομεία όπου ήμουν πελάτισσα και το βλέμμα ήταν πάντα στην τσέπη που μπορούσε και όχι στο πόδι που πονούσε,... έχω περιμένει άπειρες ώρες σε ουρές νοσοκομείων ή ΙΚΑ για μια σφραγίδα, έχω υπάρξει άθυρμα του κάθε αμόρφωτου δημοσιοϋπαλληλίσκου...».

Η Αμαλία ήταν παιδάκι όταν ξεκίνησε η περιπέτεια της υγείας της. Ισως όμως τα πράγματα να είχαν εξελιχθεί διαφορετικά εάν μια σειρά λανθασμένων διαγνώσεων δεν είχαν καθυστερήσει τη λήψη της ενδεδειγμένης θεραπείας. Εάν οι γιατροί δεν ενδιαφέρονταν μόνο να κάνουν εισαγωγή στην ιδιωτική τους κλινική από το να της παρέχουν κάθε δυνατή φροντίδα. Εάν το γεγονός ότι η ίδια αρνούνταν πεισματικά να δώσει «φακελάκι» δεν οδηγούσε σε αναβολές προγραμματισμένων χειρουργείων...

«Σας εξορκίζω: κρατήστε αναμμένη τη φλόγα που άναψε η Αμαλία και μεγαλώστε τη», γράφει ο πατέρας της Δημήτρης Καλυβίνος στο blog. Η οικογένεια καλεί όσους το επιθυμούν να καταθέσουν στη μνήμη της Αμαλίας ένα ποσό στον σύλλογο Ελπίδα «ή σε όποια άλλη παρόμοια προσπάθεια γίνεται και γνωρίζετε».

Πηγή : Καθημερινή
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-05-07, 13:04
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ο Θεός να αναπαύει την Αμαλία και όλες τις Αμαλίες που βασανίζονται απο τα ορθολογικάμας συστήματα και να μην αναπαύει την ψυχή των ανάλγητων κομισσαρίων που ενω αλλού κατασπαταλούν το δημόσιο χρημα με την σεσουλα, βρίσκουν τους πονεμενους ανθρώπους να επιδείξουν την "πολιτική ορθότητα του", εξεταζοντας πότε και ποιό φαρμακο θα εγκρίνουν.
Αιδως Αρεγείοι!
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-06-07, 09:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
H Aμαλία έγραφε :

Ενάμισι χρόνο έχω αυτό το μπλογκ και το διαβάζουν σχεδόν μόνο στα νοσοκομεία που πηγαινοέρχομαι επειδή εκεί το κοινοποιώ για πρόκληση - τόσο καιρό δεν είδα κανένα δημοσιογράφο να ενδιαφέρεται, παρ'όλο που είχα πάρει την πρωτοβουλία κι είχα αποταθεί σ'έναν του Βήματος.

Τόσο καιρό, δε με είχε ζητήσει κανένας δημοσιογράφος,Παπανδρέου, Αντώναρος, κλπ...

Μα,όταν σαν αλυσιδωτή αντίδραση ήρθε το δικό σας ενδιαφέρον και η εκπληκτική ορμή των σχολίων σας..... η ιατρική ανευθυνότητα έγινε "νέο", η -ενιοτε- κυριολεκτικά θανατηφόρος γραφειοκρατία(θυμάστε τον Παναγιωτάκη Βασιλέλη απ τη Μυτιλήνη; ) έγινε "πολιτικό ζήτημα" !

---

Τώρα γλυκιά μου Αμαλία, όλοι σε καπηλεύονται, ζητάνε να κάνουν το δράμα σου, όπλο κομματικής αντιπαράθεσης.

Σαν τα κοράκια έπεσαν πάνω σου, κομματόσκυλα, δημοσιογράφοι της ελεεινής μορφής, μέχρι και πρώτη είδηση σε έκαναν στα κοσμοπολίτικα δελτία ειδήσεων τους.

Δεν βρέθηκε γλυκιά μου άνθρωπος να σου απλώσει το χέρι, εκτός της ηθικής συμπαράστασης που είχες, από τους απλούς ανώνυμους ανθρώπους, που διάβασαν τις σκέψεις σου.

Συγχώρα με γλυκιά μου, που δεν ήξερα το πρόβλημα σου, που δεν ένωσα και την μικρούλα φωνή της AcroBase, στην δικιά σου φωνή.

Καλό ταξιδάκι ψυχούλα μου.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-06-07, 13:13
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
blog ειδικα για την Αμαλια

http://giatinamalia-blog.blogspot.com/

Παντως επαναλαμβανω οτι λυπαμαι που αυτο εγινε event της blogοσφαιρας... ειναι κοινωνικο θεμα και οχι ιντερνετικο... η 'φωνη' δεν πρεπει να παραμεινει σε στενο κυκλο μιας 'ρατσας' ατομων, ειδικα του Ιντερνετ στο οποιο εχουν προσβαση πολυ λιγοι. Τα λινκς και τα μπανερς θα τα δουν μονο αυτοι που ηδη ξερουν
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 01-06-07 στις 14:14
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-06-07, 16:26
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 01-06-07, 18:09
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Η Αμαλία φυσικά δεν ήταν το τελευταίο θύμα του ανάλγητου Συστήματος Υγείας

Μεταφέρω από το SKAI.gr

Τις τραγικές ελλείψεις στις κινητές μονάδες διακομιδής νεογνών παραδέχεται το υπουργείο Υγείας, μετά το θάνατο νεογέννητου βρέφους τα ξημερώματα εξαιτίας τρίωρης καθυστέρησης ασθενοφόρου.

Σε ανακοίνωσή του το υπουργείο ζητά την επιτάχυνση των διαδικασιών για την άμεση ενίσχυση του ΕΚΑΒ και διευκρινίζει ότι από τις 20 κινητές μονάδες που έχουν ήδη παραγγελθεί, οι 5 θα να είναι ειδικά εξοπλισμένες για την αντιμετώπιση διακομιδής νεογνών.

Το νεογνό που γεννήθηκε πρόωρα στο Τζάνειο νοσοκομείο έχρισε άμεσης μεταφοράς σε ειδική μονάδα, ωστόσο το ένα εκ των δύο ειδικών ασθενοφόρων είχε τεχνική βλάβη και το δεύτερο εξυπηρετούσε άλλο εξ ίσου επείγον περιστατικό.

Μιλώντας στο ΣΚΑΪ ο διοικητής του Τζάνειου Νοσοκομείου, Γεώργιος Μισαηλίδης, παραδέχθηκε πως το ασθενοφόρο έφτασε με καθυστέρηση τριών ωρών.

Σύμφωνα με τον κ. Μισαηλίδη, η μοναδική διαθέσιμη κινητή μονάδα του ΕΚΑΒ για τη μεταφορά νεογνών εξυπηρετούσε άλλο περιστατικό.

• Στο προσκήνιο οι ελλείψεις

• Άργησε το ΕΚΑΒ

Ο εκπρόσωπος τύπου του ΕΚΑΒ Δημήτρης Πύρρος, ανέφερε στο σταθμό μας πως υπάρχουν μόνον δύο ειδικές κινητές μονάδες για νεογνά που ανήκουν η μία στο ΕΚΑΒ και η άλλη στο Παίδων Αγία Σοφία.

Έρευνα για το περιστατικό διέταξε ο υπουργός Υγείας Δημήτρης Αβραμόπουλος.

Σχόλιο :

Καλύτερα να μην πω που να βάλει τις έρευνες του ο Υπουργός. Να στρώσουν τον απαυτό τους και να δώσουν λύσεις σε πραγματικά επείγοντα περιστατικά.

Είναι απαράδεκτο, όσο και αν οι ελπίδες για το βρέφος ήταν λίγες. Είναι απαράδεκτο γιατί η κύρια αιτία είναι ότι δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε οι καρεκλοκένταυροι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-06-07, 13:43
gepiti Ο χρήστης gepiti δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-11 17:50
Η διαθεσή μου τώρα:
Χώρα λωτοφάγων

Έτσι συμβαίνει πάντοτε. Συμβαίνει κάτι πολύ κακό και εύκολα παρουσιάσιμο (διαφορετικά δεν το μαθαίνουμε καν) και όλοι φωνάζουμε. Μετά μας περνάει μέχρι το επόμενο κ.ο.κ. Πόσες ψήφοι στις επόμενες εκλογές πιστεύετε ότι θα επηρεαστούν από το θάνατο της Αμαλίας;
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-06-07, 14:08
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Θα κανουν Online poll οι bloggers :P
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-06-07, 14:15
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα κανουν Online poll οι bloggers :P
Τί έγινε ώρε Γίλδωρα;

Θα ηγηθείς του αντι-bloggικού κινήματος τώρα;
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-06-07, 15:07
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Όχι, απλός Γραμματέας :Ρ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:23.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.