Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 10-12-06, 13:00
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
και το δικό μας

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Επιθυμία μου είναι, αυτό το μήνυμα να γεμίσει με γόνιμες απαντήσεις, απαντήσεις που θα έχουν την φρεσκάδα των αντιλήψεων σας, των απόψεων σας, των θέσεων σας.

Μετράμε ήδη τεσσεράμισι μήνες περίπου από το ξεκίνημα του AcroBase.gr, την λειτουργία δηλαδή της ακρούλας μας σαν forum.

Σαν θετικό αυτό των ημερών είναι ότι καταφέραμε να καλέσουμε και να ενεργοποιήσουμε φίλους μας από τα παλιά, να βάλουμε κάποια θεμέλια για να κτίσουμε κάτι καινούργιο.

Θέλω εδώ να ομολογήσω ότι από ανθρώπους που περιμέναμε δεν είχαμε την δέουσα συμπαράσταση και αυτό είναι μια προσωπική πικρία που θα ήταν δειλία να μην την αναφέρω. Όμως από την άλλη και χωρίς την παρουσία σημαντικών παλιών συντελεστών της AcroBase, κάτι καταφέραμε, με παλιούς και νέους φίλους κάναμε ένα καλό ξεκίνημα, απλά βέβαια είναι ένα ξεκίνημα και κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεκινήσουμε να τρέχουμε με πιο γρήγορους ρυθμούς.

Πρώτα απ’ όλα να σας ευχαριστήσω όλους που νέους και παλιούς φίλους που είστε δίπλα μας, σε μια καλή προσπάθεια, να βγάλουμε μια δυνατή φωνή στο WEB, μια διαφορετική φωνή, με ήθος αξιοπρέπεια και ποιότητα, χωρίς δεσμεύσεις και εξαρτήσεις.

Λίγο πολύ αυτό το καταφέραμε, φύγαμε από την αφετηρία δυνατά και με επιτυχία.

Και τώρα τι μένει; Μα μια ακόμα καλύτερη συνέχεια.

Εδώ ο ιδρυτής και υπεύθυνος βάσει του νόμου της AcroBase, κάνει ένα βήμα πίσω και ζητάει και παρακαλάει εσάς να πάρτε τις πρωτοβουλίες εκείνες για να φτιάξετε ένα forum όπως το ονειρεύεστε, όπως ίσως θα θέλατε, όπως θα το κάνατε αν το σχεδιάζατε εσείς.

Δώστε μας ιδέες απόψεις για ένα forum ή οτιδήποτε άλλο που εσείς θα θέλατε.
Σήμερα σας ήρθε η ιδέα να φτιάξετε ένα δικό σας forum, τι θα βάζατε τι θα βγάζατε; Ποια ιδέα είδατε αλλού και θα θέλατε να την εφαρμόσουμε εδώ.

Εκφραστείτε ελεύθερα, πείτε μας την γνώμη σας.

Φυσικά δεν θα υλοποιήσουμε όλες τις ιδέες σας, αλλά σας υποσχόμαστε σοβαρά, μια ομάδα να πάρει όλες τις προτάσεις και να τις επεξεργαστεί, ίσως και ρίχνοντας την σε polls για να αποφασίσουν οι χρήστες.

Θέλουμε να ανανεωθούμε, θέλουμε να εφαρμόσουμε όμορφες ιδέες, μην διαστάσετε να τις μοιραστείτε μαζί μας.

Απαντήστε εδώ στο θέμα αυτό δημόσια, δώστε μας τις προτάσεις σας, σ’ αυτό το θέμα δεν θα σχολιάζουμε αρνητικά τις ιδέες αλλά μόνο θετικά.
Θέλω να παρακαλέσω οι θέσεις σας να είναι όσο το δυνατόν ξεκαθαρισμένες.
Πχ πρόταση του τύπου να φτιάξουμε την βάση πιο νεανική δεν μου λέει τίποτα, αλλά με τι μέσα θα την κάνουμε πιο νεανική μας βοηθάει πολύ.

Ξεκινάμε και περιμένουμε τις προτάσεις σας.

Σ.


Και μετά από αυτό νομίζω ότι κάπου εδώ πρέπει να σταματήσει και η συζήτηση!!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
  #17  
Παλιά 10-12-06, 13:02
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
εσυ βλεπεις δηλαδη οτι το δικο μας ειναι αντιγραφη του δικου σας ετσι? λες.

οκ τοτε δεν εχω να πω κατι αλλο ειναι κριμα διοτι σας θεωρουσα σοβαρους ανθρωπους επειδη εχετε και καποια ηλικια μαλλον εσφαλα.
  #18  
Παλιά 10-12-06, 13:08
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το θέμα κλείνει , οι λογικοί άνθρωποι μπορούν να καταλάβουν ήδη τι έχει συμβεί.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
  #19  
Παλιά 10-12-06, 21:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Zerocool Εμφάνιση μηνυμάτων
επισης μια επισημανση ολα τα ελληνικα φορουμς που ξερω και ειμαι μελος τους αλλα και το δικο μου που δεν ανηκει στην ελληνικη επικρατεια αλλα στην διεθνη γραφουν με αυτο τον τροπο τις ειδησεις απο ολο τον κοσμο (ολο το αθρο και αναφορα στην πηγη) και κανενας δεν αντιμετωπιζει νομικα προβληματα και μιλαω για insomnia , adslgr , techteam , pathfinder και αλλα πολλα.
Σέβομαι την ιστορία όλων αυτών των Forums, καλά κάνουν και κάνουν ότι θέλουν. Ο Μίλτος και εγώ φέραμε την AcroBase εδώ όχι για να πιθηκίσουμε το τι κάνουν οι άλλοι, αλλά για δώσουμε ένα άλλο χρώμα σε ένα ακόμα Forum. Προσπάθεια κάναμε και στην προσπάθεια είμαστε με καλούς οιωνούς βέβαια, να δώσουμε άλλο χαρακτήρα από τον συνηθισμένο.

Ένας λόγος που αν και η AcroBase είναι ο μακροβιότερος φορέας ηλεκτρονικής επικοινωνίας, θέλει να γίνει για μια ακόμα φορά πρωτοπόρος και στο WEB. Δεν ξέρω αν θα το πετύχουμε, δεν ξέρω καν αν ο κόσμος θέλει ένα διαφορετικό πιο παρείστικο ηλεκτρονικό στέκι, ή απλά θέλει την οχλοβοή, των τετριμμένων Forums, με τα μεγάλα quote με τις πολλές σαχλαμάρες, με τις σύνθετες ζωγραφιστές υπογραφές, με τις αποκοπές και τα links παντου. Αυτό μπορεί να αρέσει σε άλλους, σ' αυτό που εγώ βάζω λεζάντα και λέει AcroBase επάνω, βάζω και τους όρους μου που είναι διαφορετικοί.

Αυτούς τους όρους τους θέσαμε με τον Μίλτο με το καλημέρα. Είμαι σίγουρος ότι μπορεί να μην αρέσει στους πολλούς και δεν το επιδιώκω, εγώ θα προτιμούσα να αρέσει στους λίγους :-)

Τα άλλα που είπες κάνω που δεν τα ακούω κάνω τον βαρήκοο και δεν απαντώ, αν και είπες πολλά, στην AcroBase μένουν όσοι τους αρέσει το κλίμα της, σε όποιον αρέσουμε λοιπόν που λέει και το τραγούδι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:29.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.