Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Τηλεόραση Ράδιο και ΜΜΕ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 16-05-09, 15:29
hatzisn Ο χρήστης hatzisn δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-14 19:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Smile

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκέφτομαι ότι αν ήταν έτσι, τότε ο Συνασπισμός θα έπρεπε να βγει πρώτος στις εκλογές παμψηφεί.
Chressida τον άκουσες ποτέ να μιλάει υπέρ του Συνασπισμού άμεσα; Ωστόσο προβάλλοντας τα αρνητικά των άλλων και μη λέγοντας για τον Συνασπισμό κάτι αρνητικό ή λέγοντας έμμεσα θετικά υπέρ του πετυχαίνει το να σου υποδεικνύει το "φαινόμενο κακό" και το "φαινόμενο μη κακό" αλλά δε σου το λέει καλό γιατί θα τον τσιμπούσες κατευθείαν. Έτσι πετυχαίνει να δώσει μία ώθηση στον ΣΥΡΙΖΑ που δεν μεταφράζεται απαραίτητα κατά 100% σε ψήφο γιατί ως Έλληνες έχουμε μάθει να ψηφίζουμε οπαδικά και όχι νοητικά. Γιατί δεν αλλάζει ένας Παναθηναϊκός που έχει πάρει ένα πρωτάθλημα τα τελευταία Ν χρόνια να γίνει Ολυμπιακός που έχει πάρει Ν-1 πρωταθλήματα. ΩΣΤΟΣΟ όταν τα πάρεις στο κεφάλι και πας να ρίξεις αρνητική ψήφο τότε το "φαινόμενο μη κακό" μπορεί να σου κλείσει το μάτι. Και θα σου το κλείσει γιατί έβλεπες Λαζόπουλο.

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
δε με πείθει ... ότι και στην προσωπική του ζωή είναι ταγμένος με την πλευρά της νεολαίας, της επανάστασης κλπ
Εγώ βλέπω έναν άνθρωπο που τάσσεται ανοιχτά υπέρ των κουκουλοφόρων αντιεξουσιαστών και προβάλει μόνο τα θετικά τους (αν μπορεί να υπάρχουν). Προχθές έβλεπα τα νέα στο ALTER και δείξανε ένα ρεπορτάζ με ένα φοιτητή του Αριστοτελείου που τον μαυρίσανε στο ξύλο άτομα του αντιεξουσιαστικού χώρου επειδή φόραγε τη φανέλα του Φ.Ο.Σ. και φωνάζανε "Γ...στε το φασίστα". Αν είναι υπέρ της νεολαίας και δημοκράτης πρέπει να το κατακρίνει αυτό. Θα το κάνει; Την απάντηση νομίζω την ξέρουμε και οι δυό. Το τι είναι επανάσταση και το τι είναι αλητεία και φασισμός ο "κύριος" Λάκης θα μας το πει.
__________________
Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων, μηδέ γένος πατέρων αισχύνεμεν.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-05-09, 19:26
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Από το Σάκη στο Λάκη, λοιπόν …. Ε, δε φαντάζομαι να βγήκαμε πολύ εκτός θέματος αφού και οι δύο, συν όλα τα’ άλλα, είναι και τηλεοπτικές περσόνες.

Συμφωνώ μαζί σου ότι τα ΜΜΕ μας σερβίρουν ό,τι θέλουν, όποτε θέλουν και στις δόσεις που θέλουν. Αυτό που δυσκολεύομαι να πιστέψω είναι ότι μπορούν να μας επηρεάσουν στο βαθμό που μας περιγράφεις. Και αφού ο λόγος είναι για την πολιτική σε συνδυασμό με το Λαζόπουλο, θα σου πω πώς ακριβώς το βλέπω εγώ.

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι το σταριλίκι διαβρώνει τον άνθρωπο και τον κάνει να χάνει τον προσανατολισμό του. Το κυνήγι της επιτυχίας και η αγωνία για να κρατηθεί στην κορυφή αλλοιώνει την προσωπικότητά του και τα πιστεύω του. Ο Λαζόπουλος άρχισε με τη «βυσ’νή θύελλα» και αφού είδε ότι είχε απήχηση στη νεολαία, σκέφτηκε να το εκμεταλλευτεί. Έτσι, βλέπουμε σήμερα αυτό που βλέπουμε, με τις ακραίες θέσεις που εσύ περιγράφεις.

Γιατί να το θεωρήσω αυτό μια καλά σκηνοθετημένη συνωμοσία; Ότι είναι μεθοδευμένο έτσι ώστε υποδεικνύοντας το «κακό», να μας οδηγήσει στο «καλό»; Μήπως είναι μια σπασμωδική προσπάθεια να γίνει και να παραμείνει κάποιος, Ο Λαζόπουλος; Νομίζω ότι ο τελευταίος άνθρωπος που θα έχει επιρροή στον τρόπο που ψηφίζει ο καθένας είναι ο Λάκης και ο κάθε Λάκης και τελικά εκεί οφείλεται και η αισθητή πτώση της ακροαματικότητας της εκπομπής του φέτος. Το παράκανε, ή μάλλον το’ χασε και το πληρώνει.

Και μια τελευταία σκέψη. Αν οι εκπομπές του Λαζόπουλου ή τύπου Λαζόπουλου έχουν έστω και την ελάχιστη ευθύνη στο ότι καταφέραμε να βάλουμε 5 κόμματα στη Βουλή και σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις στις επόμενες μπορεί να βάλουμε και έκτο, ε, τότε, τι να πω ……, άσ’ τους να λένε, δε τσιμπάμε, γελάμε μόνο και προσπαθούμε να γλιτώσουμε από αυτό το «οπαδικά». Για να μην πω ... κοπαδικά!!!
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-05-09, 02:06
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλως οι κακως οι "αριστερες" αποψεις περνανε πιο ευκολα και ειναι πιο πολιτικα ορθες, ακομα και αν ειναι ακραιες
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-05-09, 06:57
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως οι κακως οι "αριστερες" αποψεις περνανε πιο ευκολα και ειναι πιο πολιτικα ορθες, ακομα και αν ειναι ακραιες
λογικοφανεστατον...

συνθημα του τυπου "προλεταριοι ολου του κοσμου ενωθητε" (η αριστερη προσεγγιση) ειναι ενα συνθημα που ξεσηκωνει...

αντιθετα μια "δεξιωτερη" προσεγγιση τι θα μπορουσε να επικαλεσθει για να ξεσηκωσει τα πληθη;;


εξαγωγεις μαρμελαδας ολου του κοσμου ενωθητε;;;


__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-05-09, 09:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
- Η οξεία Ρουβίαση πόσες θα χρειαστεί να περάσει και να μην το βλέπουμε σ' όλες τις εκπομπές της τηλεόρασης;

Να θυμίσω τι είχα πει, για την μεγάλη έπαρση :

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
- Σάκης και Eurovision, αμάν βρε παιδιά, πάρτε πρώτα την πρώτη θέση και μετα να προσκυνήσουμε τον Σάκη, έλεος, τόση σιγουριά πια;
Δεν έκανα τον μάγο, αλλά ήταν τραβηγμένες από τα μαλιά οι μεγάλες προσδοκίες.

+ Συνέντευξη του Θανάση Βέγγου, μετά από πολλά χρόνια, αύριο το βραδάκι στην ΕΤ3.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 20-05-09, 23:46
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
+ Διασπορά κ Αληθινά σενάρια για τα αφιερώματα των τελευταίων εβδομάδων στον Πόντο.
Έδειξαν μέρη κ χωριά που εγώ τουλάχιστον για πρώτη φορά έβλεπα.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην christi για αυτό το μήνυμα:
Oasis (27-05-09)
  #22  
Παλιά 21-05-09, 11:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
+ H live web τηλεόραση του SKAI, η καλύτερη όλων των ελληνικών καναλιών
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 27-05-09, 19:07
hatzisn Ο χρήστης hatzisn δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-14 19:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ένα μεγάλο πλην. Χτύπησε πάλι εχθές Τρίτη 26/5/2009 ο Τσου-ρε-Λάκης Λαζόπουλος. Εχθες μάθαμε από τον κύριο Τσου-ρε-Λάκη ότι ο Λαός είναι ένα εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα και ότι πιθανόν εκκίνησε τα επεισόδια με τους μουσουλμάνους για να επωφεληθεί πολιτικά. Καλά τα κόκκινα γυαλιά αλλά όταν ξεφεύγεις σε ακρότητες και αθλιότητες θέλεις τετραδιάστατες μούτζες για να συνέλθεις. Μπορεί να είπε "εγώ δε λέω ότι τα ξεκίνησαν" αλλά συμπλήρωσε και το "ποιος επωφελείται". Αν θέλει να τα έχει καλά με τους προστατευόμενούς του καλά θα κάνει να βάλει και το χέρι στην τσέπη και να τους βοηθήσει και όχι να αγοράζει εξοχικά στην Πάρο. Γιατί να σηκώνει το βάρος η Ελλάδα; Είναι κρίμα οι άνθρωποι αλλά πιο κρίμα είναι οι έννοιες πατρίδα και έθνος να τερματιστούν στην εποχή μας μετά από τέσσερις χιλιάδες χρόνια από κομματόσκυλα στην καλύτερη ή δούρειους ίππους της νέας τάξης στη χειρότερη, τύπου Τσου-Ρε-Λάκη. Η Ελλάς θέλει να ζήσει και θα ζήσει!!!
__________________
Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων, μηδέ γένος πατέρων αισχύνεμεν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hatzisn : 27-05-09 στις 19:11
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 28-05-09, 00:30
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από hatzisn Εμφάνιση μηνυμάτων
...πιο κρίμα είναι οι έννοιες πατρίδα και έθνος να τερματιστούν στην εποχή μας μετά από τέσσερις χιλιάδες χρόνια από κομματόσκυλα στην καλύτερη ή δούρειους ίππους της νέας τάξης στη χειρότερη, τύπου Τσου-Ρε-Λάκη. l
με τέτοια λόγια δίνεις υπερβολική αξία σε κάποιον που λίγο πριν "κατηγόρησες" ως μπουρδολόγο (τουλάχιστον έτσι εγώ το κατάλαβα).
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 28-05-09, 16:55
hatzisn Ο χρήστης hatzisn δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-14 19:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Easty Εμφάνιση μηνυμάτων
με τέτοια λόγια δίνεις υπερβολική αξία σε κάποιον που λίγο πριν "κατηγόρησες" ως μπουρδολόγο (τουλάχιστον έτσι εγώ το κατάλαβα).
Δεν τον κατηγόρησα ποτέ ότι λέει μπούρδες. Αντιθέτως τον κατηγόρησα ευθέως ότι διαδίδει ψεύδη και ανακρίβειες με τέτοιο πάθος που μόνο ένας στρατευμένος θα το έκανε, είτε πολιτικά είτε πρακτωρικά. Όταν σε άλλο μήνυμα είχα πει ότι η Ελλάς έχει καρκίνο εννοούσα το τελευταίο.
__________________
Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων, μηδέ γένος πατέρων αισχύνεμεν.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-06-09, 00:51
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
+ Στην εξαιρετική εκπομπή της NET, H Μεγάλη Αλλαγή

- Οι κουραστικές προεκλογικές συζητήσεις και οι διαφημίσεις των κομμάτων...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 05-06-09, 23:35
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
- Στο Αλ Τσαντίρι και τον κο Λαζόπουλο, ο οποίος προσωπικά μου άρέσε.

Του βάζω ένα πολύ μεγάλο μείον, γιατί η σάτιρα δεν είναι καλό να είναι στρατευμένη. Δεν είναι δυνατόν ο κος Λαζόπουλος να πηγαίνει κάργα τους οικολόγους πράσινους και να κάνει απροκάλυπτη έκτακτη εκπομπή για να περάσει τα μηνύματα του, όταν κανείς δεν μπορεί να του απαντήσει, μιας και σήμερα τελείωσε ο προεκλογικός αγώνας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-06-09, 11:18
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
- Στο Αλ Τσαντίρι και τον κο Λαζόπουλο, ο οποίος προσωπικά μου άρέσε.
Του βάζω ένα πολύ μεγάλο μείον, γιατί η σάτιρα δεν είναι καλό να είναι στρατευμένη. Δεν είναι δυνατόν ο κος Λαζόπουλος να πηγαίνει κάργα τους οικολόγους πράσινους και να κάνει απροκάλυπτη έκτακτη εκπομπή για να περάσει τα μηνύματα του, όταν κανείς δεν μπορεί να του απαντήσει, μιας και σήμερα τελείωσε ο προεκλογικός αγώνας.
Δεν διαφωνώ σε αυτό που λές, έχω ενοχληθεί και εγώ με την συνεχή και αβανταδόρικη προσπάθεια του Λαζόπουλου να αναχθεί σε εκφραστή της πολιτικής απέχθειας του ελληνικού λαού. Όμως , συνυπολόγισε και το γεγονός ότι τα 5 κόμματα που εκπροσωπούνται στη βουλή έχουν καθημερινή προβολή από τα ΜΜΕ ενώ οι οικολόγοι και λοιποί άλλοι όχι. Τώρα γιατί προβάλει αυτούς και όχι κάποιους άλλους που είναι επίσης σε δεινή επικοινωνιακή θέση, είναι ένα θέμα αλλά όπως και να έχει δεν τον κατακρίνω αν αφιέρωσε 20 λεπτά σε ένα νέο κόμμα όταν μας κάνουν κυριολεκτικά πλύση εγκεφάλου με τον Κωστάκη και τον Γιωργάκη.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 06-06-09, 12:43
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Και γιατι ασχοληθηκε με αυτους τους οικολογους και οχι το Βεργη;

Ο οποιος θαβει ολους τους αλλους οικολογους
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 06-06-09, 13:24
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα γιατί προβάλει αυτούς και όχι κάποιους άλλους που είναι επίσης σε δεινή επικοινωνιακή θέση, είναι ένα θέμα αλλά όπως και να έχει δεν τον κατακρίνω αν αφιέρωσε 20 λεπτά σε ένα νέο κόμμα όταν μας κάνουν κυριολεκτικά πλύση εγκεφάλου με τον Κωστάκη και τον Γιωργάκη.
Για να είμαστε δίκαιοι, θα έπρεπε να είχαν χρόνο και τα 26 κόμματα που είναι υποψήφια στις ευρωεκλογές, έστω και λιγότερο κατ αναλογία.

Δεν έπρεπε Ανδρέα το κάθε κανάλι να προβάλει όποιους θέλει. Δεν θα έπρεπε πχ ο ΣΚΑΙ να δώσει περισσότερο χρόνο στο κόμμα του Στέφανου Μάνου, απ όσο έδωσαν στα κόμματα της βουλής και της ευρωβουλής, όπως ορίζει ο νόμος.

Εδώ ξεφεύγουμε από την υπάρχουσα νομοθεσία, που ορίζει ποια θεωρούνται κόμματα και ποια όχι.

Αυτά τα δούναι και λαβείν των καναλιών, κακοχαρακτηρίζω.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:24.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.