Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-09-15, 08:41
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Ν. Αλιβιζάτος: Ντροπή να βγει τρίτο κόμμα η Χρυσή Αυγή

«Οι αντιθέσεις αμβλύνονται. Έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν πολλές, ικανές, επαρκείς, ζωντανές δυνάμεις, ιδίως στο χώρο των οικονομολόγων, που μπορούν να προσφέρουν πάρα πολλά», σχολίασε ο κ. Αλιβιζάτος (φωτ. αρχείου).

«Ντροπή» για τον ελληνικό λαό χαρακτήρισε το ενδεχόμενο να καταλάβει την τρίτη θέση στις επερχόμενες «το κόμμα που ανέλαβε σήμερα την πολιτική ευθύνη για τη δολοφονία Φύσσα» ο υποψήφιος βουλευτής Επικρατείας του Ποταμιού Νίκος Αλιβιζάτος μιλώντας στο δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1.

«Αυτό είναι πέραν από κάθε φαντασία. Είναι σαν να μας είπε ο κ. Μιχαλολιάκος, ψηφίστε εμένα που καλύπτω δολοφόνους» πρόσθεσε ο κ. Αλιβιζάτος.

Ο καθηγητής Συνταγματικού Δικαίου εξήγησε την πρόσφατη ανάμιξη του με την πολιτική και το Ποτάμι λέγοντας πως πιστεύει ότι «τέτοιες ώρες δεν πρέπει να καθόμαστε σπίτια μας. Πρέπει να παίρνουμε τις ευθύνες μας».

«Εγώ προσωπικά 30 και χρόνια στο πανεπιστήμιο, αισθάνομαι την ανάγκη να παίρνω θέσεις. Έχω την εντύπωση ότι κατεβαίνοντας με το Ποτάμι, διαλέγω αυτόν που λέει κάτι καινούργιο», διευκρίνισε ο κ. Αλιβιζάτος.

Ερωτηθείς για την πιθανότητα συνεργασιών την επόμενη μέρα των εκλογών τόνισε ότι η δική του αφετηρία, αλλά κατά την εκτίμησή του και των ανθρώπων με τους οποίους συνεργάζεται στο συγκεκριμένο κόμμα, είναι ότι «όταν η πατρίδα κινδυνεύει, πάμε όλοι μαζί».

«Οι αντιθέσεις αμβλύνονται. Έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν πολλές, ικανές, επαρκείς, ζωντανές δυνάμεις, ιδίως στο χώρο των οικονομολόγων, που μπορούν να προσφέρουν πάρα πολλά», σχολίασε ο κ. Αλιβιζάτος.

Πηγή : Ναυτεμπορική

Σχόλιο : Χθες ο αρχηγός της Χ.Α. πήρε την Πολιτική ευθύνη της δολοφονίας του Φύσσα, την ίδια ώρα που είναι υπόδικος για εγγληματική ευθύνη. Τι υποκρισία είναι αυτή; Έλληνες αγανακτισμένοι μην πέσετε στην παγίδα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:56.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.