Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Πολιτιστικά > Κινηματογράφος και Θέατρο
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #136  
Παλιά 17-01-11, 10:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Ο λόγος του Βασιλιά

Καμιά φορά πάμε να δούμε ένα έργο, εξ αιτίας ενός ηθοποιού, που είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι μπαρούφα.

Έτσι και εγώ πήγα να δω τον Κόλιν Φερθ στον «Λόγο του Βασιλιά», ελπίζοντας ότι ο εκπληκτικός αυτός ηθοποιός, δεν θα με προδώσει.

Η ταινία στηρίζεται στην αληθινή ιστορία του Βασιλέως Γεωργίου του 6ου, την εποχή του Β' Παγκοσμίου Πολέμου και με το έντονο πρόβλημα τραυλίσματος που είχε, αναγκάστηκε να προσλάβει λογοθεραπευτή ( Τζέφρι Ρας).

Με απλά λόγια ήταν ότι καλύτερο έχω δει τελευταία και την συστήνω ανεπιφύλακτα.

__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 17-01-11 στις 15:46
Απάντηση με παράθεση
  #137  
Παλιά 17-01-11, 22:49
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Στέλιο, η ταινία αυτή θεωρείται η καλύτερη του φετεινού χειμώνα άσχετα με το γεγονός ότι δεν σάρωσε στις χρυσές σφαίρες (ίσως να σαρώσει στα όσκαρ!). Την έχω στα υπόψη για να την δω.

Μια και έκανες θέμα για τις χρυσές σφαίρες, να πω ότι έχω δει την ταινία "The social network" η οποία με κάλυψε μια χαρά! Ήταν αυτό που περίμενα χωρίς να είναι η σούπερ ταινία ή τέχνη. Την είδα καθώς από την πρώτη στιγμή που είχα διαβάσει για αυτή ήθελα να δω πως διαπραγματεύεται κ πως καταγράφει τη δημιουργία του Facebook. Οι κριτικές εδώ δεν είναι καλές, μα σε μένα δεν έπαιξε ρόλο αυτό.

Χωρίς ιδιαίτερη ή γρήγορη πλοκή και χωρίς σασπένς παρουσιάζει με καλό ρυθμό την πορεία της δημιουργίας. Εντύπωση που έκανε η παρουσίαση του Zuckerberg του ιδρυτή του facebook σαν ένας τύπος λίγο χαμένος στον δικό του τρόπο αντίληψης και σκέψης, χωρίς πολλές "κοινωνικές" δεξιότητες, αλλά εύστροφο και σπιντάτο όταν επρόκειτο για την ανάπτυξη και υλοποίηση της ιδέας του facebook.

Δεν φαντάζομαι ότι είναι έτσι στην πραγματικότητα, θεωρώ ότι ήταν εξίσου έξυπνος κ γρήγορος και στις κοινωνικές του συναναστροφές, απλώς μεγέθυναν τον τρόπο συμπεριφοράς του μόνο κ μόνο για την ταινία. Πιστεύω δε ότι είναι εξίσου σπιρτόζος και γρήγορος και στην κοινωνική του ζωή, διότι το να αφουγκραστεί τις ανάγκες των συμφοιτητών του και να δώσει ένα προϊόν που μέχρι τότε δεν υπήρχε για να τις καλύψει προϋποθέτει να διαθέτει "κοινωνικές δεξιότητες". Για να προσθέσω βέβαια ότι το προϊόν του το εξελίσσει καλύπτοντας ή δημιουργώντας νέες ανάγκες. (Αν το έλεγα σε κοινή γλώσσα θα έλεγα πως είναι η καλύτερη μπίζνα της εποχής μας!)

Αυτός ο τρόπος παρουσίασης του Zuckerberg μου δημιούργησε το ενδιαφέρον να ψάξω για βίντεο του ιδίου του Zuckerberg, έτσι για να δω πόσο μεγάλη είναι η απόσταση μεταξύ του αληθινού και του χαρακτήρα της ταινίας. Έχω διαβάσει συνεντεύξεις του δεν έχει τύχει να παρακολουθήσω βίντεο και μάλιστα ηθελημένα από ένα σημείο κ μετά ώστε να δω την ταινία με όσο το δυνατό λιγότερες πληροφορίες από πριν. Επισης δεν ήξερα (και το έχω προς διερεύνηση) ότι ο δημιουργός του Napster γνωρίζονται με τον Zuckerberg και έχει και αυτός μερίδιο στην εταιρεία του facebook.

Η ταινία από μόνη της πιστεύω δεν θα συγκινήσει και δεν θα αρέσει με μεγάλο κομμάτι του κόσμου διότι δεν θα μπορεί να παρακολουθήσει την ιστορία. Δεν θα μπορεί να καταλάβει για τι πράγμα μιλάει. Μπορεί να την παρακολουθήσει κόσμος που ήδη έχει εξοικείωση, χρησιμοποιεί νέες τεχνολογίες, ίντερνετ και (αλλά όχι αποκλειστικά) facebook.

Για μένα ήταν μια ταινία που την χάρηκα όσο την είδα και μου χρησίμευσε στα διάφορα που με ενδιαφέρουν. Τώρα όσο για το καλύτερη ταινία ή καλύτερη μουσική... δεν έχω αυτή την άποψη, αλλά δεν έχει και σημασία.

Δεν ξέρω αν την είδα κάποιος άλλος με το ίδιο σκεπτικό ή μήπως κάποιος έχει γνώσεις για τον Zuckerberg από πιο προσωπική γνωριμία και μπορεί να εκτιμήσει καλύτερα την ταινία. Είναι και άλλα σημεία στην ταινία που θα ήθελα να αναφέρω και να σχολιάσω, αλλά δεν θέλω να χαλάσω και να μαρτυρήσω σημεία από το ιστορία της ταινίας.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christi : 17-01-11 στις 22:51
Απάντηση με παράθεση
  #138  
Παλιά 08-02-11, 13:05
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Κάποιοι από εσάς ίσως να τη θυμάστε την υπόθεση, προσωπικά δεν τη θυμόμουν.

Μετά την επίθεση της 11ης Σεπτεμβρίου, την Αμερική την έτρωγε ο πισινός της να ξαμοληθεί, δήθεν δικαίως, στην Ανατολή και προσπαθούσε να βρει σώνει και καλά στοιχεία, πως ο Σαντάμ ετοίμαζε πυρηνικά με εμπλουτισμένο ουράνιο. Το 2002, η ΣΙΑ, πράκτορας της οποίας ήταν η Βάλερυ Πλέημ, έστειλε τον πρώην πρέσβη και διπλωμάτη Τζο Γουίλσον (σύζυγο της Πλέημ) στο Νίγηρα, για να εξακριβώσει αν όντως ίσχυε η "φήμη" ότι το Ιράκ έκανε εκεί τις ετοιμασίες του.

Ο Γουίλσον επέστρεψε χωρίς κανένα στοιχείο στα χέρια του. Όταν αργότερα είδε στις ειδήσεις το Τζ. Μπους να λέει ότι στο Νίγηρα υπήρχε πυρηνικό εργοστάσιο, ο Γουίλσον σοκαρίστηκε και αποφάσισε να παλέψει για την αλήθεια. Έτσι, δημοσίευσε στον Τύπο το περιβόητο άρθρο του με τίτλο «What I didn’ t find in Niger» και ξεσκέπασε τον πρόεδρο. Από άμυνα και προς εκφοβισμό, ο Λευκός Οίκος αποκάλυψε πως η σύζυγός του είναι πράκτορας της ΣΙΑ, αποκάλυψη που, βεβαίως, συνιστά παρανομία. Η οικογένεια Γουίλσον ταράχθηκε και απειλήθηκε με διάλυση, αλλά δεν κατέθεσε τα όπλα.

Η υπόθεση αυτή έγινε ταινία: Fair Game, από το ομώνυμο βιβλίο της Βάλερυ Πλέημ, με τους Σον Πεν και Ναόμι Γουότς (εξαιρετικοί και οι δύο).

Είναι μια πολιτική ταινία, που δε φτάνει στα όρια του τέλειου πολιτικού θρίλερ αλλά είναι πολύ ενδιαφέρουσα αν και, δυστυχώς, διόλου σοκαριστική: και οι Πρόεδροι λένε ψέμματα.




Να ένα ταιριαστό κινηματογραφικό ζευγάρι!
Απάντηση με παράθεση
  #139  
Παλιά 08-02-11, 14:34
Major Koning
Guest
 

Movie!

http://www.youtube.com/watch?v=dUVqS...ailpage#t=143s
Απάντηση με παράθεση
  #140  
Παλιά 16-02-11, 23:34
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Tamara Drewe: Tι χα ζο μά ρα ήταν αυτό που είδα πριν λίγο;

Άποψή μου απλώς θα χάσετε 111 λεπτά απο τον χρόνο σας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 16-02-11 στις 23:37
Απάντηση με παράθεση
  #141  
Παλιά 02-03-11, 15:56
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
και υπάρχει τόσος φόβος και κυνήγι εκεί έξω που δε χρειάζομαι κι άλλο Сталкер.
Το είδαμε κι αυτό. Βαρύ, πολύ βαρύ. Κι αφού ο Ταρκόφσκι το βάρυνε, τουλάχιστον ας το μίκραινε. Δεν ξέρω, ήταν κι αργά, ψιλονύσταζα... ίσως σε μια δεκαετία του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία.

Οι σκηνές ποιητικές, η φωτογραφία καλή, ok, αλλά enough is enough που λέει κι ο Ποπάϋ. Είχε, ωστόσο, κάτι περίφημες ατάκες (μόνο όταν μιλούσαν οι ηθοποιοί έδινα μεγάλη προσοχή).

Στην αρχή του φιλμ, ο Συγγραφέας λέει στη γυναίκα: ο κόσμος είναι βαρετός γιατί είναι εξηγήσιμος. Ο Μεσαίωνας, ναι, ίσως είχε ενδιαφέρον. Σπίτι και φάντασμα, εκκλησία και Θεός.

Πιο κάτω, λέει στον Επιστήμονα πως οι επιστήμονες είναι βαρετοί τύποι γιατί ασχολούνται με τους νόμους του Κόσμου, δηλαδή με κάτι πεπερασμένο και φυσικό, ενώ αντίθετα οι συγγραφείς (οι καλλιτέχνες εν γένει) είναι συναρπαστικοί διότι προσπαθούν να φέρουν στα μέτρα τους τον κόσμο, φτιάχνουν δικές τους πραγματικότητες, μιας και θέλουν να τον υπερβούν. Συμφώνησα.

Βέβαια, στο τέλος, τα ακούνε κι οι καλλιτέχνες. Τους προσάπτει άκρατο μηδενισμό, τους θεωρεί ανίκανους να βιώσουν το θαύμα, αφού δεν έχουν πίστη αλλά προτιμούν να ξεγυμνώσουν (και να πουλήσουν) τα αισθήματά τους, μιας και νιώθουν πως δεν έχουν τίποτα να χάσουν.
Απάντηση με παράθεση
  #142  
Παλιά 07-03-11, 12:54
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα


Η παραπάνω σκηνή είναι από τη μεξικανική ταινία El Castillo de la pureza (Το κάστρο της αγνότητας, 1973). Τώρα που μιλάμε μάλιστα παίζεται και στο πανί, κάπου στην Αθήνα.

Είχε βουίξει το νετ μετά την απρόσμενη επιτυχία του Κυνόδοντα, καθώς μια ανώνυμη επιστολή που εστάλη στα μέλη της Ελληνικής Ακαδημίας Κινηματογράφου υποστήριζε ότι ο Λάνθιμος έκλεψε τον Αρτούρο Ριπστάιν, σκηνοθέτη της πιο ταινίας.

Προσωπικά και δεδομένης της γνώσης ότι κανείς δεν αγιάζει στον τόπο του, δεν έδωσα βάση. Όμως την ταινία την είδα τελικά και προς δυσάρεστη έκπληξή μου διαπίστωσα πάρα πολλές ομοιότητες, τόσες και τέτοιες, που μου μοιάζει απίθανο να μην την έχει δει ο Λάνθιμος.

Η πρωτότυπη ταινία είναι προχωρημένη για την εποχή της, είναι πιο εύκολη στην ανάγνωσή της από του Λάνθιμου και έχει μια μυρωδιά από τα παλιά, από κείνες τις παράξενες ταινίες που πάντα είχαν κάτι να πουν αλλά δεν το φώναζαν ποτέ. Μου άρεσε.

Ο Κυνόδοντας εξακολουθεί να μου αρέσει αλλά πια, έχω χάσει την εντύπωση ότι ο Λάνθιμος πρωτοτύπησε πολύ και το γεγονός ότι δεν αναφέρθηκε στο μεξικανό σκηνοθέτη με θυμώνει διότι, παρά την ισχύ του κλισέ "δεν υπάρχει παρθενογένεση στην Τέχνη", η αντιγραφή δείχνει έλλειψη σοβαρότητας και τρελή ανασφάλεια. Άλλο επιρροή κι άλλο αντιγραφή. Απορώ πώς το αντέχουν να αντιγράφουν! Ένας καλλιτέχνης οφείλει να είναι αρκετά εγωιστής ώστε να πασχίζει να κάνει πράγματα που κανείς δεν έκανε πριν.

Τέλος πάντων, δείτε (όσοι αντέχετε) και το μεξικανικό φιλμ, γιατί αξίζει τον κόπο, πέρα από τις όποιες σκανδαλιστικές ομοιότητες.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Nelly για αυτό το μήνυμα:
Archmage (07-03-11)
  #143  
Παλιά 09-03-11, 19:28
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 25-03-24 17:33
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Mια πολυ καλή φιλη μου χάρισε το dvd τηςπολυ αξιόλογης ταινίας που φέρει τίτλο "Το Νησι" ,με θεολογικο περιεχόμενο...
Τυχαία τη βρήκα και μπορείτε να τη παρακολουθησετε απο εδω
http://agioritis.pblogs.gr/to-nhsi-ostrov-binteo.html

Καθώς επίσης και την ταινία Biutiful ,η οποία θιγει πολλά θέματα της συγχρονης πραγματικότητας...
__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην maralin για αυτό το μήνυμα:
HelenA (09-03-11)
  #144  
Παλιά 12-03-11, 15:20
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Σας είπα που πήγα χτες; Να σας πω. Πήγα να δω ένα παλιό φιλμ, πασίγνωστο στους σινεφίλ και σημείο αναφοράς, που η τεχνολογία κατάφερε να ανασυνθέσει, αφού βρέθηκαν χαμένα κομμάτια του και τελικά πήρε μια ολοκληρωμένη μορφή.

Έχετε ακούσει το Metropolis του Φριτς Λανγκ; Ε, αυτό είδα. Ταινία του (Δημήτρη83, κάθισε καλά και βάλε την πλάτη σου στη ράχη της καρέκλας) 1927 παρακαλώ.

Βωβή, για όποιον αναρωτιέται. Κάθε τρεις και λίγο σκεπτόμουν τον Πήτερ Τζάκσον και τους υπολογιστές του και θαύμαζα τα προπολεμικά εφφέ (ο τύπος είχε προφητεύσει την κάμερα παρακολούθησης και τη βιντεοκλήση!). Χίλια μπράβο είναι λίγα για αυτήν την ιδιοφυία.




Η Μητρόπολη απαρτίζεται από την άρχουσα τάξη που ζει υπεργείως και τους εργάτες που ζουν υπογείως και εργάζονται πυρετωδώς για να μπορεί η πόλη να υπάρχει και να λειτουργεί. Μια φτωχή εργάτρια οραματίζεται την αποκατάσταση της δικαιοσύνης και προς αυτήν την κατεύθυνση θα τη βοηθήσει ένας από τους γιους των αρχόντων, όταν την ερωτεύεται και συνειδητοποιεί το χάσμα μεταξύ των δύο τάξεων.




Πολλές αναφορές στην Παλαιά Διαθήκη, σχόλια πολιτικά και κοινωνικά και απίστευτα εφφέ, σκηνές που έχουν αντιγραφεί από κατοπινούς σκηνοθέτες και φιλιά στο στόμα αλά παλιά. Αυτό είναι το Μετρόπολις.




Δε σας λέω να πάτε να το δείτε, γιατί δεν θα πάτε.
Απάντηση με παράθεση
  #145  
Παλιά 12-03-11, 16:07
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Το Metropolis είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες, αλλά δεν έτυχε να το δω ποτέ στον κινηματογράφο. Όταν πρωτοβγήκε η εν λόγω digitally restored έκδοση αγόρασα το DVD, και φυσικά ένα μήνα μετά βγήκε ένα DVD με καλύτερη μουσική συνοδεία κλπ.
Απάντηση με παράθεση
  #146  
Παλιά 12-03-11, 17:06
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα


Και δική μου αγαπημένη ταινία! Την είδα ξανά πριν κανένα δίμηνο (ας είναι καλά το youtube) και είναι από αυτές που θα ήθελα να αποχτήσω. Ο Fritz Lang είναι μεγάλος σκηνοθέτης, μου αρέσει ο ρεαλιστικός τρόπος αφήγησης, η αυστηρή δόμηση τόσο του χώρου όσο και των χαρακτήρων των ταινιών του. Ειδικά στο Metropolis ο χώρος δομείται και χωρίζεται ανάλογα με τις κοινωνικές τάξεις. Οι αντίστοιχοι ήρωες είναι υποταγμένοι με προκαθορισμένη ζωή ανάλογα με την τάξη τους. Ο απολυταρχισμός του άρχοντα της Μήτροπολης, η απίστευτη τεχνοκρατία, η κυριαρχία των μηχανών, η εκμετάλλευση και η καταπίεση που δέχονται τα κατώτερα στρώματα οδηγούν τελικά στην επανάσταση. Συνδετικός κρίκος ο γιος του άρχοντα με πιο δημοκρατικές αντιλήψεις, ο οποίος θα βοηθήσει στο πέρασμα σε πιο δημοκρατική, πιο ανθρώπινη κοινωνία. Ξαναμοίρασμα της εξουσίας με λίγα λόγια με σκοπό την καλυτέρευση της ζωής των καταπιεσμένων.

Δείτε και τα άλλα έργα του σκηνοθέτη, όπου οι ήρωές του μπορεί να μην είναι δέσμιοι του κοινωνικού πεπρωμένου τους, αλλά του χαρακτήρα τους και των παθών τους και φυσικά ο Fritz Lang ο απόλυτος κυρίαρχος πάνω στους ηρωές του.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
Απάντηση με παράθεση
  #147  
Παλιά 12-03-11, 21:26
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Το Metropolis είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες, αλλά δεν έτυχε να το δω ποτέ στον κινηματογράφο. Όταν πρωτοβγήκε η εν λόγω digitally restored έκδοση αγόρασα το DVD, και φυσικά ένα μήνα μετά βγήκε ένα DVD με καλύτερη μουσική συνοδεία κλπ.
Χαρά στο κουράγιο σου να δεις βωβή ταινία σε μικρή οθόνη. Προσωπικά, μια δυσκολία την έχω. Αν δεν παιζόταν στο σινεμά, μάλλον θα την άφηνα. Στην αίθουσα είναι καθηλωτική και σε κρατάει, παρά τις 2,5 ώρες της.

Αντιγράφω από το Αθηνόραμα το ιστορικό του μοντάζ της:
... Από την πρεμιέρα και μετά, ωστόσο, η ταινία γνώρισε διαφορετικά μοντάζ από τους παραγωγούς. συρρικνώθηκε πρώτα στα 114 και στη συνέχεια στα 93 και τα 80 λεπτά και δεν ξαναπροβλήθηκε ποτέ στην πρωτότυπη εκδοχή των δυόμισι ωρών. Ακόμα και η πρόσφατη αποκατάστασή της το 2002, από το Murnau Foundation, έφτασε τα 123 λεπτά. Ώσπου το 2008 ανακαλύφθηκε στα υπόγεια της Ταινιοθήκης της Αργεντινής, μεταφερμένη από ιδιωτικό αρχείο, ένα αρνητικό 16 mm της αυθεντικής κόπιας! Καινούργια ψηφιακή επεξεργασία, μοντάζ σύμφωνα με τις σημειώσεις των γυρισμάτων, ταίριασμα με την πρωτότυπη μουσική του Γκότφριντ Χούπερτζ και παγκόσμια πρεμιέρα στο περσινό Φεστιβάλ Βερολίνου...


για όποιον ενδιαφέρεται να τη δει στο πανί, εδώ οι αίθουσες προβολής.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Nelly για αυτό το μήνυμα:
Xenios (12-03-11)
  #148  
Παλιά 13-03-11, 20:10
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Ταινία του (Δημήτρη83, κάθισε καλά και βάλε την πλάτη σου στη ράχη της καρέκλας) 1927 παρακαλώ.
Δεν αντιλέγω ότι μπορεί να είναι ωραία. Το ότι είναι παλαιά μια ταινία (στην προκείμενη προ-δεινοσαυρική) δεν αναιρεί την όποια ποιότητα της.

Όπως ξέρεις τρέφω μια απέχθεια στις κουλτουριάρικες ταινίες ανεξαρτήτου χρώματος και εποχής.

Κάποτε σίγουρα θα της ρίξω μια ματιά. Στη συγκεκριμένη όμως φάση που είμαι, δεν μπορώ να δώ καμία μα καμία ταινία.
Απάντηση με παράθεση
  #149  
Παλιά 13-03-11, 20:14
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Kαμμία μα καμμία;! Γιατί; Τι έχεις;
Απάντηση με παράθεση
  #150  
Παλιά 14-03-11, 13:18
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαμμία μα καμμία;! Γιατί; Τι έχεις;
Εγώ έχω αυτοί όμως δεν έχουν καμιά ταινία της προκοπής να δούμε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:57.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.