Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 19-03-11, 17:55
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Μου αρέσει: που τα περισσότερα πολιτικά θέματα που τείνουν να εγείρουν φανατισμό πάνε άπατα. Μου αρέσει που η συντριπτική πλειοψηφία απέχει από κομματικούς διαξιφισμούς και παραληρήματα.


Με ενοχλεί: που τα περισσότερα πολιτικά θέματα επαναλαμβάνονται και ως εκ τούτου επαναλαμβάνεται η ροή των νημάτων. Λέγονται τα ίδια και τα ίδια.


Με ενοχλεί: που τα περισσότερα πολιτικά θέματα δε μπαίνουν για να γίνει συζήτηση επί της ουσίας αλλά μόνο για να χτυπηθεί –με ορισμένο τρόπο- η κυβερνητική πολιτική και με κάνουν να νομίζω πως είμαι μέλος κομματικού γραφείου εν αγνοία μου.


Μου αρέσει: τα μέλη που έχουν ενεργό συμμετοχή, εκφράζονται, διατυπώνουν απόψεις.


Μου αρέσει: τα ελάχιστα μέλη που με τον ένα ή άλλο τρόπο προσπαθούν να διαφυλάξουν το πνεύμα ισότητας και ελευθερίας και που αντιλαμβάνονται το δίκαιο πέρα από προσωπικές συμπάθειες ή αντιπάθειες.


Με ενοχλεί: τα μέλη που συμπεριφέρονται σαν emo έφηβοι με προβλήματα αυτοπροσδιορισμού. Κρατούν μούτρα, συνδέονται συχνά αλλά δε συμμετέχουν, σβήνουν τα μηνύματά τους, κλειδώνονται στο δωμάτιό τους, ρίχνουν μπροστά το μαλλί και βράζουν από μέσα τους χωρίς να έχουν πλάνο εκτόνωσης κι όταν αυτή συμβεί, θα συμβεί ολέθρια.


Μου αρέσει: τα πολλά κλαμπς και θέματα.


Με (ψιλο)ενοχλεί: που οι γυναίκες σε αυτό το σάιτ είναι πολύ λίγες. Τι γίνεται κορίτσια; Μήπως να ασχοληθούμε λίγο περισσότερο με τα ζώδια, τα γκομενικά, την πασαρέλα και τα ψυχαναλυτικά για να μπείτε/γραφτείτε; Τεσπά, ίσως το κλαμπ Ηealth and Beauty να χρειάζεται διεύρυνση με θέματα πιο πιασάρικα γυναικεία, γιατί όλα τα υπόλοιπα κλαμπς είναι unisex.


Με ενοχλεί: που έρχονται συνεχώς νέοι φίλοι, φερέλπιδες κάποιοι, και μέχρι να πεις κίμινο εξαφανίζονται. Τι γίνεται παιδιά; Γιατί διστάζετε;


Με ενοχλεί: το πρόσφατο κλίμα απαξίωσης της βάσης και ηττοπάθειας που συντηρείται από αρκετά μέλη, των οποίων τις μεθόδους δεν επικροτώ.


Με ενοχλεί: που η ερμηνεία και η αποκατάσταση του ανωτέρου προβλήματος δε φαίνεται να απασχολεί τη Διαχείριση, η οποία προφανώς έχει μερίδιο ευθύνης.


Με ενοχλεί: που συχνά νιώθω πως είμαι σε λέσχη, τα μέλη της οποίας έχουν κοινές πεποιθήσεις σε θέματα κοινωνικά, πολιτικά, θρησκευτικά και κάθε τι που απομακρύνεται από τη γραμμή αντιμετωπίζεται με καχυποψία και δυσαρέσκεια. Σε αυτό δε φταίνε τα δέκα (τυχαίο νούμερο) μέλη που έχουν όντως αυτές τις πεποιθήσεις κοινές, όσο τα υπόλοιπα χίλια (καθόλου τυχαίο νούμερο) που είναι μουγκοθόδωρες.


Μου αρέσει: που υπάρχει κυτίο παραπόνων/παρατηρήσεων.


Με (χοντρο)ενοχλεί: που στο κυτίο παραπόνων/παρατηρήσεων γράφω μόνο εγώ.


Μου αρέσει: που παρά τις τόσες συμμετοχές μου στα κυτία, εξακολουθώ να έχω λόγους να μπαίνω στην Άκρο, πράγμα που σημαίνει πως εδώ, θα μείνω μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων (των λόγων μου), πράγμα που σημαίνει πως θα δώσω και σε μένα και στην Άκρο όλες τις ευκαιρίες που δικαιούμαστε για να κρατηθεί η σχέση μας, πράγμα που σημαίνει πως, και ένας έστω λόγος να απομείνει για να μπαίνω, θα το κάνω.
Απάντηση με παράθεση