Θέμα: Games
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 21-08-06, 13:20
Μη εγγεγραμμένος
Guest
 

Lightbulb Όλο ιδέες

"να σε συγχαρώ για το θάρρος της γνώμης σου (που βέβαια δεν ήταν και τόσο θαρραλέο, μιας και μιλάς ανώνυμα)."

Ναι, ενώ αν υπέγραφα ώς "P@kis" με e-mail kkt0154@yahoo.com θα ήμουν επώνυμος....


"Άρα έχετε όλη την άνεση επιλογής, να διαλέξτε αυτό που ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία σας"

Και αυτό θα κάνουμε...

"Ο φίλος μας ξεσπάει σε εμάς ως αντιπροσώπους όλων των forums που συνάντησε στο παρελθόν και του "εσπασαν" τα νεύρα με τις διαδικασίες εγγραφής τους."

Ακριβώς αυτό.


"Αλλιώς θα καταντήσει indymedia όπου ο καθένας μπαίνει μέσα και γράφει ό,τι γουστάρει και οι moderators είναι υποχρεωμένοι να διαβάζουν όλα τα μηνύματα εξωνυχιστικά μπας και βρουν παρεκκλίσεις από τους κανονισμούς του φόρουμ."

Υπάρχουν προγράμματα που κόβουν τις βωμολοχίες και που μετατρέπουν αυτόματα τα greeklish σε ελληνικα και πολλά άλλα. Το να διαβάζεις όλα τα μηνύματα το κάνεις έτσι κι'αλλίώς γιατί αν εγώ π.χ γράφω πώς να σπάσεις ένα πρόγραμμα ή πού θα βρείς crack πάλι πρέπει να με κόψεις... Αυτό ήταν καθαρή δικαιολογία

"Κατανοώ την ανάγκη σου να εκφράσεις τους προβληματισμούς σου, βρήκες και μια πόρτα ανοικτή και το κάνεις."

Έτσι έμαθα εγώ το ίντερνετ. Θα πρέπει να πώ ευχαριστώ?

"Στα σοβαρά forums ΔΕΝ ενδιαφέρει ο χρήστης ο οποίος θα μπει "για να κάνει ένα-δύο posts"."

Το ακούσατε αυτό όσα μέλη της acrobase έχετε ένα-δύο post? (Γι'αυτό τα forum έχουν πήξει από replies της μιας λέξης, του ένα "Ο.Κ" ή άλλα χωρίς νόημα...)

"Με την "μοδάτη" blogomania που έχει επικρατήσει τον τελευταίο καιρό"

Και εσέις πρίν 18 χρόνια μοδάτοι ήσασταν. Αλλά ξέρω, τα Blogs θα πάψουν να είναι μόδα, θα ξεφουσκώσουν και θα γυρίσουμε όλοι στο παλιό καλό bbs... XXAXAXAXAXAXAXA!!!!!

"Σε αυτό το forum δεν έχουμε ανοίξει συζήτηση για το αν θα πρέπει να έχουμε εγγραφές ή όχι.Αυτό δεν το θέτουμε προς συζήτηση."

Για κάντε το... Να δούμε... Αλλά να έχει νόημα. Μέχρι και στην wikipedia ένα username και ένα password δίνεις, τίποτα άλλο. Που πρόκειται και για εγκυκλοπαίδεια... Που μπορείς να καταστρέψεις... Εντάξει, τα blog δεν σας αρέσουν, τα Wiki-Projects δεν τα ξέρετε???
Απάντηση με παράθεση