Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 01-06-11, 13:39
elli83 Ο χρήστης elli83 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-05-12 10:29
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από littlestar Εμφάνιση μηνυμάτων
¨οπως ανεφερα και πριν οτι ο συντροφος μου εχε κροον αλλα πασχει απο την νοσο πανω απο μια δεκαετια.. Εμφανιστηκε οταν ηταν 23 και τώρα είναι 39...Το θέμα είναι που ξέχασα να γράψω ότι υπάρχει και η πιθανότητα λογο των φαρμάκων να μην μπορεί να κάνει παιδιά....Δεν μου λέει τίποτα και με άφηνει σε άγνοια..χτες ξενύχτισα μπρόστα στον υπολογιστή για να μάθω πληροφορίες και σήμερα που του έκανα νύξη περί του θέματος μου ξεκίνησε τα γνωστά άχουουου...Χτες ενημέρωθηκα ότι υπάρχει περίπτωση θανάτου απο την νόσο αν δεν προσέχεις..Δεν ξέρω πως να χειριστώ την κατάσταση...
Περίπτωση θανάτου υπάρχει καθημερινά, όχι μόνο από την κρον.....
Κι από διαβήτη μπορεί να πεθάνεις και από πολλά.....
Γνώμη μου είναι ότι κακώς σκέφτεσαι τόσο ακραία σενάρια και αγχώνεσαι. Καλά κάνεις βέβαια και επιμένεις να ακολουθήσει τη φαρμακευτική αγωγή, αλλά αν είναι επιλογή του δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.
Για μένα το βασικότερο είναι το άγχος και όλα τα άλλα έπονται. Και νομίζω ότι συζητήσεις τύπου "μπορείς να κάνεις παιδιά;;;;" τον αγχώνουν και τον στεναχωρούν. Φυσικά και μπορεί να κάνει παιδιά, εδώ έκανα εγώ που είμαι και γυναίκα και κυοφορούσα κιόλας!!!!
Χαλάρωσε και απόλαυσε τη ζωή........
Κανείς δεν ξέρει πότε θα πεθάνει κι από τί..............και δεν έχει νόημα και να ξέρεις.....
Πρέπει να ζεις τη ζωή, όπως κι αν σου τα έχει φέρει....
Και να ξέρεις ότι η νόσος αυτή είναι ιδιαίτερα υποδιαγνωσμένη, πολλοί δηλαδή την έχουν μια ζωή και δεν το γνωρίζουν, είτε γιατί είχαν ήπια συμπτώματα είτε γιατί δεν τους έδωσαν ιδιαίτερη σημασία.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην elli83 για αυτό το μήνυμα:
littlestar (01-06-11)