Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 14-12-09, 12:51
Το avatar του χρήστη Chocoholix
Chocoholix Ο χρήστης Chocoholix δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-12-09 12:51
Φύλο: Γυναίκα
Εγω παλι ποτε δεν εχω πει στα παιδια μου τετοιου ειδους ψεμα.
Τα φερνω αντιμετωπα με τις συνεπειες των πραξεων τους πχ. αν δεν κοιμηθεις αυριο στο σχολειο δεν θα εχεις δυναμεις να παιξεις με τους φιλους σου και μετα δεν θα σε παω στο Playmobil γιατι θα νυσταζεις πολυ... και ΠΑΝΤΑ μα παντα αν "απειλησω" για κατι θα το κανω. πχ. προχθες ηταν να παμε στο Αγγλοφωνο playgroup και ο γιος μου ηταν ΠΑΡΑ πολυ ατακτος, με χτυπαγε, εβγαζε γλωσσα.. και του ειπα ηρεμα οτι αν δεν ηρεμησει, δεν θα παμε... οταν δεν ηρεμησε, δεν πηγαμε.
Του θυμιζα χωρις θυμο λοιπον οτι δεν πηγαμε γιατι δεν μπορουσε να ηρεμησει τον εαυτο του και θα παμε μια αλλη μερα που θα ηταν πιο ξεκουραστος..

Επισης παντα δινω επιλογες ετσι ωστε το παιδι να μην νιωθει ερμαιο επειδη εγω ειμαι μεγαλυτερη, δυνατοτερη κτλ.
Οσο για τον Αγιο Βασιλη, εγω ειμαι πολυ υπερ της φαντασιας και το δινω και στα παιδια μου αυτο με αποτελεσμα και οι δυο να ειναι φοβεροι παραμυθαδες
Εμεις το εχουμε οτι επειδη ο Αγιος Βασιλης θα μας φερει δωρα, πριν απο αυτο εμεις θα δωσουμε μερικα απο τα δικα μας παιχνιδια σε αλλα παιδακια που εχουν αναγκη... για ανταμοιβη θα παρουν καινουρια

(σημ. εχω διδυμα αγορακια που μολις εγιναν 4 ετων)
__________________
The Sculptor's Diaries (My Blog)
If you want the rainbow you must put up with the rain!
Απάντηση με παράθεση