Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 16-05-13, 20:37
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ μάσησαν λεφτά από τους παραολυμπιακούς την ίδια εποχή που έκοψαν το επίδομα για καροτσάκι στα ΑμΕΑ!
Σε ρώτησα 1+1 πόσο κάνουν και μου απαντάς, ότι το τετράγωνο της υποτείνουσας ενός ορθογώνιου τριγώνου ισούται με το άθροισμα των τετραγώνων των δύο κάθετων πλευρών.

Μην μου λες εμένα τι έφαγαν, εδώ μέσα έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να φωνάζω.

Όταν όμως έχεις να αντιμετωπίσεις μια νέα κατάσταση, θα πρέπει να συμμαζέψεις το σπάταλο κράτος σου. Όταν παράγεις 100 δεν μπορείς να σκορπάς 200.

Το ρημάδι πολιτικό κόστος, μας είχε ρημάξει κυριολεκτικά

Κρίνω πρώτος εγώ, πολλά μέτρα άδικα. Κυρίως αυτά που πάρθηκαν, στις κατηγορίες που ανήκω και εγώ δυστυχώς, στους χαμηλοσυνταξιούχους

Όμως πάρα πολλά μέτρα, είναι κάτι που έπρεπε να γίνουν, εδώ και πολλά χρόνια. Μας έβαλαν το μαχαίρι στον λαιμό, για να υποχρεωθούμε να τα κάνουμε.

Ο δρόμος ήταν oneway, όσα ακούγονται, από τους αυτοαποκαλούμενους οικονομολόγους, που βγαίνουν καθημερινά στα κανάλια και στο ραδιόφωνο, είναι μπούρδες.

Δεν υπήρχε άλλη λύση, μετά την κατασυκοφάντηση της Ελληνικής οικονομίας, από το δίδυμο Παπανδρέου Παπακωνσταντίνου.

Μην ψάχνεις αλλού υπαιτίους, αυτό που ήδη κατάφερε αυτή η κυβέρνηση, έστω και με άδικα μέτρα, τουλάχιστον εγώ δεν το περίμενα τόσο σύντομα.

Μην περιμένετε βέβαια άμεσα, θεαματικές βελτιώσεις, αλλά έχουμε αποφύγει οδυνηρές περιπέτειες.

Η Ελλάδα θα πρέπει να αρχίσει να παράγει και να μειώνει σταδιακά την ανεργία.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση