Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #156  
Παλιά 26-06-11, 19:21
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από antele Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα παιδιά!Σε μένα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο.Ο γιατρός μου μού έδωσε μόνο μία φορά αντιβίωση ciproxin μόνο για 10 ημέρες και έκτοτε απαγορεύει τελείως τις αντιβιώσεις.Το μόνο φάρμακο που μπορώ να πάρω είναι depon,και αυτό με φειδώ.Να σας αναφέρω πως η ιστορία της crohn σε μένα ξεκίνησε από μία αντιβίωση για ιγμορίτιδα που μου έδωσαν,ονόματι ketek.Αργότερα έμαθα πως έχει φοβερές παρενέργειες και νομίζω πως πλέον δεν την χορηγούν.Τότε για κάποιο διάστημα σκεφτόμουν να ξεκινήσω καταγγελίες και μηνύσεις στην εταιρία,αλλά όλοι με απέτρεψαν υποστηρίζοντας πως δεν θα καταφέρω τίποτα.Παρεπιπτόντως μετά ανακάλυψα πως η εν λόγω εταιρία πουλάει πολλά φάρμακα για κολίτιδα.Τα συμπεράσματα δικά σας.Εδώ είναι Ελλάδα, δεν είναι πάίξε γέλασε,κατά τα άλλα.
συμφωνω απολυτα και σε μενα η γιατρο μου μου απαγορευσε τις αντιβιωσεις....Και εγω καπως ετσι ξεκινισα ,ενα β....ς ξερολας παθολογος για να περνει το 50 σε καθημερηνη επισκεψη δεν μου ελεγε οτι επρεπε να παω σε γαστρεντερολογο και οτι το ολο θεμα αφορα καθαρα το εντερο και ελεγε ολα θα γινουν καλα και με πλακονε στις αντιβιωσεις.....ΜΕ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ....εγω σπαρταρουσα απο τους πονουσ και αυτος μου εδινε κι αλλεσ κι αλλες αντιβιωσεις.....Τελος παντων αυτο με την εταιρια που ειπες πραγματικα με τρελανε ,οχι οτι δεν ξερουμε τι παιχνιδια παιζονται απο πισω . εγω πιστευω οτι πολλα φαρμακα που θεραπαυουν μια για παντα τους ασθενεις ενω γνωριζουν πως να τα κανουν,παρολα αυτα δεν το κανουν για να μην χασουν τα χιλιαδες δισεκατομιρια απο τα υπολοιπα που μας κρατανε απλα σε υφεση.Αν σκεφτητε μονο οτι μια ενεση humira κανει 800 ευρω και την κανω καθε βδομαδα......!ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ. για αυτο πρεπει να ειμαστε ολοι μαζι μια γροθια γιατι ο καθενας μονος του δεν μποει να κανει τιποτα ολοι μαζι ομως κατι θα καταφερουμαι....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elli : 27-06-11 στις 00:12
Απάντηση με παράθεση