Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 20-09-10, 21:59
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Tα σήματα δεν χωρίζονται σε επικίνδυνα και μη επικίνδυνα
Ε δεν νομίζω τώρα πως δεν υπάρχει διάκριση επικινδυνότητας στην παρακάτω εικόνα..Για να μπερδέψεις το STOP σε αυτή την περίπτωση, πρέπει να έχεις πολύ μυωπία και να οδηγείς χωρίς γυαλιά.



Στην απο κάτω πινακίδα όμως.....Που απαγορεύεται το στρίψιμο; Δεξια ή αριστερά; Ένα λάθος με λίγη απροσεξία μπορεί να αποβεί μοιραίο. (δεν λέω πως η παραβίαση του STOP δεν είναι χοντρό λάθος. )

Προφανώς δεν είπα ότι πρέπει να κολλάμε χαρτάκια. Σε εύκολα αναγνωρίσιμα και μη, οδικά σήματα. (Προσπαθώ να τονίσω τα αυτονόητα στα λόγια μου)

Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
... το οποίο πρέπει να το έχεις παραβιάσει 10 στις 10 φορές, αλλιώς θα γνώριζες ότι είναι οκτάγωνο.
Αμάν epic fail! Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν φταίω όμως εγω...αφού η πινακίδα είναι γεμάτη χαρτάκια, λογικό είναι να μπερδευτείς!

Πάντως άν θυμάμαι καλά, μία φορά έχω παραβιάσει το στόπ. Βρισκόμουν σε ένα στενό δρόμο και πήγαινα σχετικά γρήγορα. Τους δρόμους εκεί δεν τους ήξερα. Ώσπου κάποια στιγμή έντρομος παρατήρησα πως είχα παραβιάσει πινακίδα stop. Ήταν βέβαια ψιλοκαμουφλαρισμένη με φύλλα δέντρου, αλλά προφανώς αυτό δεν αρκεί σε καμία περίπτωση για να με δικαιολογήσει. Πάγωσα ακόμα περισσότερο όταν υπήρχε ήδη εκεί ένα μηχανάκι και είχε ακινητοποιήθεί απο πρίν πάνω στο δρόμο. Λές και γνώριζε τι ηλίθιος οδηγός καταφθάνει!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 20-09-10 στις 22:03
Απάντηση με παράθεση