Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 05-08-10, 17:23
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Κοίτα, το αστείο με τα playmobil, που προσωπικά το βρήκα και εύστοχο και καλοπροαίρετο, στάθηκε η αφορμή μόνο, για να ανοίξω την κουβέντα. Δεδομένου ότι ο Ξένιος (ο οποίος ήταν εκείνος που ενοχλήθηκε) λείπει, δε μπορώ να συνεχίσω τα περί γολετόμπρικου. Οπότε, μιλάμε γενικά.

Ο καθένας δημιουργεί. Εγώ δε φτιάχνω τρεχαντήρια αλλά γράφω στιχάκια. Αν έρθεις και μου πεις ότι γράφω βλακείες, θα το δεχτώ και θα σεβαστώ την άποψή σου. Αν κάνεις κακόγουστο χιούμορ στους στίχους μου και ενοχληθώ, θα σου πω πως δε μου αρέσει το χιούμορ σου. Έτσι, πολύ απλά και ξάστερα.

Δεν είναι προσβολή για το δημιουργό ή τη δημιουργία ένα χιουμοριστικό (έστω και άστοχο) σχόλιο ή ένα αρνητικό σχόλιο. Όταν βγάζεις προς τα έξω τις δημιουργίες σου ή τις απόψεις σου, να είσαι έτοιμος για πάσης φύσεως αντιδράσεις. Τα φίμωτρα τα βρίσκω αντιδημοκρατικά και ενδεικτικά αλαζονείας.

Επίσης, γιατί κάθε φορά να ανοίγουμε θέμα "σχόλια και πειράγματα";;;
Δηλαδή, όταν βρίσκεστε με τις παρέες σας δεν πειράζεστε μεταξύ σας; Μήπως σταματάτε και λέτε "εντάξει, η ώρα είναι 9:23. Έχουμε άλλα 7 λεπτά πειράγματος". Λέω κάτι λάθος; Το χιούμορ είναι κάτι που βγαίνει μες στη ροή της κουβέντας. Αν αποδειχθεί αποτυχημένο, το λέμε και σταματάει εκεί.

Πέρα από το χιούμορ, έχω την αίσθηση ότι σας αρέσει να περιχαρακώνετε τα νήματα. Εσύ, ας πούμε, Easty, και στο έχω ξαναπεί, μεταφέρεις αβέρτα σχόλια από τα θεολογικά θέματα που ανεβάζεις.

Δεν καταλαβαίνω, λοιπόν, γιατί τόση ευθιξία, τόσος περιορισμός και τόση παρεξηγησιάρικη διάθεση. Είναι σα να κλείνεις στον άλλο την πόρτα κατάμουτρα.
Απάντηση με παράθεση