Θέμα: Ansi Art
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 19-11-08, 10:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας


1997 εποχές δύσκολες για τις BBS, ο ανταγωνισμός του ανερχόμενου ιντερνετ, ήταν μοιραίος.



Με 3 μήνες ζωής η AcroBase προσκαλεί τους λιγοστούς τότε φίλους της σε ανοικτή συνάντηση στο μουσείο. Στην πρώτη του Μουσείου. Είχε προηγηθεί μια ατυχής συνάντηση σε μπαράκι της Πλατείας Εξαρχείων, όπου κανείς δεν ήξερε κανέναν με αποτέλεσμα, να μην βρεθούμε :-)

Στο Μουσείο όμως γνώρισα από κοντά τους τρεις βασικούς τότε συνεργάτες μου Γιάννη Δεμίρη, Σπύρο Δευτεραίο και Δημήτρη Δέλλιο, μαζί με μερικούς ακόμα νέους φίλους.



Το επίσημο logon της GATE όπως μετετράπη όταν μεταφέρθηκε δίπλα στην AcroBase.

To λογότυπο της GATE το έφτιαξα σε συνθήκες εξαιρετικής πίεσης, μισή ώρα πριν ανοίξει για πρώτη φορά. Ήταν τόσο το άγχος μου, με όλη την παρέα να με παρακινεί να τελειώσω γρήγορα, που αναγκάστηκα να τους διώξω όλους και να το τελειώσω σε μισό λεπτό :-)



Και ένας Αγιος Βασίλης που εγώ απλά χρωμάτισα, το ascii αρχείο υπήρχε.



Μια από τις πιο σημαντικές για μένα, συναντήσεις της AcroBase. Πρέπει να ήταν 1994, στην συνάντηση γνώρισα από κοντά μερικούς από τους πιο σημαντικούς φίλους μου.
Ουσιαστικά είχαμε ξαναβρεθεί στο Μουσείο μάλλον, αλλά εκεί είχαμε την ευκαιρία να μιλήσουμε.
Είναι σπουδαίο σε μια συνάντηση να γνωρίζεις πιο καλά ανθρώπους σαν τον Μάνο και σαν τον Γιώργο.



Αυτή ήταν η 4η γραμμή της AcroBase και σε λίγες μέρες τις κάναμε πέντε τις γραμμές.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Xenios για αυτό το μήνυμα:
papa (19-11-08)