Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #752  
Παλιά 31-03-13, 10:55
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Κορυφαίες ατάκες από το Facebook.

- Τσικνοπέμπτη … άγια ημέρα… δεν θα μείνει άλογο για άλογο…

- Κι εκεί που έπαιζα ντραμς, έρχεται η από πάνω και μου λέει: Η κόρη μου διαβάζει για την εξεταστική, το ξέρεις;;; Και της λέω: Όχι αλλά αν μου πεις λίγο το ρυθμό… θα το παίξω!

- Και τα κινητά. Γίνονται όλο και πιο έξυπνα και όλο πιο ηλίθιοι αυτοί που τα κρατάνε.

- Αν έπεφτε μετεωρίτης στη Θεσσαλονίκη θα τον κοιτούσαμε ατάραχοι ενώ πίναμε καφέ και θα λέγαμε: Πλάκα με κάνεις τώρα;;;

- Αν θες κάτι που ποτέ δεν είχες, πρέπει να κάνεις κάτι που δεν έκανες ποτέ…

- Σ’ αγαπάς;

- Ρε ματάκια μου πάρε κανά τηλέφωνο… Κρίμα δεν είναι να σου κάψω το αμάξι;

- Φήμες λένε ότι κάποιος γύρισε από το φούρνο χωρίς να φάει τη γωνίτσα από τη φρατζόλα!

- Κάποιος να πει σε αυτό το μαλ….σμένο με τα φτερά και τα βέλη, όταν χτυπάει να χτυπάει και τους δύο…!

- Χθες πήγα στον καθρέφτη μου και τον ρώτησα αν υπάρχει πιο όμορφος από εμένα. Ακόμα ονόματα λέει…

- Αυτό τ’ ανεβάζω για να θυμάμαι τι ώρα άναψα το θερμοσίφωνα.

- Μερικές φορές όταν βάζεις φωτιά στο παρελθόν…Φωτίζεται καλύτερα το μέλλον…

- Η μαμά μου ανέβηκε επίπεδο. Από το «πάρε τη ζακέτα σου» πήγε στο «κοίτα να σοβαρευτείς μπας και σε παντρευτεί κανείς»!

- Φήμες λένε ότι κυκλοφόρησε διασκευή τραγουδιού του Μπιθικώτση με τίτλο “Ένα όμορφο μπιφτέκι με δυο άλογα”

- Όταν πεινάς, τα ομορφότερα μάτια του κόσμου… είναι αυτά της κουζίνας !!!

- Δεν αντέχω άλλο εδώ μέσα, αλήθεια! Θέλω να βγω να τρέξω στα λιβάδια, να κυλιστώ στα γρασίδια!!! Χριστέ μου πόσα κεφτεδάκια ΙΚΕΑ έφαγα;

- Επιστημονικές έρευνες έδειξαν ότι το “Είμαι Έτοιμη σε Πέντε Λεπτά” της γυναίκας, ισούται χρονικά με το “Σε Πέντε Λεπτά Είμαι Σπίτι” του άντρα…

- Αυτό το κορμί που βλέπεις το έχω χτίσει σουβλάκι-σουβλάκι…

- Έκαψα όλα μου τα κύτταρα να σε σκέφτομαι και δεν μου έμεινε ούτε ένα να σε θυμάμαι….

- Βρέθηκε μεγάλη ποσότητα γαϊδουριού στην ελληνική βουλή.

- Ο χρόνος, λένε, είναι ο καλύτερος γιατρός. Για αυτό στο ΙΚΑ σου κλείνουν ραντεβού για μετά από 4 μήνες!
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Xenios για αυτό το μήνυμα:
justin (31-03-13)