Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 12-09-14, 21:59
fifisrikos Ο χρήστης fifisrikos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Φύλο: Άντρας
αναζητησα στο δικτυο "νεοφανεις αιρεσεις ρεϊκι" και μπηκα στις πρωτες ιστοσελιδες που εμφανιστηκαν στα αποτελεσματα.
αυτες οι ιστοσελιδες εχουν σχεση με την ορθοδοξη εκκλησια.

προφανως η ορθοδοξη εκκλησια στην προσπαθεια της να απωθησει τους ενδιαφερομενους χαρακτηριζει αιρεσεις οτιδηποτε ειναι ασχετο με την ορθοδοξη χριστιανικη πιστη.
εγω απο την δικη μου αποψη που εχω ζησει στην ανατολη και εχω βαπτιστει εκει κατ επιλογη μου βουδιστης διευκρινιζω οτι το ρεϊκι δεν εχει σχεση με πιστη σε καποιον συγκεκριμενο θεο αλλα οι θεραπευτες αντλουν την ενεργεια απο το συμπαν (οπως εγραψα στο μηνυμα #1).

ειμαι θεραπευτης ρεϊκι 2ου βαθμου, θα σας περιγραψω πως δεχτηκα την γνωση του ρεϊκι.
πριν πολλα χρονια βρισκομουν σε μια ταβερνα και τρωγαμε σε μεγαλο τραπεζι, μεγαλη παρεα.
εκει διπλα καθονταν και μερικοι ευρωπαιοι και συζητουσαμε. ενας γαλλος μας ειπε πως ειχε προβλημα με την ομοπλατη του, πονουσε σε καθε κινηση του, αυτο το προβλημα ειχε αρκετες μερες και δεν μπορουσε να χαλαρωσει πονουσε ακομα και στο κρεβατι.
τοτε εγω του προτεινα να του κανω χειροπρακτικη θεραπεια. ετσι εγινε του εκανα πιεσεις και μαλαξεις που εμαθα απο αλλους θεραπευτες στα ταξιδια μου.

αμεσως μετα την περιποιηση μου ο ντανιελ δηλωσε ολο χαρα πως δεν πονουσε πλεον, μπορουσε να γυρισει προς ολες τις κατευθυνσεις, μπορουσε να κινηθει φυσιολογικα.
οσοι ηταν στην ταβερνα ειδαν το περιστατικο. μετα με πλησιασε μια γυναικα η ευα και μου μιλησε.
μου ειπε πως ηταν θεραπευτρια ρεϊκι και οταν ειδε τον τροπο που θεραπευσα τον γαλλο καταλαβε πως εχω καποια ικανοτητα.
η ευα ειπε πως καλο ειναι να μαθω για τις θεραπευτικες μεθοδους που και εκεινη ειχε μαθει στην ανατολη.
ειπε πως οταν ενας θεραπευτης ρεϊκι αναγνωρισει εναν αλλο θεραπευτη που πρατει με ανιδιοτελεια τοτε πρεπει να του μεταδωσει δωρεαν την γνωση του, τον δευτερο βαθμο μυησης ρεϊκι, τα συμβολα, τις προσευχες.
ακουσα οτι μου ειπε η ευα, θυμαμαι τα συμβολα και τα ιερα "μαντρα".
αργοτερα εμαθα περισσοτερα για το ρεϊκι.
περασαν τα χρονια και δεν θεραπευσα κανεναν αλλο εκτος του ντανιελ.
παντα εκανα μονος προσευχη, διαλογισμο και γιογκα. δεν πηγα σε σχολη σχετικη με ρεϊκι, φανταζομαι πως θα υπαρχουν σχολες και δασκαλοι. αυτη ειναι η εμπειρια μου που σας περιεγραψα.

μετα ασχοληθηκα με την ηλεκτροτεχνια και ανεπτυξα ηλεκτρονικα κυκλωματα που εκπεμπουν ηλεκτρομαγνητικα πεδια στον χωρο.
η ενεργεια αυτου του ειδους ειναι σαφως μεγαλυτερη απο την ενεργεια που μπορει να αποδωσει θεραπευτης ρεϊκι.
η ηλεκτρομαγνητικη ενεργεια μπορει να ειναι ελεγχομενη και μετρησιμη σε ταση, ενταση, συχνοτητα.
μπορει να ειναι εκατονταδες χιλιαδες φορες πιο ισχυρη απο την ενεργεια του καλυτερου θεραπευτη ρεϊκι.

την θεραπευτικη τεχνικη των ηλεκτρομαγνητικων πεδιων εφαρμοζω ακομα και σημερα στην μητερα μου η οποια πασχει πολλα χρονια απο την ασθενεια παρκινσον και που δεν εχει βελτιωση στην υγεια της με την φαρμακευτικη αγωγη.
η μητερα μου και εγω πιστευουμε πως οταν βρισκομαστε μεσα στο ηλεκτρομαγνητικο πεδιο τοτε το σωμα μας φορτιζεται οπως μια μπαταρια απο εναν φορτιστη.

τελος με τις προσωπικες εμπειριες και πεποιθησεις, εαν πιστευετε πως το ρεϊκι ο βελονισμος κα ειναι "νεοφανεις αιρεσεις" τοτε με γεια σας και χαρα σας..
Απάντηση με παράθεση