Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 09-06-09, 13:26
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από christi Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτό ρώτησα κ εγώ τον Xenio, τι ήταν αυτή η δεύτερη μνήμη!


Τώρα εγώ έχω Abit AS8-V μητρική, Intel P4 sta 3.06GHz επεξεργαστή. Θα βάλω 2χ1GB Kingston (400MHZ), καθώς και τον 2ο σκληρό μόνο για αρχεία δεδομένων και δεν θα πειράζω τίποτα σε σχέση με τον πρώτο δίσκο. Το λειτουργικό μου είναι windows XP.
Ελπίζω να είναι σωστές αυτές οι κινήσεις, διότι ακούω ένα χαμηλό θόρυβο που αυξάνει όταν πχ βλέπω ένα μεγάλο αρχείο pdf και ρολάρω ή όταν παρακολουθώ κάποιο βίντεο στο youtube κ ταυτόχρονα έχω κ άλλα παράθυρα ανοιχτά, οπότε και από τη διαχείριση εργασιών βλέπω τον επεξεργαστή να είναι απασχολημένος σε μεγάλα ποσοστά, 80 ή 90%.
Μετά από καθάρισμα της σκόνης ο θόρυβος αυτός δεν υπάρχει όταν λειτουργώ μόνο με ένα παράθυρο, αλλά όταν αρχίζω κ ανοίγω κ άλλες εφαρμογές, αρχίζει κάτι να "βουίζει" πιο πολύ χωρίς όμως να γίνεται τόσο δυνατός ο ήχος όσο πριν τον καθαρισμό. Πιο καλά δεν μπορώ να το εξηγήσω, κ ελπίζω να μην κρύβεται κάποιο πρόβλημα πίσω απ αυτόν τον "ήχο"! Θα μπορούσε να κρύβεται κάποιο πρόβλημα σε επεξεργαστή ή μήπως θέλει λύσιμο ψύκτρα και ανεμιστήρας για καλύτερο καθάρισμα?
μαλλον καθαρισμα θελεις.
__________________
Life its...so simple
Απάντηση με παράθεση