Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 14-05-09, 16:09
hatzisn Ο χρήστης hatzisn δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-14 19:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Διαμορφωτές κοινής γνώμης

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι γεγονος οτι τα πιο πετυχημενα ειναι αυτα της εμπαθειας (πχ)
Το ιδιο και με πολλα γκρουπ του Facebook. Τα μισα ειναι για φανς, τα αλλα μισα εχουν θεμα "Μισω το ταδε" ή "Οχι άλλο ταδε"!!
(ολα τα γκρουπς που εχω φτιαξει ανηκουν στη δευτερη )
Η διαμόρφωση της κοινής γνώμης με χρήση πόλων (Opinion Makers βλ. Λάκης Λαζόπουλος, Τσουκαλάς) και τεχνικών (βλ. δημοσκοπήσεις) είναι κατά της δημοκρατίας. Σε ένα ευνομούμενο δημοκρατικό κράτος δεν πρέπει να υπάρχει υπαγόρευση του τι είναι το καλό και το τι είναι το κακό ή αυτοί θα είναι οι νικητές και αυτοί θα είναι οι χαμένοι (ελάτε με τους νικητές). Πρέπει να ακούγονται όλες οι προτάσεις και να επιλέγεις ελεύθερα ανάλογα με το τι σε εκφράζει. Φυσικά στα κανάλια κάθε άλλο παρά ελευθερία λόγου και επιλογής υπάρχει. Αλήθεια πως όταν αρπάξανε τα ομόλογα από τα ταμεία που άγγιζε άμεσα τον κόσμο δεν άνοιξε ρουθούνι στα κανάλια και ξαναβγήκε η Νέα Δημοκρατία ενώ για τη Βιστονίδα τους σταυρώσανε; Γιατί; Σωστός το βρήκες! Τα νέα που μαθαίνεις δεν έχουν σκοπό να σε πληροφορήσουν αλλά να σου κάνουν νοητικό σεξ και σε συνδυασμό με το ποιος τους υπαγορεύει το τι θα πούνε για να ανεβάσουν ή να κατεβάσουν κυβερνήσεις κάνετε το τέλειο τρίο. Ποικιλία στο κρεβάτι, κύριέ μου !!!! (που θα έλεγε και ο Λεβέντης)
__________________
Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων, μηδέ γένος πατέρων αισχύνεμεν.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην hatzisn για αυτό το μήνυμα:
amigos (14-05-09)