Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 16-02-09, 08:53
Deltatango Ο χρήστης Deltatango δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-05-09 08:18
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν προτίθεμαι να συμμετάσχω, στην κακοποίηση των επιστημονικών δεδομένων και σε αυθαίρετες εξηγήσεις θρύλων και μύθων.
Όποιος ρίξει μια ματιά στην σελίδα “Βιβλιογραφία” του site μου, θα διαπιστώσει ότι τα βιβλία που κυρίως αποτελούν την πηγή των πληροφοριών που μεταφέρθηκαν σε τούτο το Forum (ευχαριστώ τον Gildor που με διόρθωσε και δεν κάνω το λάθος να το αποκαλέσω και πάλι blog) αποτελούν πανεπιστημιακές εκδόσεις.

Αντιμάχομαι ότι στις απόψεις λογίων και επιστημόνων θεωρώ λάθος, αλλά με επιχειρήματα που μου προσφέρει η μελέτη των δικών τους γραπτών. Πολεμώ τις λανθασμένες αντιλήψεις τους με τα δικά τους όπλα. Εσύ, ενώ έχεις στη διάθεσή σου τα όπλα τα δικά μου προτιμάς την αποχώρηση. Δικαίωμά σου!
Αν πάντως θέλεις να με οδηγήσεις στον μονόλογο και την σιωπή, δεν θα το καταφέρεις όσο το καινούριο τούτο θέμα παρουσιάζει επισκεψιμότητα.
Βεβαίως, αν παραβαίνω, ή παραβώ στο μέλλον, κάποιον από τους όρους που προϋποθέτουν την συμμετοχή μου, θα σε παρακαλέσω να μου το γνωρίσεις και τότε θα απολογηθώ και θα αποχωρίσω.

Προς το παρόν θα συνεχίσω με την παρουσίαση της περιγραφής του Ενκιντού, για όσους δεν έτυχε να διαβάσουν το έπος του Γκίλγκαμες, και με τα συμπεράσματα στα οποία η ιστορία του μας οδηγεί. Εφόσον κάποιος θεωρεί τα συμπεράσματα λανθασμένα, ας εκφράσει την άποψή του. Καμιά ερμηνεία δεν μπορεί να αλλάξει τα δεδομένα. Αν το ξανασκεφτείς, τα δεδομένα είναι στην διάθεσή σου και δεν έχεις παρά να αποδείξεις ότι τα κακοποιώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 16-02-09 στις 12:39
Απάντηση με παράθεση