Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #152  
Παλιά 12-07-07, 11:05
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πάει ένας σε ένα σουβλατζή:

- "Θέλω να μου κάνεις 4 πίτες, αλλά τις θέλω ειδική παραγγελία. Θέλω 2 πίτα καλαμάκια και 2 με κεμπάπ.
Στο πρώτο σουβλάκι θέλω το κρέας να είναι καμένο από την μία, ωμό από την άλλη, και την πίτα ωμή .
Στο δεύτερο σουβλάκι θέλω να είναι πολύ ξερό το κρέας και η πίτα μαύρη.
Στο ένα κεμπάπ τα θέλω όλα ωμά, με το αίμα τους, και μόνο με αγγούρι . Στην άλλη θέλω το κεμπάπ καμένο, την πίτα μαυρισμένη από την μία, ωμή από την άλλη και μόνο με κρεμμύδι".

- "Μα είναι πολύ δύσκολη η παραγγελία σου", του λέει ο σουβλατζής.
- "Προχτές που μου τα έφτιαξες έτσι ακριβώς , χωρίς να στο ζητήσω, ήταν πιό εύκολη;"



Η μαμά μαλώνει το γιο:
- Είσαι ένας τεμπέλης και ψεύτης, ίδιος ο ανεπρόκοπος ο πατέρας σου!
Ο σύζυγος:
- Μα, Μαρία, εγώ δεν είμαι ούτε τεμπέλης ούτε ψεύτης.
- Δεν μιλάω για σένα! ...


Οδηγώντας ενα τυπος στη Εθνικη τον περναει απο δεξια μια...κοτα.
Τρελαθηκε ο τυπος !!!
Μετα απο δυο λεπτα αλλη μια κοτα το περναει απο αριστερα ...αερα!!!
Την παιρνει απο πισω ο τύπος, 150 η κοτα.... 160 η κοτα, απο πισω ο τυπος.
Κοβει σε μια δοση η κοτα στριβει σε ενα παραδρομο και πηδαει πανω απο ενα φραχτη.
Σταματαει τρελλαμενος, παει στον φραχτη και τι βλεπει...
Ενα τεραστιο χωραφι που ειχε μεσα χιλιάδες κοτες ολες με τεσσερα ποδια!
Σαστισε ο ανθρωπος κοιταζε ξανακοιταζε ...βλεπει σε μια ακρη μια καλυβα που ηταν μεσα ενας γερακος.
Τι γινεται εδω ρε μπαρμπα , του φωναζει, κοτες με τεσσερα ποδια;
Τιποτα δεν ειναι παιδακι μου, λεει ο γερακος... ο γιος μου εχει αδυναμια στα μπουτακια απο κοτες και επειδη σπουδασε στην Αμερικη γεννετιστης-βιολογος-πυρηνικος εκανε αυτη την διασταυρωση για να τρωει μπουτακια και να το φχαριστιεται!
Τι λες ρε μπαρμπα... φοβερο... και ειναι νοστιμες αυτες οι κοτες; ρωταει ο τυπος.

Που να ξερω παιδακι μου ,απαντα ο γερος...





Σάμπως έχουμε πιασει και καμμια;





Ηταν μια γυναικα που απατουσε συνεχεια τον αντρα της.

Καποια στιγμη λοιπον εκει που "γαργαλιοντουσταν" με τον γκομενο στο κρεβατι ακουσε τον ηχο απο το κλειδι στην πορτα. ΘΕΕ ΜΟΥ! , σκεφτηκε κανε το θαυμα σου να εξαφανιστει ο γκομενος απο το κρεβατι πριν μπει ο αντρας μου μεσα και απο μενα .....οτι ζητησεις θα το κανω.

Αμεσως ακουει την φωνη του Θεου μολις τελειωσε την ευχη της να της λεει:

Τεκνον μου, θα κανω αυτο που μου ζητας! Να ξερεις μονο οτι το αντιτιμο ειναι βαρυ! Εαν σου κανω αυτο που μου ζητησες να ξερεις οτι σε τρια χρονια απο σημερα θα πρεπει να πεθανεις!

Η γυναικα σκεφτηκε γρηγορα...
Τρια χρονια σου λεει, ποιος ζει ποιος πεθαινει; Δεν βαριεσαι;
"ΕΝΤΑΞΕΙ! Απαντησε του Θεου. Ας γινει οπως το θελεις! Συμφωνω!"
Και τσουπ! Μολις συμφωνησε εξαφανιστηκε μονομιας ο ξενος αντρας απο το κρεβατι της πριν μπει ο συζυγος μεσα!

Περασαν λοιπον σχεδον τρια χρονια και ο αντρας της κυριας της εκανε ενα δωρο.
"Αγαπη μου!" Της ειπε "Επειδη εισαι πολυ καλη μαζι μου αποφασισα να σου χαρισω ενα ταξιδι στις Μπαχαμες με κρουαζιεροπλοιο!!
Παρε το εισιτηριο σου και πηγαινε να διασκεδασεις!! Θα ειναι και οι φιλες σου μαζι! Με αυτες κανονισαμε να σου κανουμε εκπληξη! Μονο γυναικες θα ειναι μεσα στο καραβι! Θα διασκεδασετε μια χαρα!"

Την ημερα που η κυρια πατησε το ποδι της στο καραβι,εκλειναν ακριβως τα τρια χρονια της συμφωνιας της με τον Θεο.

Ξεκινησε το καραβι λοιπον και μεσοπελαγα ενω ο καιρος ηταν γαληνιος πιανει μια θυελλα τρομερη! Τα κυματα χτυπουσαν ως την γεφυρα του καραβιου λυσασμενα και τοτε αυτη καταλαβε οτι εφτασε το τελος της.

"ΘΕΕ ΜΟΥ!" Ειπε, "Καλα εγω να πεθανω το ειπαμε αυτο. Οι αλλες ομως οι κακομοιρες τι φταινε;"

Και τοτε ακουστηκε η φωνη του Θεου απο τα ουρανια που της απαντησε:

"ΠΟ**ΤΑΝΕΣ! ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΝΑ ΣΑΣ ΜΑΖΕΨΩ ΟΛΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΡΑΒΙ!!!"
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diamond : 12-07-07 στις 11:09
Απάντηση με παράθεση