Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 02-12-07, 14:09
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Η μερα εφτασε!!! Ηταν αν δεν κανω λαθος 10 Δεκεμβρη. Συναντιομαστε σε μια σταση τρενου εγω (φορουσα το γνωστο φανελακι με τον εξωγηινο), Ξενιος, Wallace και Φραουλιτσα η οποια μας προσεφερε το αυτοκινητο και τις οδηγικες της γνωσεις. Φτανουμε στο στουντιο της Φρεμαντλ οπου συνανταμε τους υπολοιπους, αλλα και αλλους παικτες. Κατεβαινουμε εν τελει στο πλατω (πολλα πατωματα κατω απο την επιφανεια της γης!!) οπου ανακαλυψαμε το εξης: τα γυρισματα δε γινονται καθε μερα, αλλα γινονται 5 επεισοδια μια μερα τη βδομαδα, οποτε και κατσαμε ως κοινο και ειδαμε τα επεισοδια που θα παιζοταν πριν απο εμας... ανιματερ ηταν ο ηθοποιος Σταυρος Νταφλος (αν τον θυμαται κανενας) τον οποιο τον ειχα ξαναδει αλλες δυο φορες απο κοντα

(ω της εκπληξεως στο παιχνιδι του ψευτη του προηγουμενου απο εμας επεισοδιου, ο καλεσμενος-εκπληξη που ηταν στο πανελ, ηταν ο αγαπημενος μου σκιτσογραφος, ο Σπυρος Ορνερακης!!!!! με τον οποιο φυσικα μιλησα στο επομενο διαλειμμα!!!)

Εν τελει εφτασε η σειρα μας... χωριστηκαμε σε ομαδες, κατσαμε στα πανελ μας, συστηθηκαμε με το συμπαθεστατο Παπαδοπουλο (ο Gigas και ο Mike φυσικα συστηθηκαν ως 'Κωστης') ο οποιος ηταν απορρημενος. Ειμαι σιγουρος οτι δεν καταλαβε τι ακριβως ειμαστε... τι στο καλο θα πει 'εχουμε φτιαξει ενα δικτυο υπολογιστων και συνδεομαστε τηλεφωνικα για να μιλαμε;;;' (αλλα μπορει να καταλαβε πολυ αργοτερα οταν εμαθε το Ιντερνετ). Επισης δεν αφησε ασχολιαστη την παρουσια της Φραουλιτσας, της μοναδικης θηλυκης (και παραταιρης!) στην παρεα, τηνοποια ρωτησε πως και μια κοπελα ασχολειται με υπολογιστες και αν ειχε 'κατακτησεις' μεσα απο αυτο το μεσο

και αρχισαμε το παιχνιδι... Η ομαδα της Gate κερδιζε συντριπτικα την ομαδα της Ακρο δινοντας παντα πιο ευστοχες απαντησεις και χωρις να την αφησουν σε χλωρο κλαρι. Αν δεν κανω λαθος η Ακρο κερδισε μονο ενα γυρο (αργοτερα το μετανιωσαμε, γιατι σκεφτηκαμε οτι αν αφηναμε να κερδισει μερικες απαντησεις, θα μαζευοταν περισσοτερο το συνολικο ποσο). Ειχαμε εντολη βεβαια οποτε κερδιζαμε γυρο, να κανουμε οτι πανηγυριζουμε... σε ενα γυρο ο Gigas ειπε 'ελα, παμε αλλο ενα καραγκιοζιλικι τωρα'.

Το μονο ευτραπελο που θυμαμαι ηταν την ωρα που ο Βαλις σηκωθηκε για μια απαντηση, οταν θελησε να ξεκολλησει ενα (#@$%^#@$) αξεκολλητο αυτοκολλητο με το λογοτυπο της Ακρο για να το σταμπαρει πανω στο βαθρο του Παπαδοπουλου

Εν τελει η νικη ανηκε στην Gate. Περασαμε στον τελικο και ηταν η ωρα για τους δυο 'Κωστηδες' (συν τον αληθινο) να παιξουν στο παιχνιδι του ψευτη.

(συνεχιζεται απο αυριο για να μη εχουν μαζεμενη αναγνωση οσοι λειπουν το Σ/Κ)
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 02-11-13 στις 15:13
Απάντηση με παράθεση