Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #396  
Παλιά 24-08-15, 11:24
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από kalamidas akis Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σας λέγομαι καλαμίδας λαμπρος και είμαι 23 χρόνον.
Το έτος 2006 διαπίστωσα μετά από ιατρικές εξέτασης ότι έχω ιδιοπαθής θρομβοκυττάρωση.Κάποια στιγμή είχε φτάσει ο αιματοκρίτης "60" (ΤΑ ΑΙΜΟΠΕΤ’ΛΙΑ ΜΟΥ ΉΤΑΝ ΣΤΑ 1,000,000+) αυτήν την στιγμή είναι στο 51-53 και τα αιμοπετάλια μου στα μισά 500,000- 450,000.Περνώ καθημερινά "σαλοσπιρ" και "Hudroxyurea".Τον τελευταίο καιρό(3 μήνες) είχα κάποιες ενοχλήσεις στην καρδια(στιγμιαία δυνατά κτυπήματα)έκανα υπέρηχο καρδιας και καρδιογράφημα και όλα ήταν φυσιολογικά.Η γιατρός που με παρακολουθεί λέει ότι δεν είναι τίποτα,εγώ πάλι επειδή είμαι αγχωτικός τύπος και μερικές φορες το σκέφτομαι τι άλλο υπάρχει που θα έπρεπε να κάνω για να μου φυγή και εμενα από το μυαλό.

έκτον προτερων ευχάριστο.


Gia sas legomai kalamidas labros kai eimai 23 xronon.
To etos 2006 diapistosa meta apo iatrikes eksetasis oti exw idiopathis thromvokitarosi.Kapoia stigmi eixe ftasi o aimatokritis "60" (TA AIMOPETALIA MOU ITAN STA 1,000,000+) autin tin stigmi einai sto 51-53 kai ta aimopetalia mou sta misa 500,000- 450,000.Perno kathimerina "salospir" kai "Hudroxyurea".Ton teleutaio kairo(3 mines) eixa kapoies enoxlisis stin kardia(stigmiaia dunata ktipimata)ekana uperixo kardias kai kardiografima kai ola itan fisiologika.I giatros pou me parakolouthi leei oti den einai tipota,ego pali epidi eimai anxotikos tipos kai merikes fores to skeftomai ti allo iparxi pou tha eprepe na kano gia na mou figi kai emena apo to mialo.

ekton proteron euxaristo.


η μετατροπή έγινε με το http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
αγαπητε Λάμπρο , πάσχω και εγώ απο την ίδια νόσο από πότε δεν ξέρω .Συμπτωματικά το είδα το 2001 μετά τη γέννηση του γιού μου. όλα βαίνουν ομαλά με θεραπεία σαλοσπιρ και ξαγκριντ. έχεις άγχος γιαυτό και οι ταχυπαλμίες.Γράψε μου , αν θέλεις , για την εξέλειξη της νόσου σου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη irini5 : 24-08-15 στις 11:27
Απάντηση με παράθεση