Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #255  
Παλιά 09-03-11, 22:32
marianna1983 Ο χρήστης marianna1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 22:51
Γειά σας!!Είμαι νέο μέλος στο group και θα ήθελα να μοιραστώ την ιστορία μου και τους προβληματισμούς μου.Η μητέρα μου διαγνώστηκε με Π.Μ. πριν από ένα χρόνο στα 52 της. Είχε πόνους στη μέση και κανένας γιατρός δεν μπορούσε να κάνει σωστή διάγνωση.Όλοι της έλεγαν να κάνει φυσικοθεραπείες ή ότι είναι ψυχολογικό. Έφτασε να έχει αιματοκρίτη 17 και τότε το ανακάλυψαν...όπου όλοι οι γιατροί τρελάθηκαν πως στεκόταν όρθια ενώ εκείνη το μόνο που ένιωθε ήταν λίγη κούραση!!!Τελικά, έκανε 4 κύκλους με Velcade-Caelyx καθώς και Zometa και στην συνέχεια αυτόλογη μεταμόσχευση όπου πήγε πολύ καλά. Όμως, μετά από έξι μήνες υποτροπίασε και ο γιατρός μας είπε πως είναι επιθετικό το νόσημα. Τώρα κάνει πιο επιθετικό σχήμα χημειοθεραπείας και θα ξαναυποβληθεί σε μεταμόσχευση. Ανησυχώ γιατί οι γιατροί δεν λένε πολλά για την εξέλιξη. Μας είπαν ότι δεν μπορούν να ξέρουν από τώρα την πορεία. Προς το παρόν πάει καλά αλλά φοβάμαι ενδεχόμενη υποτροπή. Αν υπάρχει κάποιος με παρόμοια περίπτωση θα εκτιμούσα τις συμβουλές του. Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα!!
Απάντηση με παράθεση