Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #571  
Παλιά 22-09-10, 13:38
elli83 Ο χρήστης elli83 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-05-12 10:29
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από CHRISTINAD Εμφάνιση μηνυμάτων
γειά σου elli83, καταλαβαίνω ότι είσαι αγχωμένη, είναι λογικό, αλλά μην στεναχωριέσαι, η crohn είναι μια ασθένεια που αντιμετωπίζεται!! χρειάζεται καλή συνεργασία με τον γιατρό σου, καθόλου άγχος (ξέρω δύσκολο), καθόλου τσιγάρο (κι εγώ προσπαθώ να το κόψω), προσεγμένη διατροφή, και τα φάρμακά σου. Να σκέφτεσαι ότι το να έχεις Crohn δεν σημαίνει ότι κάθε μέρα θα είσαι χάλια, πάντα υπάρχουν καλές μέρες, μήνες ή αν είσαι τυχερή, και χρόνια. Κι εγώ είμαι μαμά, εργαζόμενη και έχω την Crohn 12 χρόνια. 'Εχω περάσει σίγουρα δύσκολες φάσεις, όμως αν βάλω τα χρόνια αυτά σε μια ζυγαριά, τα περισσότερα ήταν καλά. Οπότε μην απογοητεύεσαι. Μην φοβάσαι για την εντερόκλυση. Μπορεί να αισθανθείς λίγο άβολα, αλλά κρατάει λίγο, και το πιο σημαντικό, απεικονίζει τυχόν προβλήματα (στενώσεις κλπ) του λεπτού εντέρου, που είναι πολύ σημαντικές πληροφορίες για τον γιατρό σου, και την αγωγή που θα ακολουθήσεις. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο.
Σ' ευχαριστώ πολύ, είναι πολύ παρήγορα τα λόγια σου.Μακάρι να καταφέρω να ζήσω φυσιολογικά, αυτό μόνο θέλω.
Τώρα το τσιγάρο πολύ πικρή ιστορία.....Εσύ καπνίζεις καθόλου όλα αυτά τα χρόνια;Όταν είσαι σε ύφεση ας πούμε...........