Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 03-12-07, 18:32
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Στο παιχνιδι του ψευτη, εμεινε η ιστορια ο τροπος με τον οποιο οι 3 διαγωνιζομενοι συστηθηκαν: "Με λενε Κωστη και εχω ενα φιδι στον κορφο μου". Γιγας, Μαικ και ο Κωστης εκατσαν και προσπαθησαν απαντωντας στις ερωτησεις του πανελ, να τους πεισουν οτι εκτρεφουν φιδια... καλεσμενος εκπληξη ηταν αν θυμαμαι καλα η Ολγα Μαλεα.

Προσωπικα δεν με εξεπληξε καθολου το αποτελεσμα... ο αληθινος Κωστης πηρε ενα ψηφο εμπιστοσυνης και ολους τους υπολοιπους τους πηρε ο Γιγας, χαρη στο λεγειν και την πειστικοτητα του!! Στο τελος ειπε 'Οχι Κωστης, Στελιος.. και μπορει να μη εχω φιδι στον κορφο μου αλλα μετα απο την ολη εμπειρια πολυ θα ηθελα να ασχοληθω με το αθλημα'.

Στον τελικο, συναγωνιστικαν Γιγας και Αντητερ, οπου ομως δεν τα πηγαν καθολου καλα (ειμαι σιγουρος οτι εφταιγε το τρακ) και δεν πηραμε το τελικο επαθλο. Αρκεστηκαμε λοιπον στα οσα ειχαμε κερδισει απο τις απαντησεις.

Πριν φυγουμε μαθαμε τα 'δυσαρεστα' νεα... μια συνισταμενη την οποια δεν ειχε προβλεψει κανενας μας: τα κερδη δεν ηταν χρηματα, αλλα δωροεπιταγες!!! Το πώς νιωσαμε, δεν περιγραφεται. Μετα απο μερικες μερες μια 'επιτροπη' πηγε στο προτεινομενο καταστημα και προμηθευτηκε διαφορα ηλεκτρονικα ειδη Marka Mekapses που ουτε την ξερει η μανα τους... τι θα τα καναμε ομως; αυτο ηταν το θεμα.

Το ευστροφο μυαλο των οργανωτων και συσωπων ομως δουλεψε: στο Χαμοδρακόσπιτο μετα παο αρκετο καιρο έγινε ένα μεγάλο πάρτυ με λαχειοφόρο αγορά. Οι νικητες της κληρωσης κερδισαν τα ειδη, ενω η Γκειτ οφεληθηκε οικονομικα απο τους λαχνους!!

Οπως θυμουνται μερικοι, οντως ο Γιγας προμηθευτηκε απο τον Κωστη ενα αληθινο φιδι ως κατοικιδιο, το οποιο το βαφτισε 'Νεγρα'. Οταν πηγα σπιτι του το ειδα απο κοντα.. συμπαθητικο ζωντανο... και το ταιζε και ζωντανα ποντικια Μου χαρισε ενα πουκαμισο του το οποιο ακομα το εχω (αν και εχει μεινει το μισο). Απο τοτε ειχε αγορασει κι αλλο ενα. Ο Γιγας απεκτησε το παρατσουκλι 'Κωστής' και η φραση "Με λενε Κωστη και εχω ενα φιδι στον κορφο μου" απεθανατιστικε ως tagline!!

Για ολους μας ηταν μια πολυ ωραια εμπειρια.. δεν καταλαβαινω ομως γιατι για το Χαμοδρακα αποτελεσε μια αποφραδα μερα και δε θελει να γινεται κουβεντα γιαυτο!! Το Γεναρη στην Ακρο ο Χαμοδρακας εγραψε εναν Καζαμια για το νεο ετος. Ο Δεκεμβρης εγραφε:

Ο Gildor προτεινει στο Giga και οι δυο με τη σειρα τους στο Xenio να παιξουν στο Δεκα με Τονο. Gildor και Gigas ακομα τρεχουν
Πρεπει να ημουν ο μονος απο ολους που εγραψε στο βιντεο το επεισοδιο, οταν προβληθηκε..... μου ζητησαν ομως την κασετα να τη δουν και απο τοτε... μη την ειδατε... απο τοτε Θυμαμαι ομως οτι η Helen (η καποιο αλλο ατομο) ειχε tv tuner στον υπολογιστη της και κρατησε καποια captures

ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΤΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ Ή ΘΥΜΑΤΑΙ ΑΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΔΩ
(συγνωμη Στελιο για την οπτικη ρυπανση)
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 20-12-07 στις 16:26
Απάντηση με παράθεση