Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-09-07, 22:41
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Angry Καροτσάκι μωρού σε λεωφορείο

Κοινοποίηση παραπόνου που έστειλα στην ΕΘΕΛ από γεγονός που συνέβη σήμερα, 'ημέρα χωρίς αυτοκίνητα'.

Αγαπητοί κύριοι,
Σήμερα για δεύτερη φορά τους τελευταίους μήνες , οδηγός με υποχρέωσε να κλείσω το καροτσάκι του μωρού μου (8 μηνών) και να το πάρω στην αγκαλιά μου λέγοντάς μου ότι έτσι ορίζουν οι κανονισμοί ασφαλείας.
Μάλλον οι οδηγοί σας μπερδέυουν το καρότσι του μωρού με το καρότσι για τα ψώνια. Πώς είναι δυνατόν να υπάρχει μεγαλύτρη ασφάλεια με ένα μωρό στην αγαλιά (ειδικά για το μωρό) από το να είναι στο καρότσι του, στην θέση των αναπήρων, δεμένο με ζώνη ασφαλείας και με φρένο στο καρότσι ?
Στην Ευρώπη, σε όλα τα λεωφορεία, τα μωρά πρέπει να είναι στο καρότσι τους και μόνο σε περίπτωση που μπει κάποιος ανάπηρος με καρότσι πρέπει το καρότσι του μωρού να κλείσει ή να μετακινηθεί.
Σας παρακαλώ ένημερώστε γραπτώς ή με mail για τους κανόνες ασφαλείας στα Ελληνικα Λεωφορεία (αν δηλαδή όντως πρέπει να κλεινω το καρότσι και να παίρνω το μωρό μου αγκαλιά) ή σε αντίθετη περίπτωση ενημερώστε τους οδηγούς σας κατάλληλα.

Σας Ευχαριστώ
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση