Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 16-05-09, 15:29
hatzisn Ο χρήστης hatzisn δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-14 19:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Smile

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκέφτομαι ότι αν ήταν έτσι, τότε ο Συνασπισμός θα έπρεπε να βγει πρώτος στις εκλογές παμψηφεί.
Chressida τον άκουσες ποτέ να μιλάει υπέρ του Συνασπισμού άμεσα; Ωστόσο προβάλλοντας τα αρνητικά των άλλων και μη λέγοντας για τον Συνασπισμό κάτι αρνητικό ή λέγοντας έμμεσα θετικά υπέρ του πετυχαίνει το να σου υποδεικνύει το "φαινόμενο κακό" και το "φαινόμενο μη κακό" αλλά δε σου το λέει καλό γιατί θα τον τσιμπούσες κατευθείαν. Έτσι πετυχαίνει να δώσει μία ώθηση στον ΣΥΡΙΖΑ που δεν μεταφράζεται απαραίτητα κατά 100% σε ψήφο γιατί ως Έλληνες έχουμε μάθει να ψηφίζουμε οπαδικά και όχι νοητικά. Γιατί δεν αλλάζει ένας Παναθηναϊκός που έχει πάρει ένα πρωτάθλημα τα τελευταία Ν χρόνια να γίνει Ολυμπιακός που έχει πάρει Ν-1 πρωταθλήματα. ΩΣΤΟΣΟ όταν τα πάρεις στο κεφάλι και πας να ρίξεις αρνητική ψήφο τότε το "φαινόμενο μη κακό" μπορεί να σου κλείσει το μάτι. Και θα σου το κλείσει γιατί έβλεπες Λαζόπουλο.

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
δε με πείθει ... ότι και στην προσωπική του ζωή είναι ταγμένος με την πλευρά της νεολαίας, της επανάστασης κλπ
Εγώ βλέπω έναν άνθρωπο που τάσσεται ανοιχτά υπέρ των κουκουλοφόρων αντιεξουσιαστών και προβάλει μόνο τα θετικά τους (αν μπορεί να υπάρχουν). Προχθές έβλεπα τα νέα στο ALTER και δείξανε ένα ρεπορτάζ με ένα φοιτητή του Αριστοτελείου που τον μαυρίσανε στο ξύλο άτομα του αντιεξουσιαστικού χώρου επειδή φόραγε τη φανέλα του Φ.Ο.Σ. και φωνάζανε "Γ...στε το φασίστα". Αν είναι υπέρ της νεολαίας και δημοκράτης πρέπει να το κατακρίνει αυτό. Θα το κάνει; Την απάντηση νομίζω την ξέρουμε και οι δυό. Το τι είναι επανάσταση και το τι είναι αλητεία και φασισμός ο "κύριος" Λάκης θα μας το πει.
__________________
Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων, μηδέ γένος πατέρων αισχύνεμεν.
Απάντηση με παράθεση