Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 15-09-10, 10:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Θα θυμάστε το φωτορεπορτάζ μου με την Τοσίτσα.

Η συνέχεια δείχνει τι σαπίλα υπάρχει στην δίωξη ναρκωτικών

Αντιγράφω από τα Νέα :

Συνελήφθησαν 55 άτομα για εμπορία ναρκωτικών στην Αθήνα

Συνολικά 55 άτομα εκ των οποίων τέσσερις γυναίκες, συνελήφθησαν το βράδυ της Κυριακής για εμπορία ναρκωτικών μετά από μεγάλη επιχείρηση που πραγματοποίησε η Ασφάλεια στον πεζόδρομο της οδού Τοσίτσα στα Εξάρχεια και σε οικίες.

Οι συλληφθέντες είναι σχεδόν όλοι αφρικανικής καταγωγής και θα οδηγηθούν σήμερα, Τρίτη, στον εισαγγελέα. Στην κατοχή τους βρέθηκαν πολλές συσκευασίες με ηρωίνη, κοκαΐνη, χασίς και άλλα ναρκωτικά, καθώς και κλοπιμαία, όπως ρολόγια, κινητά και γυαλιά ηλίου.

Στην επιχείρηση συμμετείχαν δεκάδες αστυνομικοί της υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Αθηνών, της Ασφάλειας Εξαρχείων, Αγ.Παντελεήμονα, Κολωνού και Καλλιθέας και τέσσερα κλιμάκια της ομάδας πρόληψης καταστολής της εγκληματικότητας.

Σχόλιο : Ώστε οι συλληφθέντες είναι σχεδόν όλοι αφρικανικής καταγωγής; Ώστε στην Τοσίτσα, αυτού μου μοίραζαν τα ναρκωτικά, ήταν όλοι αφρικανοί;
Αυτό το πιστεύει κανείς;

Αν υποθέσω ότι εμφανίστηκαν και Αφρικανοί, καρφώθηκαν από τους ντόπιους εμπόρους, όλους Ελληνάρες, που καθάρισαν την πιάτσα, από τους ανταγωνιστές.

Θέλει πολύ μυαλό για να το καταλάβει κάποιος αυτό;
Τις 10 φορές που πέρασα από την Τοσίτσα, δεν υπήρχε ίχνος αφρικανού, τα 5-6 βαποράκια, πάνω σε μηχανές και οι τσιλιαδόροι σε μηχανές υψηλού κυβισμού, έκαναν όλη την δουλειά.

Δεν αποκλείω να υπάρχουν και αφρικανοί έμποροι, απλά το μονο αφρικανοί , μου λέει ότι κάποιοι προστατεύουν τους εμπόρους και τους απαλλάσσουν από τον ανταγωνισμό.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση