Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #78  
Παλιά 14-11-14, 22:22
Το avatar του χρήστη Paolo
Paolo Ο χρήστης Paolo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-11-22 03:21
Φύλο: Άντρας
Κι εγώ σας βρήκα, γιατί απλά ποτέ δεν σας έχασα. Ημουν τότε ο χρήστης Paolo και στην AcroGate και στην AcroBase και σήμερα ευτυχώς το σύστημα μου επέτρεψε να χρησιμοποιήσω το ίδιο login name.
Θα ομολογήσω ότι παρ' όλο που το internet και η επικοινωνία γενικότερα άλλαξε δραματικά την μορφή της, εκείνα τα χρόνια, εκείνα τα όμορφα και νοσταλγικά χρόνια που έτρεχα να πληρώσω ένα χιλιάρικο ή παραπάνω για να πάρω χρόνο και στη συνέχεια να τρέξω σπίτι στον υπολογιστή να συνδεθώ, έμειναν ανεξίτηλα χαραγμένα στο μυαλό μου, τόσο ζεστά και αγαπημένα.
Χαίρομαι πάρα πολύ που σας ξαναβρήκα μετά από τόσες δεκαετίες. Στέλιο εύχομαι νάσαι καλά, γερός και δυνατός. Κάποτε είχαμε γνωριστεί αλλά πολλά τα χρόνια για να θυμόμαστε τις λεπτομέρειες. Αυτό το ζεστό ξεκίνημα στον υπέροχο κόσμο της επικοινωνίας που μας πρόσφερες, ήταν πραγματικά μοναδικό και κανέναν ADSL ή VDSL ή ότι άλλο προκύψει, δεν θα καταφέρει να πάρει την θέση εκείνου του γλυκού ήχου που έκανε το modem μέχρι να δούμε ότι συνδεθήκαμε.
Νάσαι καλά εσύ και όλοι εκείνοι οι παλιοί και αγαπημένοι φίλοι που γνωριστήκαμε μέσα από το υπέροχο BBSing.
Απάντηση με παράθεση