Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 09-06-10, 12:24
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια πιθανή απάντηση στη δική σου αντιστοιχία, Ξένιε, θα ήταν ότι το παιδί μου, βιασμένο ή μη, θα το έχω, και στο χέρι του θα είναι να ζήσει και να το ξεπεράσει και να δημιουργήσει, ενώ τη μάνα μου δε θα την έχω.
Ο φύση και παραφύση βιασμός των παιδεραστών, σε βρέφη ή σε παιδάκια, προκαλεί, αρέσει ή όχι, έντονα στοιχεία αποτροπιασμού.

Σ' αυτά τα τέρατα, δεν αξίζει κανένας οίκτος. Κανενός είδους "πολιτισμένης" απονομής δικαιοσύνης, δεν μπορεί να το σταματήσει, από το να το επαναλάβει ξανά και ξανά.

Πρόσφατα, το συμβούλιο πλημμελειοδικών, κατά πλειοψηφία, άφησε ελεύθερο με περιοριστικούς όρους, έναν κατηγορούμενο, για δολοφονία και μερικές ακόμα πράξεις, που καταλαμβάνουν την μισή νομολογία της ποινικής δικαιοσύνης.
Το πρώτο πράγμα που έκανε, ήταν να στήσει καρτέρι σε έναν 24χρονο εργαζόμενο στις φυλακές Κορυδαλλού και να τον πυροβολήσει 4 φορές, με αποτέλεσμα να μείνει παράλυτος.
Ποια δικαιοσύνη, επιτρέπει σε τέτοια τέρατα να κυκλοφορούν ελεύθερα;

Ποια δικαιοσύνη επιτρέπει σε εμπόρους ναρκωτικών, να παίρνουν 5ημερες άδειες από τις φυλακές για .... ανθρωπιστικούς λόγους και μετά μην το είδατε μην τον απαντήσατε.

Αυτήν την μπάσταρδη ξεπουλημένη δικαιοσύνη, που η τιμωρία σου, είναι αντιστρόφως ανάλογη, με το πόσα έχεις σκάσει σε δικηγόρους και λαδώματα, δεν μου αρέσει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Xenios για αυτό το μήνυμα:
konstantin@ (09-06-10)