Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #564  
Παλιά 17-09-10, 19:34
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σας, είναι η πρώτη μου φορά που γράφω και ομολογώ ότι έχω τρομοκρατηθεί από όλα αυτά που διαβάζω στο topic δεδομένου ότι από καιρό έχω διάφορα συμπτώματα για τα οποία αδιαφορούσα ή μάλλον καλύτερα τα απέδιδα στην χολολιθίαση που είχα εδώ και χρόνια. Συγκεκριμένα είχα διάρροιες και πονόκοιλο μετά από κάποιον κολικό χολής αλλά και χωρίς να έχω κολικό πολλές φορές είχα ανωμαλίες στις κενώσεις. Τελικά έβγαλα τη χολή μου στις 16/7/2010 αλλά ο πόνος στην κοιλιά και οι διάρροιες δεν σταμάτησαν, μάλλον επιδεινώθηκαν..
Σήμερα 2μήνες μετά την εγχείρηση κάνω αγωγή με ***** και ***** για μύκητες (σε αφθονία σύμφωνα με εξετάσεις) αλλά και πάλι έχω διάρροια μία φορά οπωσδήποτε μετά το μεσημεριανό φαγητό με πόνο σ' όλη την κοιλιακή χώρα... (και κάτω δεξιά δίπλα στον οφαλό). Σε εξετάσεις που έκανα έχω αιματοκρίτη 48 και CRP 0,61 με όριο 0,50. Επίσης έχω τα λευκά μου στο όριο: 11.000, ίσως και λόγω της ήπιας ψωρίασης που έχω εδώ και αρκετά χρόνια. Φοβάμαι για Crohn αν και ο γιατρός μου το αποκλείει λόγω του ότι δεν έχω ούτε πυρετό ούτε αίμα ούτε κάποιο απ' τα άλλα συνοδά συμπτώματα. Πάντως μου είπε πως την άλλη βδομάδα θα πάμε μάλλον για κωλονοσκόπηση. Τι λέτε ρε παιδιά με τα συμπτώματα που έχω είναι πολύ πιθανόν να έχω και γω crohn?.......
Ευχαριστώ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naias : 17-09-10 στις 20:42 Αιτία: Αναφορά φαρμάκων