Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 06-06-11, 10:41
Ιντερ
Guest
 

Αρχική Δημοσίευση από antele Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου Inter.Χαίρομαι πάρα πολύ που βρήκα έναν ακόμα σύντροφο και συνάμα συνοδοιπόρο σε αυτό το δρόμο χωρίς επιστροφή.Ακόμη πιό πολύ χαίρομαι που έχεις τόσο κουράγιο και είσαι τόσο αισιόδοξος.Εμένα αυτή τη φορά με πήρε από κάτω, αν και οι διάρροιες δεν είναι αιματηρές.Ισως φταίει που είναι καλοκαίρι,που οι παραλίες αρχίζουν και γεμίζουν,που τα καράβια πάνε στις Κυκλάδες ,που εγώ δεν μπορώ πια όύτε να προγραμματίσω ,ούτε να ταξιδέψω εύκολα.Εσύ θα μπείς άμεσα στη θεραπεία;Σε ποιό νοσοκομείο;Οσο για την δίαιτα εγώ 7 χρόνια έχω διαγράψει τα λαχανικά,τα όσπρια και τα φρούτα,ό,τι πιο πολύ αγαπούσα.Δεν βαριέσαι!καλό κουράγιο σε όλους μας.

Εγω ειμαι στρατιωτικος. Η διαγνωση εγινε σε στρατιωτικο νοσοκομειο. Στο 401 ΓΣΝΑ. Νομιζω οτι ειμαι τυχερος γιατι και το γαστρεντερολογικο τμημα αλλα και το ρευματολογικο ειναι απο τα καλυτερα στην Ελλαδα και εχω πληρη εμπιστοσυνη στους Γιατρους.
Την θεραπεια οποτε θα την κανω μαλλον στο 401 εκτος και αν βρεθει τροπος να την κανω στο μερος μου για να μην ταξιδευω συνεχως.

Το φαγητο ειναι μεγαλη αμαρτια... Πριν την διαγνωση δεν καλο ετρωγα οσπρια - λαχανικα - φρουτα - πρασινα. Απο τοτε οπου τα δω τρελαινομαι. Δυστηχως ομως με πειραζουν οποτε τα φαω. Για να ειμαι ειλικρινης δεν τα σταματησα εντελως. Τα τρωω και απλα προσεχω την ποσοτητα (να μην σκασω κιολας).

Με το θεμα εργασιας ειμαι προβληματισμενος πλεον τι θα γινει. Οσο πιο πολλα διαβαζω για την αγγειλοπιτικη σπονδυλιτιδα συνειδητοποιο οτι δεν θα μπορω σιγα σιγα να κανω οτι εκανα ως τωρα. Το νοιωθω ηδη κιολας αφου κουραζομαι πιο ευκολα και δεν μπορω να σηκωνω οτι και πιο παλια. Πραγματικα δεν ξερω τι πρεπει να κανω για αυτο το θεμα που στην τελικη ειναι και βασικο θεμα επιβιωσεις για εμενα και την οικογενεια μου.

Αν καποιος εχει να μου δωσει χρησιμες συμβουλες θα με βοηθουσε παρα πολυ.
Απάντηση με παράθεση