Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 12-08-10, 21:15
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
οι ανδρικές σαγιονάρες
Το πόσο πολύ συμφωνώ δεν λέγεται, δεν περιγράφεται. Ό,τι και να γράψω, όπως και να το γράψω, θα είναι πολύ λίγο.

Και μιας και μου δίνεται η ευκαιρία, θα ήθελα να πώ για θέματα μοδός που με ενοχλούσαν ανέκαθεν. Είναι βέβαιο πως θα με βρίσουν όλες οι γυναίκες που θα το διαβάσουν, αλλά αυτό είναι το γούστο μου, η αισθητική μου ή όπως θέλετε πείτε το.

Απο μικρός θεωρούσα ντροπή να φοράς τέτοιου είδους υποδήματα. Όχι πως έχω άσχημα πόδια προς θεού :Ρ. Αλλά θυμάμαι τον εαυτό μου ακόμα και ώς παιδί, να πηγαίνουμε στην παραλία και εγώ να φοράω παπούτσια αντί για σαγιονάρες. Το πόσο σιχαίνομαι και απεχθάνομαι να βλέπω άντρες να φορούν σανδάλια δεν περιγράφεται. Παρόμοίως και για τις γυναίκες. Δεν μπορώ να πώ βέβαια πως τις "αποστρέφομαι" αλλά ουδέποτε με "κέρδισε" ένα αντίστοιχο γυναικείο πέδιλο, σανδάλι ή πως αλλιώς λέγονται αυτά.

Κάτι άλλο που με ενοχλεί (και δεν νομίζω να γνωρίσω δυστυχώς γυναίκα που να συμφωνεί μαζί μου) και φυσικά ανήκει στο top-worst όσο αφορά τα δικά μου γούστα, είναι τα βαμμένα νύχια. Ποτέ μα ποτέ δεν μπόρεσα να το ξεπεράσω αυτό. Όχι μόνο μου είναι αδιάφορα,αλλά πολλές φορές με απωθούν σε μεγάλο βαθμό. Όταν ήμουν πιτσιρίκος θυμάμαι κάποτε πως μια θεία μου με φώναξε γιατί μου είχε φτιάξει φαγητό. Θυμάμαι χαρακτηριστικά πως είχε βάψει τα νύχια της με ένα απαίσιο χρώμα κάτι σαν ασημι ξεθωριασμένο. Πιάνει το ψωμί και μου το δίνει. Προφανώς δεν το άγγιξα, ενώ νομίζω ξέρασα και το φαγητό που έφαγα. Επίσης στην εκάστοτε κοπέλα μου, "απαγορεύω" να μου μαγειρεύει άμα έχει βαμμένα νύχια. Δεν μπορώ να φάω, σιχαίνομαι. Καλά για τα βαμμένα πόδια δεν το συζητάω είναι κάτι που απεχθάνομαι απίστευτα. Προφανώς δεν προσπαθώ να δημιουργήσω κανένα αίσθημα "κατωτερότητας" σε καμία απο τις γυναίκες, απλώς αναφέρω μια δική μου προτίμηση η κόμπλεξ αν αυτό είναι σωστότερο. Εν τούτοις ένα "γυαλισμένο" νυχι (αν το λεω σωστά) μου αρέσει.

Αρχική Δημοσίευση από Chressida Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα υπάρχει και το κλειστό παπουτσάκι που κολακεύει τόσο...
Πές τα χρυσόστομη και έλα να τα πείς και σε μια φίλη μου, που της τα λέω και με κοιτά λες και είμαι εξωγήινος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 12-08-10 στις 21:18
Απάντηση με παράθεση