Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 17-01-17, 10:23
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Θυμάμαι την πρώτη μου συνάντηση με τον Στέλιο , νομίζω στην Πανεπιστημίου στο ταξιδιωτικό γραφείο που δούλευε για να του δώσω συνδρομή για την τότε GATE. Μου έκανε εντύπωση που ήταν γελαστός και ενεργητικός, ίσως η πιο ενεργοποιημένη φάση που τον είχα δει.
Στη συνέχεια τον θυμάμαι σε συνάντηση στο σπίτι μου που αγόρασε από εμένα ένα στερεοφωνικό με CD τότε, που είχα πάει και τον είχα δει άνετο με τις fluffy σαγιονάρες του στη Φωκίωνος και την επιμονή του να με τρατάρει από τα τυροπιτάκια του.
Ατελείωτες συζητήσεις on line, πλάκες με τα pages, πειράγματα.
Γκρίνια και πείσμα, τσακωμοί περί αριστεράς και δεξιάς.
Στο γάμο μου ο Στέλιος εκεί να μου έχει τραβήξει τις ωραιότερες φωτογραφίες που ακόμα στολίζουν τα σαλόνια αρκετών σπιτιών.
Ο Στέλιος εκεί κάθε βράδυ να με παρηγορεί όταν βρέθηκα ένα βήμα πριν την κατάθλιψη και να μου εξιστορεί τις δικές του ερωτικές ιστορίες και απογοητεύσεις. Θυμάμαι τη χαρά του όταν είδες το protoype από την Internetική βάση και πώς με το πάθος του για την Acro την ξαναανέστησε και από το τίποτα καταφέρνοντας να έχει χιλιάδες hits ημερησίως και τα θέματα της να εμφανίζονται πρώτα πρώτα στο google.
Μετά είδα την βάση να ξαναμαραζώνει να χάνει τον κόσμο της τον Στέλιο να πέφτει και τον τελευταίο καιρό απλά να επαναλαμβάνει τη ρουτίνα της βάσης ακατάπαυστα. Ήταν η αναπνοή του.
Όταν έμαθα ότι πριν από λίγο καιρό ο Στέλιος δεν έμπαινε πλέον στη βάση λόγω της μετεγκατάστασής του, ήμουν σίγουρος ότι ο Xenios δεν θα άντεχε χωρίς να αναπνέει. Και οι εξελίξεις έδειξαν ότι η ζωή του Στέλιου ήταν όντως η Acrobase.
Προχθές άκουσα πράγματα από την ανιψιά του που δεν ήξερα για τον Στέλιο και που με βοήθησαν να σχηματίσω ακόμα καλύτερη εντύπωση για την χαρισματική του προσωπικότητα.
Αν γνωρίζει κάποιος την ανιψιά του ίσως να μπορούσε να μας δώσει τον λόγο της να τον βάλουμε σε ένα μήνυμα εις ανάμνηση του Στέλιου.
Ο Στέλιος ήταν τυχερός , τον αγάπησαν πολλοί άνθρωποι και τον έχουν μέσα στην καρδιά τους. Ήταν τυχερός γιατί θεωρώ ότι είχε μερικούς ανθρώπους που του στάθηκαν δίπλα του με την ανιδιοτελή αγάπη τους.
Στέλιο ευχαριστώ.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to amigos For This Useful Post:
mimo (30-01-17), voyager (17-01-17)