Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 05-08-10, 15:31
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Είδα ένα νέο σχόλιο στο τόπικ για το γολετόμπρικο του Ξένιου και μπήκα να το διαβάσω. Μετά λύπης μου είδα ότι είχαν σβησθεί κάποια χιουμοριστικά σχόλια που είχαν αναρτηθεί όταν το είχα πρωτοδιαβάσει.

Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω να στέλνονται σχόλια στα τάρταρα, επειδή κάποιος δε σηκώνει καθόλου πλάκα ή επειδή κάποιος δε θέλει να του λένε οι άλλοι τις σκέψεις τους. Δεν είναι τυχαίο που σ' αυτό το φόρουμ δε μιλάει κανείς. Το κάνετε να μοιάζει με σαλόνι πλουσίας οικογενείας εποχής, πνιγμένης στην τυπικότητα και στον καθωσπρεπισμό. (Μπουνιουέλ που σας χρειάζεται! )

Σα σαλόνι λοιπόν, όπου όλοι πρέπει να σκάνε μύτη με κουστουμάκι ή ταγιεράκι, να φιλιούνται σταυρωτά και να κάνουν χειραψία και να μιλούν με το "σεις" και με το "σας". Να το ξέρετε, στερείτε τη ζωντάνια από το χώρο με τις απανωτές διαγραφές/μεταφορές σχολίων. Του στερείτε το ρέοντα χαρακτήρα, το πηγαίο στοιχείο.

Ανταλλάσσετε καλημέρες και φιλάκια και φωτό με λουλουδάκια αλλά αν κάποιος σας κάνει πλάκα τσατίζεστε. Η αληθινή ευαισθησία δεν κρύβεται στο πόσες καλησπέρες και στο πόσα φιλάκια θα μοιράσει κανείς, αλλά στο πώς διαχειρίζεται τις σχέσεις του με τους συνανθρώπους του. Δεν παραδίδω μάθημα ευαισθητοποίησης τώρα, αλλά εγώ που έχω ήδη ένα infraction στην πλάτη και μια αίτηση εις βάρος μου για ban, δεν έχω ΠΟΤΕ ζητήσει να διαγραφεί σχόλιο ή να διωχθεί μέλος.

Είμαστε εδώ για να κουβεντιάζουμε κι αν κάποιος πει ή δεχθεί κάτι ενοχλητικό, πάλι εδώ είμαστε για να παραπονεθούμε και να το λύσουμε επί τόπου και, κυρίως, ευθέως.


Αν υπάρχει σοβαρός αντίλογος, είμαι όλη αυτιά.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archmage : 05-08-10 στις 17:02 Αιτία: προσθήκη λινκ προς το τόπικ "γολετόμπρικο"
Απάντηση με παράθεση