Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 06-08-10, 00:20
Το avatar του χρήστη Oasis
Oasis Ο χρήστης Oasis δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-03-24 23:59
Φύλο: Γυναίκα
... λίγο θα το γενικεύσω:
Πάντα αναρωτιόμουν για το ποιος να είναι ο αποτελεσματικός εκείνος τρόπος διαχείρισης μίας ομάδας, ενός συνόλου ανθρωπίνων συμπεριφορών…( πόσο συναρπαστικό, και τρομακτικό μπορεί να είναι αυτό... ) ;

Ποιος να είναι εκείνος ο τρόπος διαχείρισης , που να εμπεριέχει ικανότητα, γνώση, πειστικότητα, προσήλωση στην «ιδέα», στον άνθρωπο;
Ποιος να είναι εκείνος ο τρόπος που μέσα από αυτόν να μπορείς να παίρνεις αποφάσεις με κριτήριο μόνο την βελτιστοποίηση των «δεδομένων»;
Συνήθως καταλήγω στο ό,τι δεν μπορούν να συμβαίνουν όλα ταυτόχρονα.Λέω ότι μάλλον η «καλή» διαχείριση έγκειται σε έναν συνδυασμό ανθρώπων, ενεργειών, πράξεων, παραλείψεων , και ναι: παράπλευρων απωλειών. Μία συγκυρία όλων αυτών που όμως εκφράζεται και ως ικανότητα ευελιξίας .
Τότε πάλι αναρωτιέμαι για το πόσο αυθεντικός μπορείς να παραμένεις όταν προσαρμόζεσαι, όταν δηλαδή είσαι ευέλικτος ; …
… Για να μην καταντήσω να φλυαρώ (περισσότερο) φρονώ πως εκείνο το οποίο υπογραμμίζει μια διαχείριση ως αποτελεσματική… είναι το να επιτευχθεί «το ζητούμενο» … που σχεδόν πάντα ταυτίζεται με την βιωσιμότητα και το συνεχίζω και λίγο παρακάτω λέγοντας ό,τι σχετίζεται και με την μακροβιότητα του χώρου.
Στο θέμα μας λοιπόν: τι μου την δίνει στην acro; Σε δεδομένες στιγμές πολλά και πολλοί.
Σε δεδομένες στιγμές φουρκίζομαι και αφορίζω και λέω και μεγάλες κουβέντες ό,τι τάχα μου δεν θα ξαναμπώ. Ό,τι « πάααααλι τα ίδια…»
Ξυνίζω τα μούτρα μου όμως, επειδή κάπου εκεί μου `ρχεται η μπόχα από την γεροντίλα της acro που μετράει μερικά χρονάκια στο διαδίκτυο και πριν από αυτό-το διαδίκτυο δηλαδή , μετράει μερικά χρονάκια και ως bbs … και ναι αυτό είναι ένα τεκρμήριο που ναι, μου την δίνει πάρα πολύ …
Απάντηση με παράθεση